ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی در انگلیس

آیا یکی از رویاهای شما تحصیل در انگلیس است؟ آیا علاقمند به تحصیل در انگلیس هستید؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه تحصیل در انگلیس و بررسی شرایط تحصیل در انگلیس مطرح می شود.

ویزاهای تحصیلی انگلستان با نام tier 4 visa student شناخته می شوند و به دو گروه تقسیم می شوند. برای افراد ۴ تا ۱۷ ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ویزای child tire 4 ، برای افراد بالای ۱۷سال general tier4 صادر می شود.

Tier 4 (child) visa
۱-نامه پذیرش مدرسه

۱-نامه پذیرش مدرسه

۳-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

۴-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

Tier 4 (general) student visa
۱-نامه پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی انگلیس

۲-تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

۳-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد (این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است)

۴-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

متقاضی می تواند از ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد.

شمیران گشت مجری تخصصی ویزای تحصیلی انگلیس

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

 

ویزای تحصیلی در انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان به سه نوع ویزای دانش آموزی، ویزای دانشجویی و ویزای کوتاه مدت تحصیل در انگلستان تقسیم می شود.

ویزای دانش آموزی انگلستان معروف به ویزای (Tier 4 Child)  است که مربوط به متقاضیان زیر ۱۸ سال است که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند. ویزای دانشجویی انگلستان معروف به ویزای (Tier 4 General) است که دانشجویان بین المللی بالای ۱۸ سال میتوانند، برای اخذ ویزای تحصیل انگلستان از طریق این ویزا اقدام کنند. ویزای تحصیل کوتاه مدت در انگلستان نیز برای دوره هایی مانند دوره زبان انگلیسی یا دوره های افزایش مهارت ارائه میشود. در ادامه به بررسی این سه ویزای تحصیلی خواهیم پرداخت:

ویزای تحصیلی انگلستان برای دانش آموزان:

متقاضیان بین ۴ تا ۱۷ سال میتوانند برای تحصیل در انگلستان از طریق این ویزا اقدام کنند. برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان متقاضی باید نامه رضایت والدین یا سرپرست و تمکن مالی تحصیل در انگلستان را داشته باشد. متقاضی میتواند تنها در مدارس غیر دولتی انگلستان تحصیل کند و امکان تحصیل دانش آموز در مدارس دولتی این کشور وجود ندارد. سه ماه قبل از ورود به انگلستان میتوانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. متقاضیان می توانند یک ماه زودتر وارد انگلستان شوند و پس از پایان تحصیلات خود ۴ ماه در انگلستان حضور داشته باشند. دانش آموزان زیر ۱۶ سال می توانند برای حداکثر شش سال تحصیل در انگلستان و دانش آموزان بین ۱۶ تا ۱۷ سال حداکثربرای ۳ سال تحصیل در انگلستان اقدام به اخذ ویزای دانش آموزی کنند. ویزای دانش آموزی انگلستان قابل تمدید است و قابلیت تبدیل شدن به سایر انواع ویزای انگلستان را دارد. دانش آموزان با داشتن این ویزا می توانند حداکثر ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند. همراهی خانواده با اخذ این ویزا میسر نمیباشد و والدین دانش آموز میتوانند برای همراهی وی از طریق ویزای والدین همراه انگلستان اقدام کنند. با اخذ این ویزا دانش آموز نمیتواند کمک هزینه های تحصیلی دولتی دریافت نماید.

ویزای تحصیلی انگلستان برای دانشجویان:

کلیه شرایط عمومی این ویزا همانند ویزای دانش آموزی است. با این تفاوت که متقاضی میباست بالای ۱۸ سال باشد. دانشجو میتوانند در طول تحصیل در انگلستان اعضای خانواده خود را همراه داشته باشد و به صورت نا محدود در این کشور مشغول به کار شود. همچنین دانشجو میبایست تسلط کافی بر مهارت های زبان انگلیسی داشته باشد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان:

این نوع ویزای تحصیلی مختص افرادی است که به دنبال تحصیل کوتاه مدت در انگلستان هستند ارائه میشود. از این ویزا میتوان برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی یا دوره های مهارت آموزی استفاده کرد. همچنین برای تحقیقات علمی در انگلستان نیز میتوان از این ویزا استفاده نمود. این ویزای تحصیلی برای افرادی خارج از کشورهای اتحادیه اروپا و به جز سوئیس ارائه میشود. مدت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان بستگی به میزان دوره تحصیلی یا تحقیقاتی متقاضی دارد. اگر دوره به طور دقیق معین نشده باشد این دوره ۶ ماهه در نظر گرفته میشود. همچنین متقاضی حداکثر ۳۰ روز بیشتر از مدت ویزای خود میتواند در انگلستان حضور داشته باشد. با اخذ این ویزا نمیتوان در مدارس انگلستان تحصیل نمود و یا مشغول به کار در این کشور شد. ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان غیر قابل تمدید است و با اخذ این نوع ویزا نمیتوان برای اخذ اقامت انگلستان اقدام نمود.

شمیران گشت مجری تخصصی ویزای تحصیلی انگلیس

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

 

ویزای تحصیلی در انگلیس

بهترین رشته های برای تحصیلی در انگلستان:

۱- پزشکی

۲- حقوق

۳- روانشانسی

۴- آموزش و پرورش

۵- مهندسی کامپیوتر

۶- مهندسی عمران

۷- معماری

MBA -8

یکی از موارد مهمی که هر متقاضی تحصیل در انگلیس جویای آن است، شرایط کار بعد از تحصیل در انگلستان و وضعیت بازار کار این کشور می باشد. برای کار در انگلیس شما باید بتوانید قبل از اتمام دوره خود کار مورد نظر را بیابید در غیر این صورت درخواست تمدید خود را به Home Office ارائه نمایید تا در صورت تایید برای ۲۴ ماه اجازه ماندن به شما داده شود. فارغ التحصیلان مقطع دکترا به مدت ۳۹ ماه می توانند در کشور انگلستان اقامت داشته باشند و به جستجوی کار بپردازند. در صورتی که دوره تحصیلی خود را به اتمام رسانده باشید و کارفرمایی بیابید می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

بسیاری از دانشجویان بین المللی در انگلستان تمایل دارند که پس از پایان تحصیلات خود، اقامت دائم و در نهایت تابعیت انگلستان را به دست آورند. روش های مختلفی برای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس وجود دارد. تحصیل در انگلیس یکی از این روش ها است. شما با ویزای تحصیلی انگلستان دسترسی به بازار کار انگلیس پیدا می نمایید و در صورتی که بتوانید کاری مناسب با حداقل حقوق پایه بیابید می توانید ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید و اگر ۵ سال کار کنید و مالیات بپردازید اقامت دائم اخذ می نمایید و با سپری شدن ۱۰ سال از اقامت خود می توانید درخواست پاسپورت انگلستان را داشته باشید. البته شما از راه های دیگر همچون سرمایه گذاری و ازدواج نیز می توانید اقامت تحصیلی خود را تغییر دهید و پس از گذشت مدت زمان لازم اقامت دائم انگلستان را به دست آورید. 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

20 − پانزده =