قوانین اقامت در هتل های خارجی | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

قوانین اقامت در هتل های خارجی

هتل

استقرار در هتل

پس از رسیدن به هتل ، جهت دریافت اتاق خود به قسمت پذیرش مراجعه کنید . موارد زیر را در زمان پذیرش بخاطر داشته باشید و با مسئول پذیرش مطرح کنید :

 

۱-ترجیح شما به اقامت در اتاق سیگاری و یا غیر سیگاری . بهتر است قبلا در زمان انجام رزرواسیون هتل ، این مورد را قید کرده باشید .

 

۲-چنانچه اقامت در طبقه خاصی مانند طبقات بالاتر یا پایین تر ، اتاق های شمالی یا جنوبی ( رو به خیابان و یا منظره مقابل هتل و یا پشت به آن ) نزدیک به آسانسور یا دور از آسانسور را ترجیح میدهید ، زمان پذیرش وقت مناسبی است که در خواست خود را با مسئول پذیرش هتل مطرح کنید . 

 

۳- چنانچه عضو گروه هتل های خاص و یا شرکت هواپیمایی که با هتل محل اقامت شما قرارداد دارند هستید ، شماره ی کارت عضویت خود را به مسئول پذیرش ارائه دهید تا امتیازات مربوط به اقامت شما را در فایل مربوط به شما ثبت کند .

 

۴- اطلاعات لازم جهت اتصال به اینترنت مانند کلمه ی کاربردی و رمز عبور را از مسئول پذیرش دریافت کنید . خدمات اینترنتی در بعضی هتل ها رایگان و در برخی دیگر شامل پرداخت هزینه می باشد . اغلب هتل ها اتاق مخصوصی را تحت عنوان ((بیزینس سنتر )) در طبقه ی همکف و یا لابی هتل جهت استفاده از کامپیوتر ، پرینتر و اینترنت به مهمانان خود اختصاص می دهند که معمولا رایگان می باشد .

 

۵- در صورت پرداخت هر گونه مبلغی بعنوان پیش پرداخت و یا سپرده به قسمت پذیرش هتل ، دریافت رسید را فراموش نکنید .

 

 

اقامت در هتل

 

 

پس از تحویل کلید یا کارت ورود به اتاق ، مسئول پذیرش اطلاعات اولیه مربوط به اقامت در هتل را مثل یک نوار ضبط شده با سرعت زیاد اعلام میکند و مهمانان هم گاهی بدون اینکه بطور کامل متوجه توضیحات فوق شده باشند ، سری تکان می دهند و تشکر می کنند . بهر حال اگر بخشی از گفته های مسئول پذیرش برای شما روشن نیست ، حتما درخواست کنید موارد مهم ، مانند ساعت و مکان سرو صبحانه ، مکان سالن ورزشی یا محل بیزینس سنتر را دوباره و بصورت روشن برایتان تکرار کند .

 

بررسی تجهیزات اتاق هتل

اتاق شما خانه موقت شما در زمان سفر است . چنانچه مایل به سپری کردن اوقات راحت و بی دغدغه ای در خانه موقت خود هستید و علاقه ای هم به تعویض اتاق پس از باز کردن چمدان و پهن کردن وسایلتان ندارید ، موارد زیر را بلافاصله پس از ورود به اتاق کنترل کنید :

۱-شیر های سرویس های بهداشتی را چند دقیقه ای تا آخر باز کنید تا از عدم نشت شیر آلات مطمئن شوید .

۲- فلش تانک ( سیفون ) را بکشید تا از کار کرد درست آن مطمئن شوید . بهتر است پیش از استفاده از توالت از خراب بودن فلاش تانک مطلع شوید تا پس از آن !

۳- سیستم تهویه اتاق را چک کنید و مطمئن شوید که نحوه ی کار  آن را متوجه شده اید . نیمه های شب در حالیکه از شدت گرما یا سرما ی اتاق از خواب بیدار شده اید ، زمان مناسبی برای یادگیری اصول کار با سیستم تهویه هوا نیست !

۴- تلویزیون و تمام چراغها را روشن و خاموش کنید تا از کارکرد آنها مطمئن شوید .

۵- چنانچه در خواست اتاق غیر سیگاری کرده اید دقت کنید که جا سیگاری داخل اتاق نباشد و بوی ناخوشایند سیگار هم به مشام شما نرسد.

۶- پرده اتاق را کنار بزنید تا با دیدن منظره بیرون مطمئن شوید اتاقی که در خواست کرده بودید را به شما تحویل داده اند .

 

 

پس از فارغ شدن از بازرسی اتاق که چند دقیقه بیشتر وقت شما را نمی گیرد ، چمدانتان را باز کنید و لباسهای رسمی خود را به گیره های لباس آویزان کنید تا به علت ساعات متمادی که در فشار بوده اند بیش از اندازه چروک نشوند . اتاق شما کوچک باشد و یا بزرگ ، تا حد امکان از پخش کردن لوازم خود در جاهای مختلف اتاق و یا در کشور های متعدد یا طبقات مختلف کمد های اتاق خودداری کنید ، در عوض تنها از بخش های مشخصی از اتاق برای قرار دادن لوازم خود استفاده کنید . اینکار احتمال جا گذاشتن لوازمتان در زمان تحویل اتاق را تا حد زیادی کم کرده و همچنین سرعت عمل شما را در زمان بستن وسایل و تخلیه ی اتاق افزایش می دهد .

 

کابل برق لپ تاپ ، آداپتور یا شارژر موبایل خود را نیز در حال اتصال به پریز برق رها نکنید و پس از هر بار استفاده آنها را جمع کرده و در جای مشخصی در چمدان و یا کیف دستی خود قرار دهید . شما با قرار دادن کارتهای (( مزاحم نشوید )) و (( لطفا اتاق را نظافت کنید )) بر روی دستگیره ی در اتاق ، در خواست خود را به بخش خانه داری هتل اعلام می کنید . در بعضی هتل ها هم بجای استفاده از کارتهای فوق ، کلید هایی به این منظور در داخل اتاق تعبیه شده که با فشار دادن آنها ، چراغ مربوط به درخواست شما در کنار زنگ در اتاق روشن می شود و بدین ترتیب بخش خانه داری از خواست شما مطلع می گردد . پیش از باز کردن درب اتاق خود ، حتما از چشمی در بیرون را نگاه کنید و درب اتاق را حتی برای مستخدمین هتل بدون دلیل باز نکنید . حتما پیش از خواب قفل در اتاق را چک کرده و از بسته بودن آنها اطمینان حاصل کنید . صرفنظر از اهمیت رعایت نکات ایمنی در موارد نادر ، احتمال اشتباه از جانب قسمت پذیرش هتل و اختصاص دادن اتاق شما به مهمان دیگر وجود دارد .

 

 

اقامت در هتل

 

منبع : کتاب اصول مسافرتهای تجاری  /   مؤلف : رضا خزاعی

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴.۴ / ۵. تعداد آرا: ۵

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

13 + 2 =