پذیرش تحصیلی در فرانسه

کشور فرانسه از قدیم، یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل بوده است. پیشینۀ تاریخی غنی، توجه بسیار زیاد مردم و دولت این کشور به هنر و دانش و در نتیجه کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور، در کنار شهریه‌های ارزان بسیاری از دانشگاه‌های مطرح آن و همچنین سبک دلنشین و آزاد زندگی فرانسوی، بسیاری از دانشجویان خارجی را به سمت تحصیل در فرانسه سوق داده و می دهد. جالب است بدانید که برای ورود به دانشگاه های فرانسه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و بدون هیچ گونه کنکور و یا آزمونی می توانید وارد دانشگاه شوید.فرانسه پس از انگستان محبوب‌ترین مقصد دانشجویان بین‌المللی در اروپا است. با توجه به هزینه‌های بسیار سنگین تحصیل در انگلستان، می‌توان فرانسه را یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل در اروپا دانست. برای تحصیل در فرانسه در گام نخست باید از دانشگاه‌ها یا کالج‌های فرانسه پذیرش بگیرید سپس برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت فرانسه اقدام کنید. در این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

تحصیل در فرانسه و تحصیل در مدارس

اگر در فرانسه زندگی می کنید، فرزند شما مجاز به آموزش رایگان فرانسه خواهد بود که به طور کلی از استاندارد بالایی برخوردار است. سیستم تحصیل در فرانسه به چند مرحله تقسیم شده است از جمله مهد کودک، آموزش ابتدایی، متوسطه و دانشگاه را مشاهده خواهید نمود. بیشتر دانش آموزان در فرانسه در مدارس محلی ثبت نام می کنند که آموزش در آن رایگان است. با این حال، خانواده های خارجی ممکن است مدرسه بین المللی را برای سهولت در انتقال فرزندشان از طریق ادامه آموزش به یک زبان و برنامه درسی آشنا در نظر بگیرند. اگر چه تحصیلات در فرانسه برای کودکان مقیم فرانسه بین شش تا شانزده سال اجباری است، بسیاری از کودکان در سن سه سالگی وارد پیش دبستانی می شوند و بیش از ۵۰ درصد افراد ۱۸ تا ۲۱ ساله در فرانسه در آموزش عالی تمام وقت هستند.

حدود ۶۴ درصد دانش آموزان با گذراندن امتحانات baccalauréat (le bac) یا حرفه ای baccalauréat (le bac prof) دوره متوسطه خود را تمام می کنند. تحصیلات دولتی برای شهروندان فرانسوی و سایر افرادی که اقامت بلند مدت کشور فرانسه را دارند رایگان است، گرچه والدین باید هزینه لوازم التحریر و سفرهای مدرسه را بپردازند. مدارس مختلط و سکولار هستند در حالی که اکثر مدارس دولتی هستند، مدارس خصوصی نیز تحت قرارداد با دولت فرانسه وجود دارد که به موجب آن دولت حقوق معلمان را پرداخت می کند، این مدرسه از برنامه درسی ملی پیروی می کند و هزینه ها نیز به صورت منطقی و کم است. همچنین مدارس خصوصی (ecoles prives) وجود دارند که کاملاً مستقل هستند که برخی از آنها مدارس بین المللی هستند. مدارس وابسته به یک آیین خاص نیز معمولاً خصوصی هستند و بنابراین هزینه ای را پرداخت می کنند. مدارس دولتی وجود دارند که دارای برنامه های دو زبانه هستند اما در اکثر موارد آموزش دو زبانه فقط در مدرسه خصوصی موجود است.

 

 

ویزای همراه فرانسه

کشور فرانسه از معدود کشورهایی است که همراه شخص، همزمان با خود شخص امکان درخواست ویزا را خواهد داشت و در صورت تائید این درخواست، همزمان با شخص امکان مهاجرت برای وی نیز فراهم می شود. ویزای همراه برای کشور فرانسه شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال است که اجازه کار و کسب درآمد در این کشور را نخواهند داشت. برای دریافت ویزای همراه فرانسه، ارائه تمکن مالی و گردش حساب، بسته به نسبت شخص و به‌ازای هر شخص، ضروری است.

 

 

ویزای همراه تحصیلی فرانسه برای والدین

دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند، اغلب در سنین پایین‌تر از ۱۸ سال اقدام به مهاجرت می‌کنند. به‌همین‌دلیل خانواده‌ها تمایل دارند که همراه فرزند خود در فرانسه اقامت داشته باشند. دولت فرانسه این امکان را فراهم کرده‌است که والدین متناسب با سال‌های تحصیلی فرزندشان در فرانسه اقامت داشته باشند. ویزای همراه فرانسه که یک ویزای طولانی‌مدت است، بعد از پایان تحصیلات دانش‌آموز به پایان می‌رسد.

 

 

دانشگاه‌های فرانسه

سیستم آموزش عالی کشور فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است. برای تحصیل در فرانسه، چندین دانشگاه مطرح فرانسوی هستند که همیشه در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا قرار دارند. دانشگاه‌های ایکول نرمال، سوربون، ایکول پلی‌تکنیک، دانشگاه پییر و ماری کوری و دانشگاه پاریس از جملۀ این دانشگاه‌ها هستند.

 

 

مقطع کارشناسی در فرانسه

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور فرانسه، امکان تحصیل تقریبا رایگان در این مقطع است. تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان فرانسوی در این کشور با هزینه بسیار کم و در حد رایگان انجام‌پذیر است. با داشتن مدرک زبان فرانسوی در حد b2 امکان شروع به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد. درصورت نداشتن مدرک زبان فرانسوی، می‌توان برای کالج‌های زبان دولتی یا خصوصی در این کشور اقدام نمود. با شرکت در دوره‌های کالج زبان در کشور فرانسه، پس از گذراندن حدود یک سال و رساندن سطح زبان به سطح b2، امکان ورود به دانشگاه برای شخص فراهم می‌شود.

 

 

تحصیل در فرانسه

 

مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

تحصیل در این مقطع در کشور فرانسه، نیاز به داشتن رزومه تحصیلی و مدرک زبان متناسب با الزامات دانشگاه دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فرانسه به دو زبان فرانسوی و انگلیسی امکان‌پذیر است که تحصیل به زبان فرانسوی رایگان است. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه در مقطع فوق‌لیسانس، ارائه مدرک b2 زبان فرانسوی ضروری است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه، به دو صورت یک‌ساله و دوساله امکان‌پذیر است که سال اول با عنوان Master1 و سال دوم با عنوان Master2 شناخته می‌شود. رشته تحصیلی در دوره یک ساله مقطع کارشناسی ارشد، حتما باید با رشته مقطع لیسانس شخص یکسان باشد. در‌صورت تحصیل کارشناسی ارشد به صورت دوساله، شخص امکان تغییر رشته را خواهد داشت. پس از تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه، امکان دریافت ویزای جستجوی کار یک ساله برای فرد فراهم می‌شود.

 

 

شهریۀ دانشگاه‌ها در کشور فرانسه

شهریه در دانشگاه‌های دولتی این کشور بسیار کم و در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های دنیا، نزدیک به هیچ است. شهروندان و افرادی که اقامت دائم فرانسه یا کشورهای EEA و سوئد را اخذ کرده‌اند، برای تحصیل در فرانسه و دانشگاه‌های دولتی این کشور، هیچ شهریه‌ای نباید بپردازند (به جز یک هزینۀ ثبت‌نام سالیانه که به آن “immatriculation charge” می‌گویند و حدود ۲۰۰ یورو در هر سال است). دانشجویان خارجی از کشورهای دیگر، باید مبلغی در حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال، برای تحصیل در فرانسه و دانشگاه‌های دولتی آن بپردازند. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور معمولاً شهریه‌های بسیار بالاتری در حدود ۲۰۰۰۰ یورو در سال دارد.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۸

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

پنج + نه =