کنفرانس چیست ؟

کنفرانس

کنفرانس چیست و از نظر لغوی چه معنایی را دربر میدارد؟

کنفرانس جلسه ای است که افراد در خصوص موضوع یا مسئله ای به منظور تبادل نظرات و رایزنی جمع می شوند. انواع کنفرانس ها یا حیطه گرایشی مختلف وجود دارد. کنفرانس آموزشی، تجاری و غیره وجود دارد. سالن کنفرانس محلی است که شرکت کنندگان کنفرانس در آن گردهم جمع می شوند. کنفرانس، همایش، کنگره و عبارات معنایی متشابه تنها از نظر هدف و تعداد افراد شرکت کننده با یکدیگر متفاوت می باشند.

آیا مایل به دریافت ویزای تحصیلی هستید؟

ویزای تحصیلی

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

با ما تماس بگیرید  

مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷   – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

 

کنفرانس های آموزشی با هدف بیان تحقیقات و یافته های جدید می باشد. افراد حاضر در محیط آکادمیک و آموزشی به منظور تبادل یافته ها و ارائه تحقیقات خود در کنفرانس شرکت می کنند. کنفرانس های تجاری و مرتبط با کسب وکار با هدف بیان فرصت ها در محیط یک کسب وکار خاص صورت می گیرد. این گردهمایی می تواند از افراد ، مدیران، سهام داران یک شرکت و یا چندین شرکت باشد. کنفرانس بازرگانی در مقیاس بزرگ تر و در حیطه بررسی فرصت ها، محدودیت ها در حوزه صنعت خاص می باشد و شرکت کنندگان در این کنفرانس می تواند شرکت های بزرگ در صنعت مرتبط باشند تا به ارائه تجربیات و نظرات خود بپردازند. موضوع کنفرانس و مواردی که سخنوران در طول کنفرانس بیان می نمایند می بایست برای شرکت کنندگان مشخص شده باشد تا شرکت کنندگان با دیدگاه و اطلاعات مرتبط لازمه در کنفرانس شرکت نمایند.

 

کنفرانس

ویدئو کنفرانس (Video conferencing)

ویدئو کنفرانس فناوری است که افراد با فواصل مختلف را قادر می‌سازد تا صوت و تصویر یکدیگر را به صورت زنده دریافت نموده و ارتباط داشته و تبادل نظر نمایند. ویدئو کنفرانس می‌تواند با امکانات بیشتر دیگری همانند تبادل اسناد و مدارک، اشتراک در تهیه مدارک، ارسال عکس‌ها و … نیز مفید باشد.

مزایای ویدئو کنفرانس:

صرفه جوئی در زمان و هزینه: با استفاده از این سیستم‌ آنلاین و امکان برقراری جلسات ویدیویی به صورت زنده، در اتلاف وقت صرفه جوئی خواهد شد ، و زمان‌های تلف شده برای اخذ بلیط، ویزا، سفر، اقامت و رفع خستگی‌های ناشی از سفر و همچنین هزینه‌هایی همچون رفت و آمد، تهیه سالن، پذیرایی و … حذف خواهد گردید.

کنفرانس (به فرانسوی: Conference) به یک نوع تجمع گفته می‌شود که راجع به یک موضوع بحث یا سخنرانی می‌کنند.

معنی واژه‌ی کنفرانس در لغتنامه دهخدا به این صورت آمده است:
کنفرانس . [ ک ُ ف ِ ](فرانسوی ، اِ) اجتماع گروهی از متخصصان فن برای شور و بحث در مسائل فنی؛ اجتماع سیاستمداران، رؤسای دول و وزیران، به منظور حل یک مسأله سیاسی، داخلی یا بین‌المللی.

فرهنگ فارسی معین نیز واژهٔ کنفرانس را به این صورت تعریف کرده‌ است:
(کُ فِ) [ فر. ] (اِ.) انجمن سیاسی که از سران دولت یا نمایندگان سیاسی آنان تشکیل شود؛ جلسه‌ای رسمی با تعداد شرکت کنندگان معدود که در آن یک یا چند نفر سخنرانی می‌کنند و پس از بحث و مذاکره تصمیماتی اتخاذ و گاه قطعنامه‌ای صادر می‌شود، اجلاس، فراهمایی.

مترادف کلمه کنفرانس: اجلاس، کنگره، گردهمایی، همایش، خطابه، سخنرانی میباشد .

معنی کنفرانس به فارسی:

سخنرانی، وعظ، خطابه، اجتماع برای بحث درمسئلهای( اسم ) ۱ – اجتماع گروهی از متخصصان فن برای شور و بحث در مسایل فنی . ۲ – اجتماع سیاستمداران روسای دول وزیران بمنظور حل یک مساله سیاسی داخلی یا بین المللی . ۳ – خطاب. ادبی علمی و غیره سخنرانی : همین فردا شود غوغا پدیدار بزور کنفرانس ونطق واشعار . دریغ از راه دور و رنج بسیار . ( بهار )

کنفرانس تهران

کنفرانسی که از ۵ تا ۹ آذر سال ۱۳۲۲ ه ش در تهران مرکب از سران سه دولت بزرگ : روزولت رئیس جمهور کشور ایالات متحده آمریکا استالین نخست وزیر اتحاد جماهیر شوروی و چرچیل نخست وزیر انگلستان تشکیل شد . در این کنفرانس سران دول مذکور درباره آینده جنگ دوم جهانی بحث کرده و تدابیری اتخاذ نمودند . به قول چرچیل تهران در آن چهار روز مرکز ثقل بزرگترین قدرت نظامی و اقتصادی و سیاسی تاریخ چند هزار ساله دنیا گردیده بود .

 

کنفرانس

کنفرانس اروپایی مدیریت مخابرات و پست

کنفرانس اروپایی مدیریت مخابرات و پست در ۲۶ ژوئن ۱۹۵۹ (میلادی) به عنوان هماهنگ کننده سازمان های پستی و مخابراتی کشورهای اروپایی پایه گذاری شد.
کمیته ارتباطات الکترونیک: مسئول ارتباطات رادیویی، مسائل مخابراتی، که با ادغام کمیته ارتباطات رادیویی اروپا و کمیته اروپا برای مقررات مخابراتی در سپتامبر ۲۰۰۱ (میلادی) پدید آمد. دبیرخانه دائمی کمیته ارتباطات الکترونیک، دفتر ارتباطات اروپا است.
کمیته اروپا برای مقررات پستی: مسئول مسائل پستی است.
کمیته امور سیاست گذاری اتحادیه بین المللی مخابرات: مسئول سازماندهی هماهنگی کنش های کنفرانس اروپایی مدیریت مخابرات و پست برای آماده سازی نشست های کنش های اتحادیه بین المللی مخابرات و هنگام برگزاری آنها، همایش های تام الاختیار، همایش های توسعه مخابرات جهانی، و گردهمایی های استانداردسازی مخابرات جهانی است.
کنفرانس اروپایی مدیریت مخابرات و پست به پیدایش نهاد استانداردهای مخابراتی اروپا در ۱۹۸۸ (میلادی) انجامید.

کنفرانس الجزیراس

کنفرانس الجزیراس (انگلیسی: Algeciras Conference) کنفرانسی بود که از ۱۶ ژانویه تا ۷ آوریل ۱۹۰۶ در شهر الگسیراز اسپانیا و به منظور پایان دادن به بحران طنجه بین امپراتوری آلمان و جمهوری سوم فرانسه برپا شد. بریتانیا در این بحران جانب فرانسه را گرفت و این اولین نشان جدی بودن توافق قلبی بین دو کشور بود.

کنفرانس برتون وودز

کنفرانس برتون وودز (Bretton-Woods Conference) در ژوئیه سال ۱۹۴۴ برای تعیین ساختار و نظم اقتصادی جهان بعد از جنگ جهانی دوم بر اساس سیستم آمریکایی اقتصاد آزاد جهانی شکل گرفت. آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم بعنوان قدرت برتر نظامی و اقتصادی و سیاسی مطرح شد و سیستم اقتصادی جهان بر اساس اندیشه های هری دکستر وایت و جان مینارد کینز شکل گرفت.
سیستم برتن وودز
اصول برتون وودز شامل موارد زیر می شد:
این کنفرانس دارای دو هدف اصلی: نرخ ثابت سیستم پولی بین المللی و ایجاد رژیم مبادله بود.
در سیستم برتون وودز محدودیتهایی وجود داشت که بعد از جنگ جهانی نمودار شد. با رشد اقتصادی کشورهای اروپایی و ژاپن و سایر مناطق و رکود اقتصادی آمریکا در دهه ۱۹۷۰ باعث شد آمریکا حمایت خود را از سیستم برتون وودز را بردارد و برابری قیمت دلار و طلا از بین رفت و دلار مبنی قرار گرفت. گات کم کم تبدیل به سازمان تجارت جهانی شد که رویکرد جدیدی را در اقتصاد جهانی داشت.

معتبرترین سایت معرفی کنفرانس ها

سایت  allconferences.com یکی از معتبرترین سایت های شرکت در کنفرانس های معتبر بین المللی همین پایگاه است. با ورود به این سایت، می توانید کنفرانس های روز جهان را بر اساس نام کشورها، موضوعات و زیر موضوعات ، تاریخ برگزاری در سراسر جهان، طبقه بندی و مشاهده کنید و به طور رایگان از کلیه خدمات استفاده کنید.

شرکت در کنفرانس های بین المللی برای دانشجویان و دانش آموختگان رشته های گوناگون علمی که قصد ادامه تحصیل در محافل آکادمیک بین المللی را دارند فواید زیادی دارد.

همچنین، اگر تجربه زیادی برای مقاله نویسی و انتشار تحقیقات در نشریات بین المللی ندارید، میتوانید با شرکت در کنفرانس های بین المللی این فرایند را یاد بگیرید.

 

 

راهنمای کامل اخذ ویزای شینگن 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا 

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد آرا: ۴۱

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

15 + هفت =