سفرهای تجاری و فواید آن | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

سفرهای تجاری و فواید آن

سفر تجاری

مزایای سفرهای تجاری :

سفر از دیر باز تا کنون بخش اجتباب ناپذیری از داد و ستد و تجارت بوده است . اگر چه امروزه با پیشرفت وسایل ارتباط جمعی ،امکان انجام بخش زیادی از امور فنی و بازرگانی بدون نیاز به حضور فیزیکی در مقصد فراهم شده است ، اما همچنان سفرهای تجاری بخش قابل ملاحظه ای از وقت مدیران و کارشناسان و همینطور بودجه ی شرکت ها را بخود اختصاص میدهند . آنچه دراین میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، آگاهی از مزایا و معایب سفرهای تجاری و تلاش در استفاده ی بهینه از مزایا و به حداقل رساندن تاثیرات نامطلوب معایب آن است که در این مطلب از آژانس شمیران گشت آنها را مورد بررسی قرار میدهیم .

 

سفر تجاری

۱– سفرهای تجاری موجب توسعه ی مهارت های حرفه ای و بهبود موقعیت شغلی شما شوند :

انتخاب شما به عنوان تنها فرد یا یکی از افراد تیم اعزامی جهت انجام ماموریت اداری ، نشانه ی اعتماد سازمان به توانمندی های تخصصی وقابلیت های فردی شما برای رسیدن به هدف مورد نظر شرکت میباشد .حال سفر کاری شما میتواند برای حضور در مذاکرات فنی و بازرگانی ، عقد قرار داد با مشتریان یا تامین کنندگان مواد اولیه ،بازدید از سایت های تولیدی ، بازدید از نمایشگاه های صنعتی ویا شرکت در یک دوره ی آموزشی یا کنفرانس تخصصی صورت گیرد. شما با ارائه بهترین وموثرترین عملکرد خود در حین ماموریت اداری و تحقق اهداف مورد نظر میتوانید جایگاه خود در مسئولیت کنونی را تثبیت نموده و همچنین توسط مدیریت ارشد سازمان برای پست های کلیدی تر ومسئولیت های بزرگتر در نظر گرفته شوید .

 

ویزای نمایشگاهی

سفر های کاری همچنین این فرصت را برای شما فراهم میکنند تا برای چند روز از فضای منزل ومحل کار دور باشید و فارغ از مشغولیت های روز مره ، به بررسی برنامه های آتی ، اولویت بندی امور جاری و باز بینی آخرین وضعیت پروژه ای در دست اجرا بپردازید . شما همچنین میتوانید از اوقات فراغتی که در طول یک سفر کاری در اختیارتان قرار میگیرد ، در راستای توسعه ی قابلیت های فردی خود بهره ببرید. استفاده مفید از ساعت های انتظار جهت سوار شدن به هواپیما در فرودگاه ودر طول مسیر پرواز ویا زمان های استراحت در داخل هتل میتواند تاثیر بسیار مثبتی در عملکرد کاری شما داشته باشد.

 

سفر تجاری

 

۲-سفر های تجاری اعتماد به نفس شما را تقویت می کنند:

از زمانی که منزل را به قصد یک سفر تجاری ترک می کنید ،قدم در یک مسیر کاملا ناشناخته میگذارید .مسیری که این فرصت را به شما میدهد تا در درجه اول خود را بهتر بشناسید وسپس با تکیه بر دانش ، تجربه و توانمندی های خود ، در جهت رسیدن به اهداف ماموریت محوله بکوشید. در طول یک سفر تجاری ، فرصت خواهید داشت که برای مشکلات احتمالی راه حل مناسب پیدا کنید، برای رسیدن به هدف مورد نظر سازمان برنامه ریزی کنید ، نا شناخته ها را کشف کنید ، با اتفاقات غیر منتظره روبرو شوید و بر آنها فائق آیید ویا از آنها درس بگیرید ودر نهایت بر تجربیات خود بیافزایید .اگر چه پیش از هر ماموریت اداری ، همه ی مسائل به ظاهر مشخص و برنامه ریزی شده به نظر میرسند ، ولیکن وقوع هر رخداد غیر منتظره در طول یک سفر تجاری امکان پذیر است . رویا رو شدن با اتفاقات پیش بینی نشده ای مانند تاخیر یا از دست دادن پرواز ، نرسیدن یا گم شدن بار یا چمدان ها ، ایجاد اشکال در رزرواسیون هتل مسدود بودن راهای ارتباطی ، برخورد با موضوعات کاری پیش بینی نشده ، بیماری های احتمالی و مواردی از این قبیل ، شما را در موقعیت حل مسئله ویافتن راه حل مناسب قرار میدهند.

 

سفر تجاری

 

۳- سفر های تجاری موجب بهبود روابط شما با خانواده و دوستانتان میشوند :

به گفته ی سهراب سپهری ، عشق صدای فاصله هاست!

در دنیای امروزی ،  تاثیر مخرب روز مره گی وعادت گرایی بر روی روابط زناشویی وخانوادگی غیر قابل انکار است . یک سفر کاری کوتاه مدت ، این فرصت را به شما و اعضای خانواده میدهد تا کمی از برنامه های تکراری روز مره فاصله بگیرید وبه نوعی از دایره عادت خارج شوید . در غیبت شما ، افراد خانواده فرصت خواهند داشت که بیشتر به یکدیگر فکر کنند و به نقشی که در ایجاد آرامش و امنیت خاطر و همچنین احساس رضایت ، شادمانی وموفقیت یکدیگر دارند پی ببرند . چند روز دوری از منزل باعث میشود که دلتنگ همسر وفرزندان واعضای نزدیک خانواده شوید و قدر زمان هایی که با یکدیگر هستید را بیشتر بدانید وپس از باز گشت به خانه اوقات شیرین تری را با یکدیگر سپری کنید . فرزندان، پدر یا مادری را که پس از یک ماموریت کوتاه اداری با اشتیاق وداستان های شنیدنی از تجربیات جدید و البته با سوغاتی های هیجان انگیز به خانه برگشته را بیشتر دوست دارند و با شوق بیشتری به استقبالش میروند تا والدینی که پس از ورود به خانه به صورت خودکار به انجام امور روز مره و یا امر ونهی های همیشگی میپردازند و حرف جدیدی برای فرزندان خود ندارند . این دوری کوتاه مدت ، همچنین باعث میشود تا فرزندان جای خالی پدر یا مادر را حس کرده وبیشتر قدردان آنان باشند.

 

منبع : کتاب اصول مسافرتهای تجاری |  تالیف : رضا خزاعی 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴.۸ / ۵. تعداد آرا: ۸

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

5 × سه =