مهاجرت به فرانسه | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

مهاجرت به فرانسه

ویزای فرانسه

فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه کشوری واقع در اروپای غربی است و پایتخت این کشور پاریس می باشد. این کشور پس از آلمان پرجمعیت‌ترین کشور اروپا محسوب می‌شود. کشور فرانسه دارای تاریخ و فرهنگ غنی می باشد و این کشور از گذشته مهد پرورش دانشمندان و اندیشمندان بسیاری بوده است. کشور فرانسه تعداد زیادی میراث را توانست در یونسکو به ثبت برساند و در این مورد سکوی چهارم را از آن خود کرده است. کشور فرانسه به دلیل مناظر زیبا و همین میراث با تاریخ و تمدن خود هرساله گردشگران زیادی را به خود می بیند. این کشور پیشرفته و توسعه یافته می باشد و در زمینه های متنوعی نظیر علوم بنیادی، فناوری، هنر، اقتصاد، فرهنگ و سیاست حرفی برای گفتن دارد. کشور فرانسه دارای شرایط مطلوب زندگی، امید به زندگی بالا و حتی دارای شاخص های بالای توسعه انسانی است. از لحاظ شرایط آب و هوایی این کشور در بخش‌های مختلف دارای آب و هوای متفاوت می باشد. حکومت رایج بر این کشور یک حکومت متمرکز و نیمه ریاستی است و قانون اساسی آن بر پایه یک همه پرسی ایجاد شده است.

یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی هر فردی، مهاجرت به کشور پیشرفته تر و مدرن تر می باشد. فرانسه، کشوری است که از لحاظ اقتصادی، سیاسی، آموزشی و… در جایگاه مناسبی در جهان قرار گرفته است. موقعیت مناسب فرانسه، موجب شده است سالانه متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام به اخذ ویزا نمایند. البته متقاضیان قبل از هر اقدامی، باید از راه های مهاجرت به فرانسه آگاهی لازم را دارا باشند. این آگاهی به متقاضیان کمک می کند که بتوانند راه مناسبی را برای اقامت و مهاجرت انتخاب نمایند.

شمیران گشت مجری تخصصی مهاجرت به فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

 

اقامت فرانسه از طریق اموزش زبان

همانطور که گفتیم راه های گوناگونی جهت مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارد:

مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل و تحصیل در فرانسه در تمامی مقاطع امکان پذیرمیباشد. در این کشور دانشگاه ها و موسسات آموزشی مناسبی برای تحصیل وجود دارد. تحصیل در فرانسه دارای شرایط خاصی است که برخی از آن ها به شرح زیر هستند. شخص باید بالای ۱۸ سال باشد. دوره و نوع پذیرش شخص باید مشخص باشد. شما باید در مقاطع آموزش عالی پذیرفته شده باشید. برای دوره های کوتاه مدت تحصیلی شخص باید برای ویزای کوتاه مدت اقدام کند. برای اقامت های بیشتر از ۳ ماه و کمتر از ۶ ماه باید برای ویزاهای موقتی بلند مدت اقدام شود. برای اقامت های بیشتر از ۶ ماه باید برای ویزاهای بلند مدت که معادل اجازه اقامت هستند اقدام کرد. مانند اکثر ویزاهی دانشجوی شما به پاسپورت معتبر، عکس و نامه پذیرش نیاز دارید و باید فرم درخواست ویزا را تکمیل و امضا کنید، برای اشخاص زیر ۱۸ سال فرم درخواست ویزا باید توسط والدین امضا شود. معمولا پروسه تایید ویزا ۲ ماه به طول می انجامد.

مهاجرت کاری:

شرایط کار در کشور فرانسه برای افرادی که فرانسوی نیستند متفاوت می باشد. یعنی اگر شخص عضو اتحادیه اروپا باشد نیاز به مجوز ندارد و با امضای قرارداد و داشتن یک دعوتنامه از طرف کارفرما می تواند شروع به کار کند اما اگر خارج از اتحادیه باشد نیاز به مجوز دارد.

یک نوع ویزای جدید اعلام شده که به آن ویزای استعداد می گویند به این معنا که افرادی که دارای مهارت تخصصی، فردی، هنر و یا حرفه ی خاصی می باشند می توانند برای کار وارد فرانسه شوند. افراد مطرح در زمینه های مختلف علمی، هنری، ورزشی و نخبگان و مخترعان می توانند از این طریق ویزای کار فرانسه را دریافت کنند و مراحل مهاجرت به فرانسه را انجام دهند.

یکی از روش های دیگر دریافت ویزای کار از طریق کارت آبی یا همان بلو کارت می باشد که به افرادی داده می شود که یک مدرک دانشگاهی معتبر دارند یا متخصص در یک زمینه فنی باشند. داشتن بلوکارت به معنی توانایی حضور و کار در فرانسه به مدت یک تا سه سال می باشد. برای دریافت این کارت باید حداقل نزدیک ۳ سال تجربه کاری داشته باشید. پس از ۵ سال فعالیت در فرانسه می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

شمیران گشت مجری تخصصی مهاجرت به فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

 

مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت:

ویزای سرمایه‌گذاری در فرانسه برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا نیز صادر خواهد شد. این ویزا با نام «سرمایه‌گذار تجاری» (Talent Passport Business investor) شناخته می‌شود. یکی از راه‌های کسب اقامت فرانسه و در نتیجه، تابعیت و شهروندی این کشور، سرمایه‌گذاری در طرح های اقتصادی است. با ۳۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری در یک بیزنس فرانسوی، به فرد خارجی و خانواده وی اقامت ۴ ساله‌ای داده می‌شود که تا زمان ادامه فعالیت آن سرمایه‌گذاری، اقامت نیز تمدید می‌شود. پس از ۵ سال اقامت موقت با تمدید سالانه در فرانسه نیز، شخص سرمایه‌گذار و خانواده‌اش می‌توانند درخواست اقامت فرانسه را بصورت دائم به دولت این کشور بدهند. سرمایه‌گذاری مستقیم در یک طرح اقتصادی باید یا به شکل انفرادی باشد، یا از طریق ثبت شرکت خود یا از طریق شرکتی که حداقل ۳۰ درصد از سهام آن را در تملک داشته باشید. در حال حاضر سرمایه‌گذاری در یک شرکت استارت آپ در فرانسه می‌تواند یکی از گزینه‌های مورد توجه به شمار بیاید.

مهاجرت از راه تولد:

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق تولد است. سیستم تولد در کشور های مختلف به دو دسته خاک و خون تقسیم می شود. کشور هایی که از سیستم خون پیروی می کنند، در صورتی به کودک تازه متولد شده تابعیت اعطا می کنند که حداقل یکی از والدین وی شهروند آن کشور باشد. کشور هایی که از سیستم خاک تبعیت می کنند، به هر کودکی که در این کشور متولد شود، تابعیت اعطا می کنند. سیستم تولد در کشور فرانسه، سیستم خون است و در صورتی به کودک تازه متولد شده در این کشور تابعیت اعطا می شود که یکی از والدین وی شهروند فرانسه باشد.

 مهاجرت از راه ازدواج:

از دیگر راه های اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با شهروندان این کشور می باشد. متقاضیان می توانند با یکی از شهروندان فرانسه ازدواج کنند و در صورت اثبات صوری نبودن ازدواج شان اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. متقاضیان باید قبل از ازدواج از قوانین و مقررات آن در فرانسه آگاهی پیدا کنند. یکی از قوانین فرانسه برای ازدواج با شهروندان فرانسوی، زندگی مشترک چند ساله با همسر فرانسوی است.

حال می خواهیم تمامی راه ها را بررسی کنیم.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

2 × 1 =