قوانین اقامت در هتل های خارجی

هتل

استقرار در هتل

پس از رسیدن به هتل ، جهت دریافت اتاق خود به قسمت پذیرش مراجعه کنید . موارد زیر را در زمان پذیرش بخاطر داشته باشید و با مسئول پذیرش مطرح کنید :

 

۱-ترجیح شما به اقامت در اتاق سیگاری و یا غیر سیگاری . بهتر است قبلا در زمان انجام رزرواسیون هتل ، این مورد را قید کرده باشید .

 

۲-چنانچه اقامت در طبقه خاصی مانند طبقات بالاتر یا پایین تر ، اتاق های شمالی یا جنوبی ( رو به خیابان و یا منظره مقابل هتل و یا پشت به آن ) نزدیک به آسانسور یا دور از آسانسور را ترجیح میدهید ، زمان پذیرش وقت مناسبی است که در خواست خود را با مسئول پذیرش هتل مطرح کنید . 

 

۳- چنانچه عضو گروه هتل های خاص و یا شرکت هواپیمایی که با هتل محل اقامت شما قرارداد دارند هستید ، شماره ی کارت عضویت خود را به مسئول پذیرش ارائه دهید تا امتیازات مربوط به اقامت شما را در فایل مربوط به شما ثبت کند .

 

۴- اطلاعات لازم جهت اتصال به اینترنت مانند کلمه ی کاربردی و رمز عبور را از مسئول پذیرش دریافت کنید . خدمات اینترنتی در بعضی هتل ها رایگان و در برخی دیگر شامل پرداخت هزینه می باشد . اغلب هتل ها اتاق مخصوصی را تحت عنوان ((بیزینس سنتر )) در طبقه ی همکف و یا لابی هتل جهت استفاده از کامپیوتر ، پرینتر و اینترنت به مهمانان خود اختصاص می دهند که معمولا رایگان می باشد .

 

۵- در صورت پرداخت هر گونه مبلغی بعنوان پیش پرداخت و یا سپرده به قسمت پذیرش هتل ، دریافت رسید را فراموش نکنید .

 

 

اقامت در هتل

 

 

پس از تحویل کلید یا کارت ورود به اتاق ، مسئول پذیرش اطلاعات اولیه مربوط به اقامت در هتل را مثل یک نوار ضبط شده با سرعت زیاد اعلام میکند و مهمانان هم گاهی بدون اینکه بطور کامل متوجه توضیحات فوق شده باشند ، سری تکان می دهند و تشکر می کنند . بهر حال اگر بخشی از گفته های مسئول پذیرش برای شما روشن نیست ، حتما درخواست کنید موارد مهم ، مانند ساعت و مکان سرو صبحانه ، مکان سالن ورزشی یا محل بیزینس سنتر را دوباره و بصورت روشن برایتان تکرار کند .

 

بررسی تجهیزات اتاق هتل

اتاق شما خانه موقت شما در زمان سفر است . چنانچه مایل به سپری کردن اوقات راحت و بی دغدغه ای در خانه موقت خود هستید و علاقه ای هم به تعویض اتاق پس از باز کردن چمدان و پهن کردن وسایلتان ندارید ، موارد زیر را بلافاصله پس از ورود به اتاق کنترل کنید :

۱-شیر های سرویس های بهداشتی را چند دقیقه ای تا آخر باز کنید تا از عدم نشت شیر آلات مطمئن شوید .

۲- فلش تانک ( سیفون ) را بکشید تا از کار کرد درست آن مطمئن شوید . بهتر است پیش از استفاده از توالت از خراب بودن فلاش تانک مطلع شوید تا پس از آن !

۳- سیستم تهویه اتاق را چک کنید و مطمئن شوید که نحوه ی کار  آن را متوجه شده اید . نیمه های شب در حالیکه از شدت گرما یا سرما ی اتاق از خواب بیدار شده اید ، زمان مناسبی برای یادگیری اصول کار با سیستم تهویه هوا نیست !

۴- تلویزیون و تمام چراغها را روشن و خاموش کنید تا از کارکرد آنها مطمئن شوید .

۵- چنانچه در خواست اتاق غیر سیگاری کرده اید دقت کنید که جا سیگاری داخل اتاق نباشد و بوی ناخوشایند سیگار هم به مشام شما نرسد.

۶- پرده اتاق را کنار بزنید تا با دیدن منظره بیرون مطمئن شوید اتاقی که در خواست کرده بودید را به شما تحویل داده اند .

 

 

پس از فارغ شدن از بازرسی اتاق که چند دقیقه بیشتر وقت شما را نمی گیرد ، چمدانتان را باز کنید و لباسهای رسمی خود را به گیره های لباس آویزان کنید تا به علت ساعات متمادی که در فشار بوده اند بیش از اندازه چروک نشوند . اتاق شما کوچک باشد و یا بزرگ ، تا حد امکان از پخش کردن لوازم خود در جاهای مختلف اتاق و یا در کشور های متعدد یا طبقات مختلف کمد های اتاق خودداری کنید ، در عوض تنها از بخش های مشخصی از اتاق برای قرار دادن لوازم خود استفاده کنید . اینکار احتمال جا گذاشتن لوازمتان در زمان تحویل اتاق را تا حد زیادی کم کرده و همچنین سرعت عمل شما را در زمان بستن وسایل و تخلیه ی اتاق افزایش می دهد .

 

کابل برق لپ تاپ ، آداپتور یا شارژر موبایل خود را نیز در حال اتصال به پریز برق رها نکنید و پس از هر بار استفاده آنها را جمع کرده و در جای مشخصی در چمدان و یا کیف دستی خود قرار دهید . شما با قرار دادن کارتهای (( مزاحم نشوید )) و (( لطفا اتاق را نظافت کنید )) بر روی دستگیره ی در اتاق ، در خواست خود را به بخش خانه داری هتل اعلام می کنید . در بعضی هتل ها هم بجای استفاده از کارتهای فوق ، کلید هایی به این منظور در داخل اتاق تعبیه شده که با فشار دادن آنها ، چراغ مربوط به درخواست شما در کنار زنگ در اتاق روشن می شود و بدین ترتیب بخش خانه داری از خواست شما مطلع می گردد . پیش از باز کردن درب اتاق خود ، حتما از چشمی در بیرون را نگاه کنید و درب اتاق را حتی برای مستخدمین هتل بدون دلیل باز نکنید . حتما پیش از خواب قفل در اتاق را چک کرده و از بسته بودن آنها اطمینان حاصل کنید . صرفنظر از اهمیت رعایت نکات ایمنی در موارد نادر ، احتمال اشتباه از جانب قسمت پذیرش هتل و اختصاص دادن اتاق شما به مهمان دیگر وجود دارد .

 

 

اقامت در هتل

 

منبع : کتاب اصول مسافرتهای تجاری  /   مؤلف : رضا خزاعی

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴.۴ / ۵. تعداد آرا: ۵

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

4 × چهار =