شرایط تحصیل در یونان | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

شرایط تحصیل در یونان

تحصیل در یونان

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده و عنوان مهد تمدن مغرب زمین را دارد. پایتخت یونان شهر آتن است و شهرهای مهم آن سالونیک، پاتراس و هراکلیون می باشند. دانشگاه های یونان با اغلب دانشگاه های مطرح اروپا ارتباطی مستقیم دارند. کشور یونان پایتخت فرهنگی اروپا با تمدنی هزار ساله است و جاذبه های بی نظیری دارد لذا اگر افراد شرایط سرمایه گذاری در یونان را دارند می توانند اقدام به اقامت سرمایه گذاری در این کشور کنند. سالانه افراد زیادی خواهان مهاجرت تحصیلی به یونان هستند. کشور یونان یکی از بهترین کشور ها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و زندگی می باشد. شرایط تحصیل رایگان در یونان یکی از مزایای این کشور محسوب می شود . در این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در یونان میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

نظام آموزشی یونان

در نظام آموزشی کشور یونان سیستم آموزشیبه سه سطح طبقه بندی می شود؛تحصیلات ابتدایی، متوسطه و تحصیلات آموزش عالی. در سیستم نظام آموزشی کشور یونان، دوره متوسطه، آموزش های حرفه ای را نیز ارائه می دهد. در دوره آموزش ابتدایی در کشور یونان دوره ای است که به یک دوره تحصیل یک یا دو ساله در مهد کودک اختصاص دارد. مدرسه ابتدایی دانش آموزان سنین ۶ تا ۱۲ سال را آموزش می دهد و دوره آموزش متوسطه با نام آموزش دبیرستان است که یک دوره سه سال است. در دوره دبیرستان، دانش آموزان می توانند برای ورود به دوره‌های آموزش عالی آماده شوند. تحصیل در دانشگاه‌های کشور یونان، کارشناسی ارشد تا دو سال طول می کشد. تحصیل در دوره لیسانس چهار سال و تحصیل در دوره دکتری بسته به رشته تحصیلی ۳ تا ۶ سال طول می کشد.

سطوح تحصیلی در کشور یونان در مدارس خصوصی و دولتی به دانش آموزان ارائه می شود. مدارس و دانشگاه های دولتی در این کشور هیچ هزینه تحصیلی را از دانش‌آموزان و دانشجویان دریافت نمی‌کنند و حتی کتاب‌های درسی نیز رایگان است. کالج ها و دانشگاه های خصوصی در کنار دانشگاه های دولتی، خدمات آموزشی را به دانشجویان و دانش‌آموزان ارائه می دهند؛ به طور مثال، دوره های آموزش زبان خارجی و دوره های تقویت برخی از دروس پیش نیاز آموزشی ارائه می‌شوند.

در نظام آموزشی کشور یونان، سال اول تحصیل در دوره ابتدایی به دانش آموزان ۶ تا ۷ سال، سال دوم برای دانش آموزان ۷ تا ۸ سال، سال سوم برای دانش آموزان ۸ تا ۹ سال، سال چهارم برای دانش آموزان ۹ تا ۱۰ سال، سال پنجم برای دانش آموزان ۱۰ تا ۱۱ سال و ششم برای دانش آموزان ۱۱ تا ۱۲ سال ارائه می‌شود. در دوره دبستان، دانش آموزان با مطالعات محیط زیست، زبان انگلیسی، آموزش هنر، آموزش فیزیک، کامپیوتر و زبان یونانی آشنا می شوند. برنامه آموزشی در این کشور شامل تعداد ساعات مجاز در هفته می شود. به طور مثال آموزش زبان انگلیسی در دوره ابتدایی، یک ساعت در هفته و آموزش زبان یونانی، ۵ ساعت در هفته برنامه‌ریزی می شود.

 در کلاس پنجم علاوه بر دوره های آموزشی فوق، آموزش‌هایی مانند آموزش های عملی موسیقی، مذهب و تاریخ، جامعه شناسی و سیاست، زبان فرانسه و آلمانی نیز به آموزش ها برای دانشجویان و دانش آموزان اضافه می شود.معیار سنجش دانش آموزان در نظام آموزشی کشور یونان در کلاس اول و دوم بدون نمره است؛ برای دانش‌آموزان کلاس سوم و چهارم از حروف انگلیسی A تا D استفاده می‌شود و برای دانش آموزان پنجم و ششم از مرحله ۱ تا ۱۰ در نظر گرفته می شود.

تحصیل در دوره دبیرستان، متوسطه اول برای دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۵ سال ارائه می شود. علاوه بر دروس علوم ‌پایه، سیاست و زبانخارجی، ورزش، ادبیات یونانی، زیست‌شناسی، جغرافیا، کامپیوتر، موسیقی و هنر نیز با تعداد ساعت مجاز در هفته برای دانش آموزان ارائه می‌شوند. تحصیل در دوره  دوم دبیرستان برای دانش‌آموزان ۱۵ تا ۱۸ سال در نظر گرفته شده است. دروس فلسفه، بیولوژی، ریاضیات، زمین شناسی، فیزیک، شیمی و زبان یونانی، زبان خارجی و غیره برای دانش آموزان با تعداد ساعات مجاز در هفته می شود.

تحصیل در یونان

تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی

تحصیل در یونان برای مقطع کارشناسی به مدت ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و در برخی از رشته ها همچون رشته های پزشکی به مدت ۵ تا ۶ سال می باشد. تحصیل در یونان در اکثر رشته ها امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است تحصیل به دو زبان انگلیسی و یونانی صورت می گیرد که تحصیل به زبان انگلیسی هزینه دارد و به زبان یونانی رایگان می باشد.

سیستم آموزشی در یونان به این صورت است که دانشجو می تواند در دانشگاه و تحصیلات فنی تحصیل کنند. بنابراین تعدادی از رشته ها همچون رشته ها هنری، گردشگری و نیروی دریایی و ارتش نیاز به تحصیلات دانشگاهی نداشته و به صورت آموزش های عالی صورت می گیرد.

تحصیل در رشته های پزشکی جزء رشته های پرطرفدار می باشد. سال تحصیلی در یونان از ابتدای سپتامبر شروع می شود و تا اواخر آگوست ادامه دارد به این ترتیب تحصیل در سال شامل ۲ ترم می شود. اشخاصی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان دارند، نیازمند مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ برای مقطع کارشناسی می باشند. بر طبق قوانین کشور یونان دانشجو در حین تحصیل در یونان اجازه ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد.

 

 

تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان به طور کلی تحت حمایت دولت می باشد. به این صورت که به دو بخش دانشگاهی و آموزش عالی تقسیم بندی می شود. تحصیل در کارشناسی ارشد ۲ سال به طول می انجامد. لازم به ذکر است که دوره ای تحت عنوان Graduate Diploma نیز وجود دارد که بین کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.

که پس از گذراندن نیمی از دوره کارشناسی ارشد یعنی به مدت ۱ سال امکان اخذ مدرک این دوره وجود دارد که پس از آن می توانند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده و یا کار کنند. تدریس در دانشگاه های یونان به زبان یونانی صورت می گیرد. البته در بعضی رشته ها تدریس به زبان انگلیسی نیز صورت می گیرد که نیازمند ایلتس ۶.۵ می باشد. علاوه بر این دانشجویان می توانند قبل از ورود به دانشگاه نیز در دوره های زبان یونانی شرکت کنند.

سال تحصیلی در یونان از سپتامبر شروع می شود و تا ژوئن ادامه دارد. دانشجو با تحصیل در یونان از طریق کار دانشجویی می تواند قسمتی از هزینه های خود را پوشش دهد به این صورت که طبق قانون دانشجو در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اجازه ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار در هفته را خواهد داشت .

 

 

تحصیل در یونان در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در یونان با توجه به رشته تحصیلی فرد متفاوت است به عنوان مثال در رشته های فنی ۳ ساله بوده و در رشته هایی هنر و علوم اجتماعی ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد. در حال حاضر روشی نوین برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه می شود که نظام آموزشی آمریکایی نامیده می شود. به این صورت است که مقطع فوق لیسانس با دکتری ادغام می شود که به این ترتیب شامل ۴ یا ۵ سال تحصیل می شود، بنابراین در طی ۳ سال نخست به سمینارها و سخنرانی می پردازند و از ابتدای سال دوم نیز تحقیق و پژوهش صورت می گیرد.

دانشجو دکتری در حین تحصیل در یونان می توانند بر اساس پروژه خود حقوق نیز دریافت کند. تحصیل دکتری در یونان به طور کلی نیازمند به رزومه قوی متقاضی می باشد به این صورت که باید نمره آیلتس ۷ داشته و مقالات بین المللی نیز ارائه دهند به این ترتیب می توانند برای تحصیل در یونان اقدام کنند.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی تحصیل در یونان میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۹

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

4 × پنج =