وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

سفارت آلمان

 

اگر قصد سفر به کشور آلمان را دارید باید ویزای کشور آلمان را دریافت کنید. جهت اخذ ویزای آلمان ضروری است مدارک خود را پس آماده کردن و دریافت وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین، به سفارت آلمان ارائه دهید.

آدرس سفارت آلمان

 • آدرس سفارت آلمان در تهران : خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۰-۳۲۴
 • تلفن سفارت آلمان : ۳۹۹۹۰۰۰۰
 • شماره فکس در تهران : ۳۹۹۹۱۸۶۰
 • ساعات کاری : روزهای یکشنبه تا پنجشنبه

 

کنسولی سفارت

اگر آلمانی‌ها در کشورهایی خارج از آلمان ساکن باشند و قصد برقراری ارتباط با آلمان را داشته باشند می‌بایست از بخش کنسولی سفارت آلمان اقدام نمایند و در اصل این بخش همچون پل ارتباطی بین آلمان و افرادی که در خارج از آلمان هستند، می‌باشد. در بخش حقوقی و کنسولی سفارت خدمات مختلفی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

 

گرفتن وقت سفارت آلمان ۲۰۲۰

در صورتی که قصد وقت تایید مدارک سفارت آلمان را دارید می‌توانید به طور آنلاین و به وسیله ارسال ایمیل اقدام نمایید. این کار موجب می‌گردد تا نیازی به انتظارهای طولانی مدت در پشت درب‌های سفارت آلمان نداشته باشید. اگر وقت قبلی بگیرید و زودتر از حد موعد در محل مورد نظر آماده شوید باید تا زمان تعیین شده صبر کنید و در صورتی که دیرتر از وقتتان به سفارت برسید موجب می‌شود تا وقت شما باطل گردد.

برای تعیین وقت باید گذرنامه داشته باشید و پس از اینکه به طور آنلاین از سفارت وقت گرفتید باید در روز معین شده برای مصاحبه به سفارت این کشور مراجعه کنید تا بتوانید ویزای آلمان را دریافت نمایید.

 

همان طور که اشاره کردیم وقت سفارت انواع مختلفی دارد. وقت سفارت آلمان توریستی، تحصیلی، کاری، تجاری و پزشکی از انواع وقت هایی هستند که می توان اخذ کرد. هر زمان صحبت از وقت فوری سفارت شد بدانید که برای گرفتن این وقت بایستی در موارد پزشکی و اورژانسی به کشور مقصد اقدام نمایید. پس در نتیجه برای گرفتن وقت فوری تایید مدارک سفارت آلمان ارائه مدارک پزشکی الزامی است. وقت سفارت فوری در کمتر از پنج روز تنها زمانی صادر می شود که یا شخص دچار بیماری حادی باشد و یا این که جان وی در خطر باشد و در کشورهای جنگی باشد.

در کشورهایی که زیر آتش جنگ هستند و مردم امنیت ندارند قوانین فرق می کند. اگر شخص ثابت کند که جان وی در خطر است وقت سفارت در کمتر از پنج روز برای وی صادر می شود. این وقت حتی برای زمانی که فوریت پزشکی هم به وجود آمده باشد، با ارائه مدارکی معتبر قابل اخذ است.

 

 • وقت سفارت عادی آلمان می تواند از ۱ روز تا ۱سال برای تمامی کشورها طول به طول می انجامد
 • در سال ۲۰۲۰ حداقل زمان برای وقت مصاحبه سفارت آلمان ۱۲ ماه می باشد.

 

وقت سفارت آلمان

هزینه اخذ وقت سفارت آلمان

برای دریافت وقت بایستی هزینه ای پرداخت کنید که این مبلغ نشانگر این است که متقاضی واقعی کیست و چه کسی می خواهد فقط شانس خود را امتحان کند. این مبلغ ۶۰ یورو می باشد که این مبلغ صرفا برای گرفتن وقت است.

در صورتی که در سفارت حاضر شوید و مدارکتان تایید نشده باشد باید هزینه جداگانه ای را پرداخت نمایید.

 • ۲۵ یورو برای تایید مدارک شناسایی
 • ۴۵ یورو برای تایید سایر مدارک

اما برای دانشجویان تایید مدارک تحصیلی بدون هزینه انجام می گردد. این مبالغ به صورت نقدا و یورو هنگام تایید مدارک دریافت می شود.

برای پرداخت هزینه‌ی ویزای آلمان باید آن را به شکل نقدی و به یورو به سفارت آلمان پرداخت کنید. توصیه می‌شود که مبلغ مورد نظر را به طور دقیق به همراه داشته باشید و آن را بپردازید. نکته‌ی قابل توجهی که وجود دارد این است که این هزینه را تنها می‌توانید به صورت اسکناس پرداخت کنید و نمی‌توانید آن را به صورت سکه بپردازید.

 

چند نکته از سفارت آلمان!!!

 1. در اطراف سفارت آلمان چندین موسسه و افراد بسیاری وجود دارند که مدعی هستند با سفارت در ارتباط هستند و می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. این نکته را بدانید که سفارت هیچ ارتباطی با این موسسه‌ها و افراد ندارد و در صورت ایجاد مشکل هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کنند.
 2. فرم تعیین وقت و درخواست ویزای آلمان به صورت رایگان ارائه می‌گردد و نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. مدارکی که ارائه می‌دهید باید به طور کامل و درست و صادقانه باشند و هیچ دروغی در بین آن‌ها وجود نداشته باشد. در غیر این صورت هیچ ویزایی به شما ارائه نخواهد شد.
 3. اگر از سفارت وقت بگیرید نمی‌توانید آن را باطل کنید پس بهتر است در این خصوص دقت کامل را داشته باشید و موقعی مراجعه نمایید که مطمئن هستید در وقت تعیین شده می‌توانید به آنجا رجوع کنید.
 4. همه‌ی ایمیل‌هایی که به سفارت ارسال می‌کنید می‌بایست به زبان آلمانی و یا انگلیسی باشد. ایمیل‌هایی که به زبان فارسی و یا هر زبان دیگری فرستاده شود پاسخی داده نمی‌شود.

 

چه مدارکی را برای اخذ ویزای آلمان ارائه دهیم؟

برای این که بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید باید مدارکی را ارائه دهید. این مدارک شما هستند که سبب می شوند تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید. شاید ویزای شینگن آلمان تضمینی را بارها به گوش شنیده باشید، نکته ای وجود دارد که می خواهیم در این باره به شما بگوییم.

مدارکی که باید در روز مصاحبه به کارگزاری ویزامتریک ارائه دهید شامل مدارک زیر می باشد :

 • کانفرم و برگه وقت سفارت آلمان
 • مدارک شناسایی شامل شناسنامه
 • گذرنامه با اعتبار قابل قبول
 • عکس استاندارد
 • مدارک مالی شامل پرینت گردش حساب ، تمکن مالی و سند ملکی
 • مدارک تحصیلی در صورتی که دانشجو هستید
 • مدارک کاری و شغلی معتبر بر اساس نوع شغلی که دارید.
 • بیمه مسافرتی
 • واچر هتل
 • رزرو بلیط هواپیما

این مدارک را نیز باید با دقت تهیه کرده و به سفارت تحویل دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وقت سفارت آلمان و مدارکی که باید به بهترین نحو به سفارت ارائه کنید، کافی است با ما همراه باشید و یا ارتباط برقرار نمایید. ما برای راحتی شما این جا هستیم.

توجه داشته باشید که سفارت آلمان تنها سفارتی هست که شما میتوانید مدارک را به زبان فارسی تحویل داده و ترجمه نکنید. البته در ادامه بیشتر به این نکته اشاره میکنیم و به شما توضیح میدهیم که ترجمه کردن یا نکردن مدارک تاثیری در پرونده شما دارد یا خیر.

 

 اخذ ویزای آلمان تضمینی

ویزای شینگن آلمان تضمینی غیر قابل قبول و باورنکردنی است. در حقیقت ویزایی که برای شما صادر می شود با توجه به مدارکی است که شما به سفارت ارائه می دهید. هر چه این مدارک کامل تر و بی نقص تر باشند در نتیجه امکان ویزا شدن شما هم بیشتر خواهد بود و در زمان کمتری می توانید ویزای این کشور را اخذ کنید.

اما نکته ای که وجود دارد چیدمان مدارک و این که چه مدرکی را نشان دهید و کدام یکی را نه، بسیار اهمیت دارد. با توجه به این موضوع بهتر است که این مهم را به دست افرادی بسپارید که در این زمینه تجربه دارند.

به این ترتیب می توانند به راحتی شما را برای اخذ این ویزا راهنمایی کنند. متقاضیان عزیز میتوانید برای درخواست آنلاین وقت سفارت آلمان فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا همکاران ما پس از بررسی در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

2 × سه =