معایب سفرهای تجاری | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

معایب سفرهای تجاری

سفر تجاری

سفرهای تجاری مزایا و معایبی دارند که آنچه در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است آگاهی از این مزایا و معایب و تلاش در استفاده ی بهینه از مزایا و به حداقل رساندن تاثیرات نامطلوب معایب آن است که در این مطلب شمیران گشت آنها را مورد بررسی قرار میدهد.  پس با ما همراه باشید .

 

سفر تجاری

 

از معایب سفر های تجاری 

 

۱- انباشتکی کارها :

مدیران پر مشغله به تجربه میدانند که دور بودن آنها از میز کار حتی برای یک مسافرت کوتاه مدت ، به معنی مواجهه با انبوهی از کارهای عقب افتاده در زمان بازگشت به شرکت میباشد . اگر چه اینترنت و تلفن های هوشمند کمک زیادی به پیشبرد امور میکنند ، ولیکن همچنان بخش قابل توجهی از کارها نیازمند حضور فیزیکی مدیر در محل کارش است . ماموریت اداری نیز به خودی خود وظایف بیشتری را به مدیر مربوطه تحمیل میکند . تهیه ی مقدمات سفر ، تنظیم گزارش سفر ، ارائه هزینه های سفر به امور مالی ، پیگیری مذاکرات و جلسات انجام شده در طول سفر و هماهنگ کردن تیم تحت مدیریت و سایر بخشهای مربوطه در شرکت در راستای توافقات واهداف تعیین شده با طرف مورد مذاکره ، تنها بخشی از کارهایی هستند که بعد از هر سفر تجاری میباست انجام شود .

 

۲– استرس وفشارهای روحی : 

افراد اعزامی به ماموریت اداری ، از زمانی که محل کار و یا منزل خود را به قصد یک سفر تجاری ترک میکنند تا زمان بازگشت ، پیوسته با شرایط غیر قابل پیش بینی و پر استرسی مواجه هستند . به موقع رسیدن به فرودگاه ، تاخیرات احتمالی در پروازها ، گم شدن یا نرسیدن بار ، ناهماهنگیهای احتمالی در هتل ، رسیدن به موقع به جلسات و انجام وظایف محوله در راستای اهداف شرکت ، مواجه شدن با موضوعات و شرایط پیش بینی نشده و یافتن راه حل مناسب در طول سفر ، دغدغه ی فکری در خصوص مسائلی که در نبود آنان در شرکت در جریان می باشد ونگرانی و دلتنگی ناشی از جدایی از خانه و خانواده از جمله مواردی هستند که موجب وارد آمدن فشار های روحی در طول سفر می شوند . تبعات ناشی از سفر های متوالی تنها متوجه فرد مسافر نیست بلکه تاثیرات منفی آن شامل خانواده ی وی نیز می شود که در فصل های بعدی به آن خواهیم پرداخت . 

 

۳- صرف زمان :

زمان از ارزش ویژه ای در تجارت برخوردار است و البته سفرهای تجاری بسیار زمان بر هستند . صرف ساعات طولانی انتظار در فرودگاه ها ، چندین ساعت پرواز و طی کردن هزاران کیلومتر برای رسیدن به کشور مقصد ، سپری کردن یک یا چند روز کاری پر مشغله و بازگشت دوباره ی این مسیر ، مستلزم صرف زمان ارزشمندی است که میتوانست در جهت پیشبرد امور و رسیدگی به سایر مسائل کاری به کار گرفته شود . به همین جهت توصیه میکنم که تنها در صورتی تن به یک سفر تجاری بدهید که حضور فیزیکی شما در کشور مقصد برای رسیدن به اهداف تعیین شده لازم باشد. 

 

سفر تجاری

 

۴- تاثیر مسافرت های مکرر بر روی سلامتی :

مسافرت های هوایی متوالی میتوانند موجب بروز اختلالات گوارشی ، تنفسی ، قلبی ، کم آبی بدن و اختلال در ساعت بیولوژیکی بدن شوند. همچنین فرد مسافر بسته به شرایط محیطی و بهداشتی کشور مقصد ، پیوسته در معرض ابتلاء به بیماریهای محلی و فصلی میباشد .

 

۵- سفر و خطر :

شما در هر سفر ، منطقه ی امن شهر وکشور خود را ترک می کنید ودر راهی پر مخاطره قدم میگذارید . پرواز در ارتفاع چند ده هزار پایی از سطح زمین ، مسافرت های جاده ای ، بیماری های احتمالی و سایر اتفاقات غیر منتظره بخش اجتناب نا پذیری از هر مسافرت هستند البته مدیران پر سفر بیشتر در معرض آنها قرار می گیرند.

 

سفر تجاری

 

۶- مسائل خانوادگی :

یکی از معضلاتی که مدیران پر سفر با آن مواجه می شوند بروز مشکلات خانوادگی بخصوص با همسر و فرزندان به دلیل غیبت های مکرر از محیط خانه وخانواده می باشد . در ادامه بیشتر به این موضوع بسیار مهم و راهکارهای کاهش تنش های خانوادگی می پردازیم .

 

۷- سفر های تجاری پر هزینه هستند :

اگر چه با پیشرفت تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی مانند شبکه ی اینترنت ، کنفرانس تلفنی و ویدئو کنفرانس ها ، روشهای مناسبی برای کاهش مسافرت های تجاری فراهم شده است، ولیکن سفر و مذاکره حضوری همچنان یکی از مهم ترین راهکار های اساسی برای دستیابی به اهداف تجاری محسوب می شوند . بدیهی است به همین منظور ، هر ساله میزان قابل توجهی از بودجه ی شرکت ها صرف سفر های تجاری مدیران و کارشناسان و هزینه های جانبی آن می شود.

 

سفر تجاری

 

چنانچه در حال تصمیم گیری برای یک سفر تجاری می باشید می توانید از خدمات انواع ویزا ، از جمله ویزای تجاری توسط آژانس شمیران گشت بهرهمند شوید کافی است با ما تماس بگیرید .

 

منبع مقاله : کتاب اصول مسافرتهای تجاری |  تالیف : رضا خزاعی 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد آرا: ۴

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

چهار × 1 =