مهاجرت تحصیلی به کانادا | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا

با توجه به اینکه هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا نسبت به کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا پایین تر است، این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا می باشد. البته لازم به ذکر است که کانادا کشور مهاجر پذیری است و شانس اخذ اقامت دائم برای فارغ التحصیلان در آن بسیار بالا است که خود بر جاذبه تحصیل در کانادا افزوده است. اگر مدت زمان تحصیل شما کمتر از ۶ ماه باشد نیازی به اجازه تحصیل ندارید اما اگر بیش از ۶ ماه است به اجازه (مجوز) تحصیل نیاز دارید. برای درخواست اجازه مهاجرت تحصیلی به کانادا ابتدا باید در یکی از موسسات آموزش عالی کانادا ثبت نام کنید. شما می توانید در نهایت درخواست ویزای خود را پس از اخذ پذیرش تحصیلی و به همراه مدارک دیگر بصورت آنلاین یا با ارسال فرم درخواست به دفتر ویزای کانادا محل زندگی خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در کانادا میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

 

سالیان سال است که کانادا به علت سیستم آموزشی با کیفت و امکانات رفاهی خود تبدیل به مقصدی بسیار محبوب برای بسیاری از دانشجویان بین المللی گردیده است. این کشور سالانه پذیرای بیش از ۳۵۰,۰۰۰ دانشجوی بین المللی است که به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فکر می کنند و مایل اند پس از اتمام دوره تحصیلات خود و در آینده ای نزدیک شهروند این کشور شوند.

در اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، باید برای دریافت جواز تحصیلی کانادا اقدام نمایید. همان طور که پیش ازاین نیز گفتیم جواز تحصیلی در مدت اقامت شما به عنوان ویزای دانشجویی کانادا عمل می کند. اگر دوره آموزشی یا برنامه تحصیلی شما شش ماه یا کمتر به طول بی انجامد، نیازی به دریافت مجوز تحصیل کانادا ندارید. پس از دریافت مجوز تحصیلی، در صورت تصمیم به ادامه تحصیل می توانید برای تمدید مجوز و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از داخل خاک کانادا اقدام کنید.

از امکاناتی که در اختیار دانشجویان تمام وقت ثبت نام شده در یک موسسه آموزش عالی معتبر قرار می گیرد می توان به این مورد اشاره نمود که آنها با کمک مجوز تحصیل، امکان کار به صورت پاره وقت در محوطه دانشگاه را نیز خواهند داشت. همچنین این دانشجویان ممکن است بتوانند به عنوان نیروی کارآموزی و یا حتی نیروی داوطلب در خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند.

همچنین ادامه تحصیل در کانادا پس از مقطع دبیرستان و مهاجرت با مدرک دیپلم به شما امکان آشنایی با آخرین فناوری های روز را داده و اجازه می دهد تا توانمندی های خود را به عنوان یک دانشجو ارتقا بخشید. ازجمله مواردی که در مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم باید مدنظر داشت این نکته است که دانش آموز سریعاً پس از اتمام تحصیلات دوره متوسطه ۱۲ ساله و اخذ مدرک دیپلم باید برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه اقدام نماید. رده سنی که کشورها برای تحصیل پس از اخذ مدرک دیپلم در نظر می گیرند ۲۱ سال است. بنابراین باید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم باید فاصله دریافت دیپلم تا مدرک بعدی کوتاه باشد.

 

 

 • مدارس و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

از سایر مدارکی که در خصوص اخذ پذیرش از مدارس کانادا حائز اهمیت است، عبارتند از:

 • به همراه داشتن مدرکی که بیان گر پرداخت هزینه پذیرش باشد.

 

 • به همراه داشتن مدرکی که بیان گر تحصیل نمودن شخص متقاضی به انضمام آدرس کد پستی و شماره تماس باشد.

 

 • به همراه داشتن مدارک هویتی این اشخاص که در برگیرنده نام و سایر مشخصات در مورد والدین دانش آموز باشد.

 

 • به همراه داشتن اسکن یک عکس که دارای ویژگی های پاسپورتی باشد.

 

 • به همراه داشتن اسکن ترجمه کارنامه ۳ سال اخیر دانش آموز

 

 • به همراه داشتن اسکن پاسپورت این اشخاص

 

 • کالج و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

از سایر مدارکی که در خصوص تحصیل در کالج حائز اهمیت می باشد عبارتست از:

به همراه داشتن مدرک دیپلم و هم چنین داشتن نمره آیلتس ۶ (با این توضیح که در صورت نداشتن این مدرک اشخاص ملزم به گذراندن دوره زبان می باشند.)

دانشجویانی که موفق نشده اند که در دوره دبیرستان معدل مورد نیاز را برای به دست آوردن پذیرش در میان دانشگاه های مقصد خود کسب نمایند بعد از اقدام به تحصیل نمودن در میان این کالج ها و هم چنین تقویت زبان انگلیسی خود می باشند، می توانند با کسب نمودن حد نصاب نمرات لازم به دانشگاه مقصد راه یابند.

 بعد از موفقیت در گذراندن دوره تحصیلی کالج باتوجه به سطح و هم چنین نوع کالج و رشته مورد نظر شخص متقاضی پذیرش تحصیلی در این کشور بعد از موفقیت در گرفتن مجوز کار، اقدام به صدور نمایند.

تحصیل در کانادا

 • تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا

تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط امکان پذیر می باشد. بهترین شرایط تحصیل در کانادا برای دوره ی لیسانس از ۱۸ تا ۲۸ سالگی می باشد، ادامه ی تحصیل در کانادا برای مقطع لیسانس نیازمند به اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا است . شرایط پذیرش در این دانشگاه ها با توجه به رتبه و رنکینگ دانشگاه متفاوت می باشد. دانشجویان متقاضی پذیرش تحصیلی  برای مقطع لیسانس باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند. مدرک زبان آیلتس یکی دیگر از مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در این دوره ی تحصیلی است.

 • مدارک لازم برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد

 

 • همراه داشتن اسکن از کلیه مدارک تحصیلی به انضمام برگه ای که در بر گیرنده ریز نمرات از مقطع کارشناسی و هم چنین کارشناسی ارشد البته در صورتی که این مدارک وجود داشته باشند.
 • اسکن پاسپورت که دارای اعتبار کافی باشد.

 

 • سابقه و رزومه تحصیلی

 

 • مدرک زبان که بیان گر میزان تسلط داشتن شخص به زبان باشد.

 

 • چندین توصیه نامه از اساتید سابق شخص که تعداد آنها ۲ یا ۳ عدد باشد.

 

 • یک قطعه عکس دارای شرایط

 

 • مدرکی که بیان گر آدرس به انضمام کد پستی شخص متقاضی و هم چنین شماره تماس وی باشد.
 • تحصیل در مقطع  کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا برای دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس هستند امکان پذیر است.

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به دانشگاه و رشته ی انتخابی شما متفاوت می باشد. اکثر دانشگاه های کانادا با توجه به معدل دانشجویان و نمره ی مدرک زبان  اقدام به پذیرش دانشجویان می کنند .ثبت نام در این مقطع تحصیلی بدون مدرک زبان سخت تر از مدرک لیسانس می باشد. حداقل نمره ی آیلتس برای تحصیل در مقطع ارشد  آیلتس ۵/۶ می باشد.

بهترین شرایط سنی  تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تا سن ۳۰ سالگی است. متقاضیانی  که سن آنها بیشتر از ۳۰  می باشد نیز میتوانند با ارائه استادی پلن قوی گپ تحصیلی را توجیه نموده و جهت ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنند.

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در کانادا میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۶

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

یازده + پنج =