مهاجرت تحصیلی به فرانسه | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

تحصیل در فرانسه

متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، باید از شرایط کلی این کشور آگاهی لازم را دارا باشند. فرانسه کشوری است که دارای ۸۲ دانشگاه دولتی، ۵ دانشگاه کاتولیک و بسیاری موسسات خصوصی می باشد. دانشگاه های فرانسه به طور کلی، ۳ نوع مدرک را به دانشجویان خود ارائه می کنند که عبارت است از لیسانس یا UG، فوق لیسانس یا PG و دکترا یا PhD. علت محبوبیت فرانسه نزد دانشجویان، کیفیت آموزشی بالا در مدارس و دانشگاه های این کشور، استاندارد های آموزشی بالا در موسسات آموزش عالی فرانسه، کار پس از فارغ التحصیلی در این کشور و هزینه های پایین تحصیل در فرانسه می باشد.مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، یکی از آسان ترین روش های مهاجرتی به حساب می آید که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نیز شود. در ادامه این مقاله به بررسی تحصیل در مقاطع مختلف فرانسه می پردازیم. پس با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

سیستم آموزش عالی کشور فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است. برای تحصیل در فرانسه، چندین دانشگاه مطرح فرانسوی هستند که همیشه در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا قرار دارند. دانشگاه‌های ایکول نرمال، سوربون، ایکول پلی‌تکنیک، دانشگاه پییر و ماری کوری و دانشگاه پاریس از جملۀ این دانشگاه‌ها هستند.

 

 

شهریۀ دانشگاه‌ها در کشور فرانسه

شهریه در دانشگاه‌های دولتی این کشور بسیار کم و در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های دنیا، نزدیک به هیچ است. شهروندان و افرادی که اقامت دائم فرانسه یا کشورهای EEA و سوئد را اخذ کرده‌اند، برای تحصیل در فرانسه و دانشگاه‌های دولتی این کشور، هیچ شهریه‌ای نباید بپردازند (به جز یک هزینۀ ثبت‌نام سالیانه که به آن “immatriculation charge” می‌گویند و حدود ۲۰۰ یورو در هر سال است). دانشجویان خارجی از کشورهای دیگر، باید مبلغی در حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال، برای تحصیل در فرانسه و دانشگاه‌های دولتی آن بپردازند. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور معمولاً شهریه‌های بسیار بالاتری در حدود ۲۰۰۰۰ یورو در سال دارد.

 

مهاجرت به فرانسه و تحصیل در مدارس این کشور

یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه، تحصیل در مدارس این کشور است. تحصیل در این کشور تا قبل از ۶ سالگی به صورت اختیاری و از سن ۶ سالگی اجباری می شود. دانش آموزان از سن ۶ سالگی تا ۱۱ سالگی در دوره ابتدایی تحصیل می کنند و پس از آن به دوره راهنمایی وارد می شوند. با ورود به دوره راهنمایی، دانش آموزان باید تا سن ۱۵ سالگی در این دوره تحصیل کنند و پس از پایان تحصیلات خود در صورت قبولی در آزمون نهایی، می توانند به دوره دبیرستان راه پیدا کنند. تحصیل در دبیرستان های فرانسه تا سن ۱۸ سالگی است و پس از اتمام این دوره می توانند برای ورود به دانشگاه و موسسات عالی آماده شوند.

 

 

متقاضیانی هم که قصد ادامه تحصیل را ندارند می توانند به بازار کار در فرانسه وارد شوند. به طور کلی، تحصیل در مدارس فرانسه به زبان فرانسوی است. توجه داشته باشید که تنها در صورتی تحصیل در مدارس فرانسه رایگان است که شما شهروند این کشور باشید. البته کشور فرانسه برای دانش آموزان بین المللی، مدارس خصوصی و مدارس بین المللی دو زبانه را نیز تاسیس کرده است تا دانش آموزان خارجی بتوانند در این مدارس تحصیل نمایند. هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی حداقل ۲۰ هزار تا ۴۵ هزار یورو می باشد.

 

 

تحصیل در فرانسه در تمامی مقاطع امکان پذیر است. اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید باید بدانید که مقطع لیسانس در فرانسه ۳ ساله ، مستر ۲ سال، دکتری ۳ تا ۴ سال است. دورهٔ ‌لیسانس را مثل ایران باید واحد گذراند و امتحان داد. تعداد کمی از شاخه‌ها هم هستند که دانشجو باید پایان‌نامه‌ای در آخر سال تحویل دهد. مستر به دو دوره مستر یک و مستر دو (هر کدام یکسال) تقسیم می‌شود. مسترها ترکیبی از امتحان و پایان‌نامه هستند. دانشجویان دورهٔ‌ دکترا اما از شر امتحان راحت هستند. فقط باید یک تز نوشت و به طور شفاهی از آن دفاع کرد. سمینارهایی هم برای بالا بردن سطح علمی دانشجویان دکترا برگزار می‌شود که معمولا شرکت در آنها اجباری است اما خیلی‌ها شرکت نمی‌کنند و اتفاقی هم نمی‌افتد.

ناگفته نماند که تعداد زیادی دانشگاه خصوصی برای ادامه تحصیل در فرانسه هم اکنون در حال فعالیت هستند. شروع ترم این دانشگاه ها در سپتامبر یا اکتبر می باشد و در ماه مه یا ژوئن به پایان می رسد البته همه این ها بستگی به دوره تحصیلی و موسسه انتخابی شما دارد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که برای تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس به سختی ویزا می‌دهد اما کسانی که اخرین مدرک تحصیلی آنها لیسانس می باشد این امکان وجود دارد که برای فوق لیسانس اقدام نمایند.

 

 

تحصیل در فرانسه

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

متقاضیانی که قصد مهاجرت به فرانسه و تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی دارا باشند. البته لازم به ذکر است که بگوییم، دانشگاه های دولتی فرانسه رشته های مختلفی را جهت تحصیل دانشجویان ارائه کرده است؛ اما متقاضیان جهت تحصیل در این دانشگاه ها باید مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ یا فرانسوی در سطح B1 یا B2 را دارا باشند. به طور کلی، تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. متقاضیان باید بدانند که بیشترین درخواست مهاجرت تحصیلی به فرانسه، در رشته های پزشکی و مهندسی می باشد که رقابت را در این دو رشته سخت کرده است.

 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه در اکثر مواقع می تواند موجب اخذ اقامت دائم فرانسه شود. بدین صورت که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، در کشور فرانسه مشغول به کار می شوند و پس از گذشت مدتی می توانند اقامت دائم خود را کسب نمایند. تحصیل در این مقطع معمولا ۲ ساله است. متقاضیانی که زبان فرانسوی خوبی دارند، می توانند به صورت رایگان در این مقطع تحصیل نمایند. دانشجویانی هم که می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مدرک زبان انگلیسی خود را که در سطح آیلتس ۶.۵ است را ارائه دهند.

 

 

تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه را دارند، می توانند با ارائه رزومه تحصیلی قوی خود، ویزا تحصیلی فرانسه را اخذ کرده و به این کشور مهاجرت کنند. دانشجویان باید بدانند که برای مهاجرت به فرانسه و تحصیل در مقطع دکترا باید یک استاد راهنما را متقاعد کنند. این متقاعد کردن فقط با ارائه رزومه قوی و پر بار دانشجو امکان پذیر است. البته ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی نیز می تواند در روند متقاعد کردن استاد راهنما تاثیر مثبتی داشته باشد. به طور کلی، تحصیل در مقطع دکترا نزدیک به ۳ سال به طول می انجامد که این مدت زمان به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل دانشجو نیز بستگی دارد.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۶

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

17 − سه =