مهاجرت تحصیلی به آلمان | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت به آلمان

کشور آلمان (Germany) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان از کشورهای واقع در اروپای غربی و مرکزی است و پایتخت آن شهر برلین است. این کشور در همسایگی کشورهایی مانند لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک و هلند قرار دارد. زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی است و واحد پول آن یورو است و جمعیت آن بیش از ۸۰ میلیون نفر است. کشور آلمان ۱۶ ایالت یا استان دارد که تا تقریبا خودمختار هستند و قوانین خاص خود را دارند. برلین، هامبورگ، و فرانکفورت و مونیخ از شهرهای بزرگ آلمان هستند. اکثر مردم آلمان مسیحی هستند. قانون، نظم، جدیت، ساختار و حریم خصوصی برای مردم این کشور بسیار مهم است به همین جهت مردم آلمان به قانون مداری شناخته می شوند. در حال حاضر، آلمان یکی از برترین کشورهای صنعتی در جهان و ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپاست. از ویژگی های اقتصاد آلمان، وجود نیروی کار با تجربه، سرمایه زیاد، فساد کم و نوآوری بالاست. شهر فرانکفورت آلمان، مقر بانک مرکزی اروپاست. در این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در آلمان میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

تحصیل کودکان در آلمان

کشور آلمان بستر بسیار مناسبی را برای تحصیل کودکان در این کشور مهیا کرده است، تحصیل در آلمان برای کودکان، شامل مدارس و پیش دبستانی‌های با فضای آموزشی بسیار عالی می‌باشد و فرزندان شما می‌توانند در فضای بسیار مناسب، از یادگیری مطالب جدید لذت ببرند.

کودکان زیر سه سال می‎‌توانند در مهد کودک‌ها تحصیل کنند، معلمان در این مدارس، کودکی را آموزش می‎دهند که از توسعه زودرس کودکی جلوگیری می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کنند تا مهارت‌های زندگی را از طریق بازی کردن با دیگران آموزش ببینند. این مدارس برنامه‌های مختلفی را برای کودکان شما ارائه می‌کنند که می‌تواند با توجه به نوع مدرسه و سیاست‌های آن‌ها متفاوت باشد.

کودکان سه تا شش سال نیز می‌توانند در مقطع دبستان و پیش دبستان تحصیل کنند. این مراکز کودکان را برای مرحله بعدی زندگی خود آماده می‌کنند. این مدارس برنامه‌های مختلفی برای کودکان دارند و آن‌ها می‌توانند علاوه بر درس خواندن و بازی کردن، با دنیا طبیعی و همچنین تکنولوژی‌های مدرن دنیا نیز آشنا شوند. برخی از این مدارس در آلمان رایگان هستند در صورتی که برخی دیگر، شهریه‌های چند صد یورویی در سال دارند.

 

تحصیل در آلمان

 

مقطع کارشناسی در آلمان

چالش های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی شاید دو سال از دوران شیرین جوانی شما را بطلبد.

برای آقایانی که مشمول خدمت سربازی می شوند این چالش ها حتی بیشتر هم هستند. زمانی اجازه خروج از کشور را می توانید بگیرید که پذیرش تحصیلی برای مقاطع بالاتر از مقطع تحصیلی فعلی تان به وزارت علوم ارائه دهید. یادتان باشد در طول کل دوران تحصیل فقط یکبار می توانید از دانشگاه انصراف دهید.

به دلیل محدودیت ها و مشغله سفارت آلمان در ایران، اخذ وقت مصاحبه برای این مقطع تحصیلی شاید بیش از ۱۲ ماه طول بکشد. تقریبا همه ی دوره های تحصیلی مقطع کارشناسی به زبان آلمانی خواهد بود و نیاز به حداقل مدرک B1 زبان آلمانی خواهید داشت.

برای تحصیل در آلمان با دیپلم باید یک سال دوره کالج در آلمان بگذرانید؛ چرا که نظام آموزشی آلمان یک سال بیشتر از نظام آموزشی ایران است و نیاز به گذراندن یک دوره آماده‌سازی و امتحان ورودی در آلمان دارید. ناگفته نماند شرط معدل برای تحصیل در آلمان نمره بالای ۱۶ برای مدرک دیپلم می باشد.

اگر معدل دیپلم شما زیر ۱۶ می باشد، اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی آلمان ممکن است. تحصیل در آلمان برای مقطع کارشناسی نیز رایگان است اما تحصیل رایگان فقط در دانشگاه های دولتی ممکن است. در دانشگاه های خصوصی شاید حتی دوره های برخی رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه شوند. شهریه این دانشگاه ها بسته به رشته مد نظر بین ۸۰۰۰ یورو تا ۲۵۰۰۰ یورو متغیر است. علاوه بر شهریه، ارائه تمکن مالی به سفارت آلمان را نیز نباید فراموش کرد.

مدارک مورد نیاز اصلی برای مقطع کارشناسی:

ترجمه رسمی ریز نمرات مقاطع پیشین(پیش دانشگاهی و دیپلم)
انگیزه نامه (SOP)
رزومه (CV)
مدرک زبان آلمانی

برخی از موسسات عالی آموزشی در آلمان نظیر دانشکده هنر و یا رشته‌های ورزشی، امتحان پذیرشی برای سنجش میزان درک و استعداد متقاضیان در موضوعات اصلی رشته‌های مربوطه می‌گذارند.

 

 

کالج در آلمان

در نظام آموزشی ایران، دیپلم ۱۱ ساله است و با ۱ سال دوره پیش دانشگاهی به ۱۲ سال می رسد.

اگر مدارک تحصیلی دبیرستان شما معادل مدارک تحصیلی آلمان نباشد، باید قبل از ورود به دوره کارشناسی، دوره یکساله کالج را بگذرانید.

برای ورود به مقطع کارشناسی یا تحصیل در رشته های پزشکی، نیاز به تاییدیه HZB دارید که مدارک معادل آلمانی می باشد. به دلیل یک سال تفاوت در سیستم آموزشی ایران و آلمان نمی توانید این تاییدیه را دریافت کنید. بلکه باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشید یا بتوانید برای کالج پذیرش بگیرید و در آزمون پایانی FSP نمره قابل قبولی بگیرید.

تحصیل رایگان کالج در آلمان فقط در کالج های دولتی ممکن است. برای تحصیل در کالج های خصوصی نیاز به پرداخت شهریه می باشد. متوسط شهریه کالج‌ های خصوصی آلمان بین ۴۰۰۰ یورو تا ۲۸۰۰۰ یورو می باشد.

شما با گذراندن دوره کالج ، دیپلم آلمانی دریافت خواهید کرد. تقریبا می توان گفت که هیچ کالجی به زبان انگلیسی در کشور آلمان وجود ندارد. بنابراین ، هر فردی برای آنکه واجد شرایط ادامه تحصیل در کالج باشد ، می بایست مدرک زبان آلمانی ارائه نماید ، که توانایی او را در زبان آلمانی به اثبات برساند.

 

 

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان حدودا ۲ سال یا بیشتر، زمان می برد. بسیاری از دوره های مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود در این موارد داشتن مدرک TOEFL  یا IELTS  با نمره مورد قبول دانشگاه انتخابی، الزامی است.

متقاضی تحصیل در مقطع ارشد باید برای درخواست پذیرش باید از طریق سایت دانشگاه مورد نظر اقدام کند و درخواست پذیرش در رشته مورد علاقه خود را به همراه ارائه مدارک لازم جهت بررسی از سوی دانشگاه، ارائه بدهد.

زمان ثبت درخواست در هر دانشگاه متفاوت است. بهتر است افراد برای چند دانشگاه درخواست بدهد تا شانس دریافت پذیرش خود را بالا ببرند.

مهم ترین مدرکی که برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید به دانشگاه ارائه شود، مدرک کارشناسی معتبر برای آلمان است. سایر مدارک باتوجه به دانشگاه مورد نظر، متفاوت است. به عنوان مثال برخی دانشگاه ها ریزنمرات دیپلم را می خواهند و یا یک مصاحبه و آزمون ورودی انجام می شود.

هرچند سن متقاضی در اخذ پذیرش تحصیلی آلمان تاثیر زیادی ندارد اما در مرحله دریافت ویزای تحصیلی می تواند موثر باشد با این وجود باز هم جای نگرانی نیست و اگر گپ (فاصله) تحصیلی دارید با گواهی کار می‌توانید این فاصله را پر کنید.

سایر مواردی که می تواند در اخذ پذیرش موثر باشد مواردی مانند: سابقه کار، مقاله، گذراندن دوره های آموزشی، تسلط بر زبان های دیگر می باشد.

دانشجو می‌تواند بعد از اتمام مقطع ارشد، وارد بازار کار آلمان شود یا اینکه برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری اقدام کند.

 

 

تحصیل مقطع دکتری در دانشگاه های آلمان

معمولا تحصیل در مقطع دکتری در آلمان بین ۳ تا ۵ سال زمان می برد. متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع، ابتدا باید یک استاد راهنما (سوپروایزر) در رشه تحصیلی خود که از دانشگاه های آلمان، پیدا کند و رضایت او را برای پذیرفتن رساله دکترای خود کسب کند.

برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری، ارائه مدرک کارشناسی ارشد معتبر برای کشور آلمان و مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی لازم است.

تحصیل مقطع دکتری در آلمان رایگان است. مهم ترین مدارک اخذ پذیرش تحصیلی دکتری از دانشگاه های آلمان شامل این موارد می شود:

  • نامه تاییدیه استاد راهنما
  • مدارک تحصیلی قبلی به همراه تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی
  • مدرک زبان مورد قبول دانشگاه
  • توصیه نامه از دو استاد در مقاطع قبلی

معمولا دانشجویان دکتری حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند و اکثر بورسیه های تحصیلی نیز به دانشجویان مقطع دکتری داده می شود.

دانشجو در دوره دکتری به تحقیق و پژوهش و در نهایت تدوین رساله دکتری می پردازد. با موفقیت در آزمون های این دوره و دفاع از رساله دکتری و جلب نظر اساتید، دانشجو می تواند مدرک خود را دریافت نماید.

در نهایت باید گفت برای یک انتخاب رشته و دانشگاه مناسب در آلمان هرچند می توانید شخصا تحقیق و بررسی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید ولی مطمئنا استفاده از نطر کارشناسان و متخصصان با تجربه در این زمینه روش مطمئن تر و با ریسک بسیار پایین تری است.

موسسه بین المللی ویزا برتر با حضور کارشناسان مهاجرت تحصیلی در خدمت شما متقاضایان تحصیل در کشور آلمان جهت ارائه اطلاعات لازم و رفع ابهامات شما عزیزان و انجام امور مهاجرتی می باشد.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در آلمان میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۶

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

پنج × پنج =