ویزای نمایشگاهی آمریکا | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

ویزای نمایشگاهی آمریکا

ویزای نمایشگاهی ، برای ورود به هر کشور قوانین خاصی وجود دارد برای ورود به برخی کشورها نیازی به ویزا نیست برخی نیز قوانین بسیار سخت گیرانه ای نسبت به این موضوع دارند. برای ورود به کشورآمریکا داشتن ویزای آمریکا الزامی است. هر شهروند کشور خارجی که می‌خواهد وارد کشور آمریکا شود، ابتدا باید ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم بگیرد. قانون مهاجرت تعیین می‌کند که چه نوع ویزایی باید داشته باشید و این به هدفتان از مسافرت به آنجا نیز مربوط می‌شود. ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرتی آمریکا برای اقامت دائم. ویزاهای دیداری ویزاهای غیر مهاجرتی هستند و برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار (ویزای گروه B-1)، توریستی، تفریحی و بازدید (B-2) و یا ترکیبی از هر دو اهداف (B-2/ B-1) وارد ایالت متحده شوند. با داشتن ویزای آمریکا می‌توانید به یکی از مبادی ورود (برای مثال فرودگاه) رفته و از وزارت امنیت داخلی، افسر مهاجرت و حفاظت مرزی گمرک مجوز ورود به آمریکا را درخواست کنید.

دعوتنامه آمریکا

به نامه ای که جهت دعوت افراد به یک کشور ارسال می گردد، دعوتنامه برای سفر به آن کشور گویند. دعوتنامه آمریکا نیز طبق همین تعریف به نامه ای گفته می شود که از افراد بنا به دلایلی برای حضور در این کشور دعوت می شود. مسئولین هر کشور جهت ورود افراد به آن کشور قوانین خاصی تعیین می کنند و لزوما این قانون ها برای همه جا یکسان نیست.

به طور مثال دعوت نامه آمریکا با دعوتنامه به کشورهای دیگر جهان در نوع تنظیم و نگارش نامه، همچنین بیان رسمی و غیر رسمی،‌ فرم هایی که برای ارسال آن پر گردد و … متفاوت است. در واقع انواع مختلف دعوتنامه به مانند یک عمل تسریع کننده ی روند دریافت ویزای کشورهای مقصد عمل می کند. تجربه نشان داده است، اخذ ویزای کشورهای که فرد دعوتنامه ای برای حضور در آنجا ندارد بسیار کند و پر دردسر خواهد بود.

شرایط دریافت دعوتنامه آمریکا

دعوتنامه های آمریکا معمولا به شکل پی دی اف ارسال می شود بنابراین هیچ هزینه ای شامل نمی شود. اما اگر دعوت نامه آمریکا از طریق پست بین الملل ارسال شود مشمول هزینه می گردد. اما اگر شخص متقاضی دعوتنامه در کشور آمریکا کسی را نداشته باشد که برایش دعوتنامه ارسال کند باید از طریق موسسه ها اقدام نماید که در این صورت هزینه این کار را باید به موسسه مورد نظر پرداخت کند.

البته امروزه دعوتنامه آمریکا ارزان قیمت ولی دارای اعتبار کافی توسط گروه هایی برای افراد متقاضی آماده و ارسال می گردد. به تازگی قوانین کشور آمریکا برای کشورهای مسلمان نشین همانند ایران سخت گیرانه شده است. لذا اگر دعوتنامه آمریکا برای مقصود خاصی در دست دارید باید دقت کنید که شفافیت برای کنسولگری امریکا اهمیت فوق العاده ای دارد.

 

 

انواع دعوت نامه آمریکا

دعوتنامه های کشور آمریکا انواع گوناگونی دارد که هر یک برای موردی خاص قابل انجام می باشد و با در دانستن این موارد حتما در درخواست و صدور دعوتنامه خود کاملا دقت لازم را داشته باشید. دعوتنامه ها عبارتند از:

 • دعوتنامه توریستی آمریکا
 • دعوتنامه تجاری آمریکا
 • دعوتنامه کاری آمریکا
 • دعوتنامه خویشاوندی آمریکا
 • دعوتنامه نمایشگاهی آمریکا
 • دعوتنامه تحصیلی آمریکا
 • دعوتنامه پزشکی آمریکا
 • و دهها دعوتنامه دیگر

که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

 

ویزای تجاری آمریکا

آمریکا علاوه بر اینکه مقصد گردشگری معروف و مکانی که مردم می‌خواهند شغل پیدا کنند، محل خوبی برای انجام کسب و کار است. ویزای B1 یک ویزای غیرمهاجرتی آمریکا است که بازدیدکننده برای اهداف تجاری وارد آمریکا می‌شود. دارندگان ویزای B1 می‌توانند در فعالیتهای زیر شرکت کنند:

 • مذاکره کردن دربارۀ قراردادها
 • مشورت کردن با همکاران تجاری
 • حل و فصل مسائل مربوط به یک ملک
 • شرکت کردن در کنفرانس‌ها، جلسات آموزشی، رویدادهای حرفه ای یا تجاری
 • انتقال از طریق آمریکا: افراد خاصی ممکن است با ویزای B1 از آمریکا ترانزیت شوند.
 • بدون بلیط سوار شدن: بعضی از خدمه هوایی ممکن است به عنوان خدمه پرواز وارد آمریکا شوند.

ویزای امریکا

 

مزایای ویزای B1

مزایای ویزای B1 این است که شما می‌توانید روابط تجاری خود را توسعه دهید و تا زمانی که برای تجارت لازم است، از آمریکا بازدید کنید. بعد انقضای ویزا، همیشه می‌توانید برای ویزای دیگری درخواست دهید. ویزای تجاری آمریکا هیچ محدودیتی ندارد بنابراین هیچ قانونی برای تعداد و نحوه صدور ویزا در هر سال وجود ندارد. آمریکا ویزاهای بازدیدکننده را برای پوشش اهداف تجاری و توریستی ایجاد کرده است. متفاوت از ویزای B1 ، ویزای B2 آمریکا این امکان را به شما می‌دهد که با هدف توریسم، لذت یا ملاقات با دوستان و خانواده وارد آمریکا شوید.

افرادی که لازم است برای این ویزا درخواست دهند

اگر شما شهروند یکی از کشورهای برنامه ویزا ویور هستید، شما نیازی به درخواست برای ویزای تجاری آمریکا نخواهید داشت.  شما می‌توانید برای یک سیستم الکترونیکی برای مجوز سفر (ESTA) درخواست دهید. با برنامه ESTA، لازم نیست به سفارت آمریکا بروید و می‌توانید ویزای تجارت آمریکا را سریع‌تر دریافت کنید.

معیارهای واجد شرایط ویزای تجارت آمریکا

معیارهای واجد شرایط این ویزا نسبت به ویزاهای دیگر سخت نیست، اما برای واجد شرایط بودن باید آنها را انجام دهید. برای ویزای B1 باید معیارهای زیر را رعایت کنید:

 • قصد شما برای بازدید مربوط به تجارت باشد.
 • برای هزینه اقامت خود در آمریکا پول کافی داشته باشید.
 • قصد دارید به محض انقضای ویزا به کشور خود بازگردید و قصد ندارید در آمریکا بمانید.

اگر این معیارها را برآورده کنید و بتوانید صلاحیت خود را از طریق اسناد معتبر در مرحله درخواست، اثبات کنید، می‌توانید درخواست ویزا دهید و ویزای B1 را دریافت کنید.

نحوه درخواست ویزای B1 آمریکا

فرآیند درخواست ویزای B1 شبیه درخواست های ویزا برای همۀ ویزاهای غیرمهاجرتی می‌باشد. با این حال، از آنجایی که الزامات زیادی وجود ندارد، این ویزا کمتر پیچیده است. برای درخواست ویزای B1 این مراحل ساده را باید انجام دهید:

تکمیل فرم DS-160

فرم DS-160 ، در اکثر درخواست های ویزای غیرمهاجرتی آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه به اطلاعات و جزئیات و همچنین هدف سفرتان نیاز دارد. شما باید بخش هایی که مربوط به ویزای B1 است را پیدا کنید و آن را پر کنید. بعد از اینکه فرم را به صورت آنلاین ارسال می‌کنید یک شماره و صفحه کانفرمیشن دریافت می‌کنید که بعداً برای روند درخواست به آن نیاز خواهید داشت.

پرداخت هزینه های ویزا

هزینه درخواست برای ویزای B1 ، ۱۶۰ دلار است. علاوه بر این هزینه، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های دیگر مانند هزینه صدور ویزا شوید. میزان هزینه های صدور ویزا بستگی به رابطه کشور شما با آمریکا دارد. بعد از پرداخت هزینه ها، باید رسید آن را برای ضمیمه کردن به مدارک دیگر خود نگهداری کنید.

زمانبندی مصاحبه ویزا

همۀ متقاضیان ویزا بین ۱۴ تا ۷۹ سال باید مصاحبه ای برای ویزای بازدید کننده داشته باشند. مصاحبه ها در سفارت آمریکایی برگزار می‌شود که شما در آنجا درخواست داده‌اید. سفارتخانه های آمریکا حجم کاری بالایی دارند، پ باید هرچه زودتر مصاحبه خود را زمانبندی کنید. این کار از زمانهای طولانی انتظار اجتناب می‌کند و شما می‌توانید فرآیند درخواست را سریع‌تر تکمیل کنید. پس از مشخص شدن زمان مصاحبه یک نامه تایید مصاحبه می‌کنید. این نامه را باید در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای B1 آمریکا

باید مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آمریکا را فراهم کنید. این اسناد به سفارت آمریکا نشان میدهد که شما حق دریافت ویزای B1 را دارید. علاوه بر اسناد لازم استاندارد، درخواست ویزای B1 باید شامل مدارک اضافی زیر باشد:

 • کد و صفحه تاییدیه فرم DS-160
 • صفحه تایید مصاحبه
 • یک عکس که مطابق با الزامات عکس ویزای آمریکا است.
 • نامه ای که هدف شما را از سفر توضیح دهد.
 • اظهارنامه های بانکی و مالی که ثابت کند پول کافی برای اقامت در آمریکا دارید.
 • روابط با کشورتان مانند خانواده، قرارداد کاری، اجاره نامه یا سند خانه که ثابت می‌کنند شما باز خواهید گشت.
 • سوابق جنایی یا نامه ای از مقامات مبنی بر اینکه شما محکومیت های قبلی ندارید.
 • اگر قبلاً از آمریکا بازدید کرده اید، مدارک مربوط به بازدیدهای قبلی خود را ارائه دهید.
 • اگر کار می‌کنید، یک نامه از کارفرما داشته باشید که در سه ماه گذشته حقوق دریافت کرده‌اید.
 • نامه‌ای از شرکت که هدف سفر و موقعیت شغلی را در آن شرح داده باشد.

اعتبار ویزای B1 آمریکا

اعتبار اولیه که برای ویزای B1 داده می‌شود، ۶ ماه است. سفارت آمریکا فرض را بر این می‌گذارد که شما قادر خواهید بود، تمام کسب و کارهایی را که در کشور آمریکا دارید، به اتمام برسانید. ۶ ماه زمان کافی برای دیدار و سفر در هر مکان آمریکا می‌باشد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

1 × پنج =