مهمترین نکات در سفرهای تجاری | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

مهمترین نکات در سفرهای تجاری

سفر تجاری

شارژ رومینگ موبایل :

چنانچه تصمیم دارید از سیم کارت کنونی تلفن همراه خود در طول ماموریت اداری استفاده کنید ، پیش از سفر نسبت به پرداخت هزینه ی رومینگ اقدام نمایید تا در طول مسافرت ، دچار قطعی ارتباط بدلیل تمام شدن اعتبار تلفن همراه خود نشوید . در صورتیکه سیم کارت موقت کشور مقصد را در اختیار دارید ، مطمئن شوید که سیم کارت فوق اعتبار کافی داشته باشد . معمولا سیم کارت اعتباری تلفن های همراه ، در فرودگاههای بیشتر کشور ها قابل تهیه است . به هر حال تلفن موثر ترین وسیله ی ارتباطی شما در طول سفر می باشد و لازم است از قبل تمهیدات لازم را برای شارژ کافی موبایل خود بیاندیشید .

 

ذخیره شماره تلفن های ضروری در تلفن همراه و دفترچه ی یادداشت :

پیش از عزیمت ، شماره ی تلفن ثابت و بخصوص تلفن همراه افراد اصلی شرکت میزبان که قرار است با آنان ملاقات کنید را در موبایل خود ذخیره نمایید . احتمال دارد که در فرودگاه مقصد ، هتل و یا در محل ملاقات ، به مواردی غیر منتظره ای برخورد کنید که نیاز فوری به تماس با میزبان خود داشته باشید و البته در این مواقع شنیدن صدای منشی تلفنی دفتر کار آنها که از شما می خواهد پیام خود را بگذارید ، خیلی خوشایند نیست !

 

 

سفر تجاری

 

آشنایی کلی با مسایل فرهنگی ، اجتماعی ، تاریخی و جغرافیایی کشور مقصد :

پیش از سفر کمی در مورد مسایل فرهنگی ، اجتماعی ، تاریخی و جغرافیایی کشور مقصد تحقیق نموده و حتی سعی کنید چند کلمه ابتدایی از زبان ملی میزبان خود ، مانند سلام و احوالپرسی های ساده یا تشکر و همچنین کلمات لازم برای در خواست کمک در شرایط اضطراری را یاد بگیرید تا در زمان مناسب از آنها استفاده کنید . ضمنا به خاطر داشته باشید که زبان بدن در کشور های مختلف متفاوت است و حرکات دست و یا حالت بدن در یک کشور ، ممکن است معانی کاملا متفاوتی در کشور دیگر داشته باشد ، لذا در این خصوص بسیار محتاط عمل کنید . با صرف اندکی وقت ، میتوانید علاوه بر اطلاعات مفیدی در رابطه با مسائل فرهنگی ، اجتماعی و جغرافیایی کشور مقصد ، اطلاعات جامعی نیز در مورد بیوگرافی شخصیت های تاثیر گذار در تاریخ آن کشور بدست آورید . این کار علاوه بر افزایش دانش و اطلاعات عمومی شما ، تاثیر مطلوبی بر ایجاد رابطه ی موثر و صمیمی با میزبانتان و سایر افرادی که در طول اقامت خود با آنان برخورد می کنید خواهد داشت .

 

آشنایی با مسائل قانونی و امنیتی کشور مقصد :

در اغلب موارد با یک جستجوی ساده در اینترنت میتوانید اطلاعات کلی در خصوص مسائل قانونی و امنیتی کشور مقصد که دانستن آن برای توریست های آن کشور مفید می باشد را دریافت کنید . دسترسی به شماره تلفن ها ی ضروری ، آگاهی نسبت به امنیت نقاط مختلف شهر و ساعت کار وسایل حمل و نقل عمومی و حتی آدرس و تلفن کنسولگری ایران در کشور مقصد جهت مراجعه در موارد اضطراری و اطلاعاتی از این قبیل ، باعث افزایش آگاهی و آسایش فکری شما در طول سفر می شوند .

 

واکسیناسیون احتمالی برای سفر به کشور مقصد :

چنانچه واکسیناسیون خاصی برای ورود به کشور مقصد لازم است حتما مطابق با شرایط پزشکی تعریف شده واکسیناسیون مربوطه را انجام دهید . این قبیل واکسیناسیون ها گاه بطور دائمی و گاه بدلیل شیوع بیماری خاصی در بعضی نقاط دنیا ضروری اعلام می شوند که لازم است قبل از سفر در این خصوص اقدام لازم را به عمل آورید .

 

بیمه مسافرتی :

از جمله اقدامات ضروری پیش از مسافرت به خارج از کشور ، اخذ بیمه مسافرتی با پوشش کافی برای مواجهه با حوادث و بیماریهای غیر مترقبه می باشد . در زمان دریافت بیمه نامه ی خود ، اطلاعات لازم جهت تماس با مراکز درمانی طرف قرارداد در کشور مقصد و همچنین نحوه ی دریافت صورتحساب و باز پرداخت هزینه های مربوطه را کسب نمایید تا در صورت بروز حوادث و یا بیماری های احتمالی در طول سفر دچار آشفتگی و سردرگمی نشوید .

 

 

اطلاع از وضعیت آب و هوا ی مقصد :

وضعیت آب و هوای کشور مقصد در روز های سفر خود را بررسی کنید و در صورت نیاز چتر ، کلاه و لباس گرم به همراه داشته باشید . 

 

بررسی رویدادهای تجاری و اجتماعی در کشور مقصد :

پیش از سفر ، تقویم رویدادهای مختلف تجاری ، علمی ، فرهنگی و ورزشی در شهر و کشور محل اقامت خود را مرور کنید ، ممکن است سفر شما با یکی از این رویدادها همزمان باشد و شما بتوانید با استفاده از این فرصت در برنامه ی فوق شرکت کنید و به تجربیات خود بیافزایید . از طرف دیگر ، توجه داشته باشید که همزمانی سفر شما با رویدادهای خاص ، میتواند به معنی افزایش هزینه های سفر از جمله نرخ بلیط هواپیما ، هتل و غیره نیز باشد ، که در این صورت می توانید با تغییر برنامه ی سفر خود از مسائل فوق مصون بمانید .

 

آماده کردن لباسها :

لباسهایی که میخواهید در طول سفر بپوشید را مشخص کنید و چنانچه نیاز به خشکشویی و اتو دارند ، این کار را ترجیحا تا سه روز پیش از سفر انجام دهید و به روز آخر موکول نکنید .

 

آرایشگاه :

از آنجا که آراستگی یکی از مشخصات مدیران موفق است ، توصیه می کنیم پیش از سفر سری به آرایشگاه همیشگی خود بزنید . بهتر است این کار را به روز آخر پیش از سفر موکول نکنید ، چرا که ممکن است به دلیل فشردگی کارها و اتفاقات پیش بینی نشده موفق به انجام این کار نشوید و به ناچار با ظاهری نامرتب راهی سفر تجاری خود گردید .

 

 

منبع : کتاب اصول مسافرتهای تجاری  /  مؤلف : رضا خزاعی

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد آرا: ۶

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

دو × 2 =