مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

ویزای یونان #

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. این کشور اغلب به نام گهواره تمدن غربی نامیده می شود و کشور یونان عضو اتحادیه اروپا است. یونان از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. مساحت کشور یونان ۱۳۱.۹۹۰ کیلومتر مربع و پایتخت این کشور شهر آتن می باشد. جمعیت کشور یونان حدود ۱۰ میلیون نفر و زبان رسمی مردم این کشور یونانی است.

سرزمین خوش‌منظر یونان، مستقر در اروپای شرقی، به احاطه دو دریای نیلگون مدیترانه در شرق و جنوب، و دریای یونان از غرب درآمده است. یونان میراث‌دار تاریخ و فرهنگی غنی و تاثیرگذار است. امپراطوری بیزانس و نزدیک چهارصد سال سلطۀ ترکان عثمانی را در پیشینۀ خود دارد و زیباترین شهرهای مدیترانه و اروپا را در آغوش گرفته است.این شگفتی‌های بی‌بدیل، سالانه بین ۸ تا ۱۰ میلیون گردشگر را راهی این سرزمین چندپاره می‌کند؛ بیشتر افرادی که حداقل یک‌بار به این کشورِ پر از شگفتی سفر کرده‌اند، به فکر اقامت و زندگی در “سرزمین فلاسفه” افتاده‌اند

مزایای خرید ملک در یونان و اقامت گلدن ویزای یونان و اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. قوانین خرید ملک یونان چیست؟ آیا می توان با خرید ملک در یونان به اقامت این کشور دست پیدا کرد؟ هزینه های لازم جهت خرید ملک یونان چه مقدار است؟ به منظور خرید ملک در کشور یونان، چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟ ما در این مقاله به صورت خلاصه، ساده و مدون به تمامی موارد مربوط به خرید ملک یونان خواهیم پرداخت

شمیران گشت مجری تخصصی مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

ویزای یونان

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور یونان و اخذ اقامت آن، خرید ملک یونان می باشد. کشور یونان یکی از نزدیک ترین کشورهای اروپایی از لحاظ مسافت به کشور ایران است. با توجه به اینکه پرواز مستقیم از ایران به پایتخت این کشور انجام می شود، هم اکنون فرصت های سرمایه گذاری بی شماری وجود دارد که یکی از مهم ترین این سرمایه گذاری ها، خرید ملک یونان است. هر شهروند غیراروپایی می تواند با خرید ملک یونان به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو اقامت کشور یونان را به دست آورد و به واسطه آن اعضای خانواده خود از جمله فرزندان زیر ۲۱ سال و همسر را نیز به همراه خود به یونان ببرد. مدت زمان اعتبار این مجوز اقامت، ۵ ساله می باشد و چنانچه پس از گذشت این مدت، تغییری در مالکیت ملک ایجاد نشده باشد، این مدت زمان ۵ سال دیگر تمدید خواهد شد. این نوع اقامت در کشور یونان تحت عنوان قانون اقامت طلایی یونان شناخته شده است. پس از گذشت حدود هفت سال از خرید ملک یونان، امکان دستیابی به پاسپورت کشور یونان، امکان افتتاح حساب بانکی و نقل و انتقال پول، امکان استفاده از خدمات آموزشی و… برای شخص سرمایه گذار ایجاد می شود.

خرید ملک در یونان و اخذ اقامت کشور یونان

از مزایای خرید ملک در یونان این است که کشور یونان برنامه مهاجرتی و اقامتی مبتنی بر سرمایه­ گذاری و خرید ملک را ارائه می­ دهد. یعنی برنامه گلدن ویزای یونان با کمترین میزان سرمایه­ گذاری در املاک و مستغلات در قالب طرح اخذ اقامت یونان با خرید ملک قابل اجراست. این برنامه همچنین به متقاضی ( و خانواده اش ) پس از اعطای مجوز اقامت یونان از طریق خرید ملک اجازه می­دهد تا در سراسر اتحادیه اروپا شنگن آزادانه سفر کند. روش گلدن ویزای یونان در خصوص خرید ملک و املاک در این کشور می باشد که در نهایت منجر به اخذ اقامت یونان خواهد شد. این موضوع از سال ۲۰۱۳ به تصویب نهایی رسید و برای افراد غیر اروپایی با هدف گسترش سرمایه گذاری در این کشور قابل اجرا می باشد. در این روش افراد می توانند با خرید یک ملک و یا چند ملک به ارزش ۲۵۰ هزار یورو هم سرمایه گذاری کنند و هم به اخذ اقامت نیز دست پیدا کنند. در این روش افراد می توانند پس اخذ اقامت ۵ ساله در این کشور و در کل اتحادیه اروپا زندگی کنند که پس از آن دوباره تمدید خواهد شد و البته در سال هفتم افراد می توانند برای شهروندی ، تابعیت و پاسپورت یونان درخواست نمایند.

شمیران گشت مجری تخصصی مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

ویزای یونان#

مزایای اقامت با خرید ملک در یونان چیست؟

از مهمترین مزایای خرید ملک در یونان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. به همراه بردن فرزندان زیر ۲۱ سال و دانشجو.
  2. به همراه بردن والدین و والدین همسر.
  3. عدم وجود شرط حضور (تنها یک هفته در هر نیم سال).
  4. امکان زندگی و استفاده از حقوق شهروندی در تمام کشورهای حوزه شنگن.
  5. یکی از پایین‌ترین نرخ‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت با خرید ملک در اروپا.
  6. تسهیل ورود پول برای سرمایه‌گذاری در یونان.
  7. سهولت اخذ اقامت و تمدید آن توسط خرید ملک.

حداقل ارزش ملک برای خرید ملک در یونان چقدر است؟

همانطور که گفته شد، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در یونان ۲۵۰.۰۰۰ یورو می‌باشد، لذا ارزش خانه خریداری شده باید به همین میزان باشد.

پس از خرید خانه در یونان، چه نوع کارت اقامتی برای شما صادر می‌شود؟

پس از خرید خانه در یونان، به شما کارت اقامت موقت یکساله اروپا (TRP) داده می‌شود و پس از ۵ سال به شرط آنکه ملک خریداری شده را نفروخته باشید و همچنین مرتکب خلاف‌های کیفری نشده باشید، می‌توانید اقامت دائم (PR) بگیرید. اخذ اقامت دائم با خرید ملک در یونان پیچیدگی‌های زیادی ندارد.

 

 

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۱

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

4 × 5 =