مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

در این مقاله قصد داریم به بررسی ویزای استارتاپ کانادا؛ به عنوان یک روش مطمئن، جهت اخذ اقامت دائم کشور کانادا بپردازیم. ویزای استارتاپ از بهترین و جدیدترین روش‌هایی است که اداره مهاجرت کانادا جهت جذب صاحبان کسب و کارها و حمایت از طرح ها و ایده های نو و راه اندازی بیزینس در کانادا در نظر گرفته است.

این کشور با ویزای استارتاپ کانادا (Start-up) به دنبال جذب کارآفرینانی است که پتانسیل راه اندازی شرکت های نوآور را داشته و می‌توانند ایجاد شغل نمایند. ویزای استارتاپ کانادا با هدف رقابتی تر بودن کانادا در حوزه جذب استارتاپ ها راه اندازی شده است .

اگر ایده جدیدی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار دارید، مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای استارتاپ کانادا میسر است. در نتیجه مهاجرت به کانادا دیگر برای شما تنها یک رویا نخواهد بود! با راهنمایی و مشاوره یکی از مجرب‌ترین تیم‌های تخصصی طراحی و توسعه ایده و محصول، از ابتدای پروسه تا دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا همراه شما خواهیم بود

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

شمیران گشت مجری تخصصی مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

دلایل بسیاری برای اثبات اینکه چرا کانادا بهترین گزینه برای کسب و کار و تجارت است وجود دارد.

۱- استقبال کانادا از تجارت

۲- سابقه اقتصادی قوی

۳- دسترسی به یک بازار بی نظیر

۴- نیروی کار با تحصیلات عالی

۵- نرخ مالیات پایین

۶- محیط رقابتی در بخش تحقیق و توسعه (R & D)

۷- ثبات مالی

۸- مکانی عالی برای سرمایه گذاری، کار و زندگی

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا:

۱- نوشتن یک ایده و طرحی خلاق و نو

۲- ارایه ایده نوشته شده به یکی از شرکت های معتبر

۳- تایید طرح توسط یکی از شرکت های معتبر ذکر شده

۴- درخواست اخذ اقامت دائم در کانادا

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

۱- یکی از شرایط لازم، برخورداری از دانش زبان انگلیسی و یا فرانسوی و کسب نمره ای حداقل معادل CLB 5 می باشد.

۲- شرایط دیگر ویزای استارتاپ کانادا، برخورداری از یک سرمایه اولیه است چون دولت کانادا، هیچ بودجه مالی را برای افرادی که قصد اقامت از طریق ویزای استارت آپ کانادا دارند، در نظر نمی گیرد. باید دقت شود که داشتن سرمایه اولیه به منظور سرمایه گذاری در کانادا نیست؛ چرا که یک ایده خلاقانه و فعالیت مناسب، تضمین کننده موفقیت روش مهاجرت با استارت آپ می باشد.

۳- یکی دیگر از شرایط ویزای استارت آپ کانادا که مهمترین هست، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان ها مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا یا هر نوع دیگری از ویزای کانادا، از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد یا شرکتهایی که مجوز اداره مهاجرت کانادا را ندارند؛ خودداری کنید.

مدارک ذیل در خصوص برنامه ویزای استارتاپ کانادا، به صورت کلی عنوان شده است. ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست و شرایط متقاضی ویزای استارتاپ کانادا بستگی دارد.

الف) مدرک شناسایی: ارائه مدارک شناسایی و هویتی سرپرست و تمامی اعضای خانواده

ب) مدارک شغلی: باتوجه به تجارب و سوابق شغلی هر فرد، ارائه مدارک شغلی بسیار متفاوت است. در برنامه استارتاپ ویزا، اثبات سوابق شغلی، دانش علمی و ارائه درست مدارک بسیار اهمیت دارد.

ج)  مدارک تحصیلی: داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی برای برنامه مهاجرتی ویزای استارت آپ کانادا الزامی نیست اما عموما ارائه آخرین مدرک تحصیلی کافی ست اما بسته به انتخاب روش مهاجرت می تواند متفاوت باشد.

د) مدارک مالی و ملک یا ارائه مدارک مالی و ملکی سرپرست و دیگر اعضای خانواده برای اثبات توانایی مالی الزامیست.

ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزا:یک فرم اختصاصی از طرف کارشناسان موسسه در اختیارتان گذاشته می شود که باید آن را به دقت تکمیل نمایید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

چند نمونه از استارتاپ های موفق در کانادا

۱- استارتاپ های موفق کانادا در حیطه کشاورزی

۲- استارت آپ های موفق در حیطه غذا

۳- استارتاپ های موفق کانادا در حیطه تبلیغات

۴- استارتاپ موفق کانادا در حوزه IT

لیست انواع استارتاپ های کانادا

به طور کلی استارت آپ‌های کانادا در هر سال می‌توانند بسته به نیاز این کشور شرایط متفاوتی را داشته باشند. با این حال تمامی آنها زیر ۳ دسته کلی رده‌بندی خواهند شد که شرح آنها در ذیل خواهد آمد:

Angle Investor Groups

با انتخاب این گزینه، کارآفرین می‌بایست یک یا چند سرمایه‌گذار از سرمایه‌گذاران مربوط به این گروه را راضی کند تا حداقل ۷۵ هزار دلار در بیزینس پیشنهادی متقاضی هزینه نماید. چند سازمان مشخص شده از طرف دولت کانادا را اینجا نام خواهیم برد: Canadian International Angel Investors – Ekagrata Inc. – Golden Triangle Angle Network و چند سازمان دیگر.

Venture Capital Funds

دیگر گروه معین شده جهت سرمایه‌گذاری در ویزای استارتاپ کانادا این دسته از سازمان‌های مورد تأیید می‌باشند. در صورت انتخاب این گزینه، کارآفرین باید با حداقل یکی از شرکت‌های این زیرمجموعه قراردادی امضا کند تا مبلغ ۲۰۰ هزار دلار را در بیزینس پیشنهادی‌اش سرمایه‌گذاری کند. در این گروه شرکت‌های بیشتری در کانادا حاضر به سرمایه‌گذاری می‌باشند که چندتایی از آنها را نام خواهیم برد: BCF Ventures – BDC Venture Capital – Celtic House Venture Partners و چندین و چند سازمان دیگر.

Business Incubators

در صورت پذیرش از این سری گروه سازمان‌های مشخص شده در کانادا، برای ویزای استارتاپ کانادا دیگر نیازی به داشتن سرمایه نخواهد بود. اگر یکی از شرکت‌های زیر شرایط متقاضی را بپذیرند، وی می‌تواند از این طریق بیزینس خود را با اخذ اقامت کانادا در این کشور تأسیس و راه‌اندازی نماید. تعدادی از این  مؤسسات به شرح زیر می‌باشند:

  • Alacrity Foundation
  • Alberta Agriculture and Forestry
  • Agrivalue Processing Business Incubator
  • Food Processing Development Centre
  • Biomedical Commercialization Canada Inc.
  • Creative Destruction Lab
  • Empowered Startups Ltd

حداقل سرمایه گذاری برای ویزای استارتاپ کانادا چه قدر است؟

اگر سرمایه شما توسط designated Canadian venture capital fund تامین می شود، ۲۰۰ هزار دلار

اگر سرمایه شما توسط designated Canadian angel investor group تامین می شود، ۷۵ هزار دلار

اگر در Canadian business incubator program پذیرفته شوید نیازی به تامین هزینه اولیه نخواهید داشت و باید در برنامه آموزشی آن ها شرکت کرده و قبول شوید.

گرفتن تاییده از این مجموعه های بالا کار نسبتا دشواری است و نیاز به مهارت رایزنی، آشنایی کامل به قوانین مهاجرت از طریق استارتاپ، آشنایی کامل به بازار کار کانادا و قدرت دفاع از ارائه پروژه خواهد داشت. با استفاده از خدمات ما می توانید این راه را با توجه به تجربیات و همکاری وکیل رسمی مهاجرت با شرکتهای سرمایه گذاری تسهیل سازید.

شمیران گشت مجری تخصصی مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

12 + سه =