وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

 

طی چند سال گذشته تعیین وقت سفارت کشورهای عضو شینگن همواره یکی از دغدغه‌های جدی تمامی متقاضیان اخذ ویزای شینگن بوده است. محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌های اعمالی شده توسط سفارت‌های اروپایی همچون ایتالیا برای تعیین وقت سفارت ایتالیا عموماً متقاضیان ویزا و مسافران را با مشکلات بسیاری مواجه‌ کرده است. اگرچه طی دو سال گذشته اکثر سفارت‌های اروپایی با عقد قرارداد با کارگزارانی همچون VFSGlobal کوشیده‌اند اندکی مسیر را برای تعیین وقت هموار سازند اما هنوز هم این روند با مشکلات و چالش‌های خود مواجه است. در این نوشتار سعی می‌کنیم اطلاعات دقیقی از سفارت ایتالیا در تهران، کارگزار رسمی سفارت و مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری

دریافت وقت سفارت ایتالیا کنسولگری، با شیوه نوین خود سفارت ایتالیا انجام می‌پذیرد. بدین صورت که در یک ساعت مشخص پرتال مربوط به دریافت وقت سفارت ایتالیا، باز شده و اجازه دریافت وقت سفارت ایتالیا را به مسافرین می‌دهد، اما نکته جالب آن این است که شما در مدت زمان ۳۰ ثانیه وقت سفارت خود را تنظیم کنید و در غیر این صورت، باید منتظر روزهای بعدی باشید. با توجه به خیل عظیم مسافران ایتالیا، تمامی وقت‌های موجود در کسری از ثانیه در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری CKGSIR

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری بسیار راحت‌تر از کنسولگری می‌باشد. شما در سایت کارگزاری یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید. می‌توانید فرم‌های درخواست ویزا به صورت آنلاین و یا دستی تکمیل کنید. وقت سفارت ایتالیا در ۲ نوع معمولی و ویژه ارائه می‌شود. هیچ تفاوتی بین بررسی مدارک این دو نوع وقت سفارت وجود ندارد و در وقت سفارت ویژه ایتالیا فقط از شما یک پذیرایی معمولی انجام می‌شود. شماره برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا، باید ۲۱ یورو بیشتر پرداخت کنید.

وقت سفارت ایتالیا

مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا

درخواست تعیین وقت سفارت ایتالیا تنها از طریق آنلاین و دو کانال رسمی انجام می‌پذیرد. در واقع این امکان وجود ندارد که متقاضی ویزای ایتالیا با مراجعه حضوری به سفارت ایتالیا برای تعیین وقت درخواست کند. تمامی درخواست‌ها برای انواع ویزای ایتالیا باید از طریق دو کانال رسمی و به‌صورت آنلاین ثبت شوند.

  1. از طریق وب‌سایت شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس
  1. از طریق وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران

شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس سنگاپور نماینده رسمی سفارت ایتالیا در تهران برای تعیین وقت سفارت است. متقاضیان وقت سفارت ایتالیا می‌توانند به صورت آنلاین با ایجاد یک حساب کاربری و تعیین نوع ویزای درخواستی و واردکردن اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند. از طریق این کانال می‌توانید برای وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و یا تحقیقاتی کوتاه‌مدت درخواست دهید.

پس از ثبت درخواست وقت مصاحبه، متقاضی می‌بایست با در دست داشتن مدارک لازم به دفتر کاکس اند کینگس به آدرس تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژگالریا مال، ساختمان اداری، طبقه چهارم مراجعه کرده و برای انگشت‌نگاری اقدام نمایند. به خاطر داشته باشید در روز مراجعه به دفتر انگشت‌نگاری می‌بایست دست‌کم ۸۵ یورو به همراه داشته باشید. نکته مهم‌تر اینکه در زمان ثبت درخواست آنلاین برای درج اطلاعات و به‌ویژه شماره پاسپورت به‌شدت دقت کنید زیرا در صورت تناقض در شماره پاسپورت و اطلاعات درج‌شده، فقط سفارت شما خواهد سوخت.

 

دلایل ریجکت ویزای شینگن ۲۰۱۹

وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران گزینه دوم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا برای اتباع ایرانی است. اگرچه بسیاری از هم‌وطنان با این فرض که این کانال به دلیل انتساب به دفتر کنسولی سفارت اعتبار بیشتری دارد، سعی می‌کنند از این کانال برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند، اما واقعیت این است که مسیر اول بسیار راحت‌تر بوده و سریع‌تر به نتیجه می‌رسد. به این دلیل که ترافیک موجود در سفارت ایتالیا بعضاً موجب می‌شود درخواست‌ها پشت خط بمانند و از سوی دیگر سفارت ایتالیا با تعیین نماینده‌ای رسمی، خدمات وقت سفارت را به این شرکت واگذار کرده است.

 

به‌هرحال اگر از طریق وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کرده‌اید باید پس از ثبت درخواست با همراه داشتن مدارک لازم به دفتر کنسولی سفارت ایتالیا به آدرس بلوار نلسون ماندلا (جردن)، فرزان شرقی، پلاک ۱۵) مراجعه نمایید. چند نکته مهم را در زمان ثبت درخواست آنلاین و مراجعه برای انگشت‌نگاری حتماً مورد توجه قرار دهید:

  1. فرم درخواست ویزای شینگن باید حتماً به زبان انگلیسی تکمیل شود
  1. شماره پاسپورت و کلیه اطلاعات مندرج در نامه تعیین وقت، می‌بایست دقیق و کاملاً منطبق با اطلاعات مندرج در پاسپورت فرد متقاضی باشد
  1. مدارک باید حتماً ترجمه شده و روی سربرگ قوه قضاییه همراه با مهر مترجم رسمی دادگستری باشند
  1. برای هر فرد باید به‌صورت مجزا درخواست وقت سارت کرد
  1. تمامی اعضای خانواده ملزم به تعیین وقت سفارت جهت درخواست ویزا در مرکز درخواست ویزا هستند
  1. وقت سفارت بر اساس شماره پاسپورت صادر می‌شود و قابلیت انتقال به فرد دیگری ندارد
  1. آوردن تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت به داخل اداره کنسولی ممنوع است
  1. دست‌کم ۴ هفته پیش از زمان سفر برای وقت سفر ایتالیا اقدام کنید

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

دریافت وقت سفارت خانوادگی ایتالیا به دو صورت ۱)زن و شوهر ۲)زن و شوهر و فرزندان می باشد.اگر فردی نسبتی غیر از این با شما داشته باشد باید وقت جداگانه ای برای وی گرفته شود و مدارک وی نیز جدا بررسی خواهد شد .

 منظور از وقت سفارت توریستی ایتالیا این است که مردان و زنان متقاضی بالای ۱۸ سال به منظور تفریح، گردش و دیدار با خویشاوندان به کشور ایتالیا سفر کنند. برای دریافت وقت توریستی سفارت ایتالیا افراد باید به صورت جداگانه یا به صورت خانوادگی درخواست ویزا نمایند.

 

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا درواقع همان مدارکی است که برای درخواست ویزای شینگن از سفارت ایتالیا باید تهیه شوند. مدارک هویتی، شغلی، مالی و ملکی به همراه فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای شنگن از سفارت ایتالیا مهم‌ترین این مدارک محسوب می‌شوند. وب‌سایت رسمی سفارت، چک‌ لیستی از مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا را منتشر کرده است که باید به امضای متقاضی رسیده و در روز مصاحبه به همراه تمامی مدرک تحویل دفتر انگشت‌نگاری شود.  هم‌چنین به نکات زیر در خصوص مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا توجه داشته باشید:

  • مدارک حتماً به زبان انگلیسی ترجمه شده و روی سربرگ قوه قضاییه همراه با مهر مترجم رسمی دادگستری باشند
   • از حساب‌سازی بانکی برای تکمیل مدارک مالی به‌شدت پرهیز کنید
   • بین ۴ تا ۶ هفته پیش از شروع سفر، برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید
    • برنامه سفر خود را کاملاً مرور کنید تا در صورت پرسش افسر ویزا، تناقضی با برنامه ارائه‌شده به سفارت نداشته باشد
  • عکس بیومتریک برای ارائه به سفارت را منطبق بر استانداردهای اعلام‌شده تهیه کنید
   • حتماً پیش از تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن با افراد باتجربه در این خصوص مشورت کنید

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری از سفارت ایتالیا
 • دو قطعه عکس پرسنلی بدون روتوش
 • دعوت نامه روی سربرگ شرکت واقع در ایتالیا که باید دقیقا از روی مدل ضمیمه گردد.
 • فرم رایگان قطع A3 و قطع A4
 • گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار
 • هزینه صدور ویزا به مبلغ ۶۰ یورو به ازای هر نفر

 

هزینه وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا در در حالت فوری و عادی ارائه می‌شود. هزینه وقت عادی سفارت ایتالیا، ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. هزینه وقت سفارت فوری ایتالیا، ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد که با توجه به درخواست متقاضی ویزای ایتالیا، ارائه می‌شود. شما می‌توانید حتی برای یک ساعت بعد، وقت سفارت فوری ایتالیا خود را از ما درخواست کنید. تمامی هزینه‌های اعلام شده پس از ارائه نامه وقت سفارت، از شما دریافت می‌شود.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

سیزده − 2 =