دعوتنامه آلمان | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

دعوتنامه آلمان

دعوتنامه آلمان

معمولا برای سفر به کشورهای دیگر گاهی از سوی بستگان و یا افراد دیگر دعوتنامه ارسال می شود، دعوتنامه آلمان نیز به منظور سفر به این کشور از سوی خویشاوندان و یا اشخاص دیگر به منظور انجام کاری خاص انجام می گیرد، دعوتنامه آلمان و کشورهای دیگر در واقع اخذ ویزا را تسهیل می کنند و از ارائه مدارک بیشتر جلوگیری خواهد کرد، دعوتنامه آلمان انواع مختلفی دارد که از مهم ترین دعوتنامه های آلمان می توانیم به دعوتنامه آلمان برای سفر توریستی، دعوتنامه آلمان برای تجارت، دعوتنامه آلمان برای نمایشگاه و دعوتنامه آلمان برای کار اشاره کنیم، در این مقاله سعی داریم شما را بیشتر با دعوتنامه آلمان و انواع آن آشنا کنیم، همراه ما باشید.

دعوتنامه چیست؟

قبل از پرداختن به دعوتنامه آلمان، ابتدا به تعریف خود دعوتنامه جهت آشنایی بیشتر با آن خواهیم پرداخت، دعوتنامه در واقع نامه ای است که از طرف آشنایان و بستگان در یک کشور خارجی برای دعوت شخصی یا اشخاصی از آشنایان برای سفر به آن کشور ارسال می شود، گاهی اوقات دعوتنامه ها از طرف ارگان ها، سازمان ها و یا شرکت های جهت دعوت افرادی خاص به منظور شرکت در همایش، بازدید، تجارت و … انجام می گیرد.

به طور کلی می توانیم بگوییم که دعوتنامه ها می توانند درموضوعات مختلف و به هر دلیلی باشند، اما مهم ترین دعوتنامه ها، دعوتنامه های توریستی، تجاری، کاری، پزشکی و نمایشگاهی می باشند، نوع دعوتنامه ای که از سوی بستگان و یا شرکت ها ارسال می شود و در آن توضیحات دقیقی منطبق بر قوانین کشورها درج می گردد می تواند در روند صدور ویزای آلمان شما تاثیرگذار باشد، دعوتنامه آلمان نیز شرایط خاص خود را دارد.

انواع دعوتنامه کشور آلمان

متقاضیان دریافت ویزای کوتاه مدت آلمان ملزم به متقاعد کردن افسر سفارت به عدم اقامت غیر قانونی و بازگشت به کشور خویش می باشند از همین رو اشخاصی که قصد سفر به کشور آلمان را دارند بهتر است؛ جهت افزایش شانس خود برای دریافت ویزا، از سوی شخص ساکن در آلمان دعوتنامه ارائه دهند. مسافران با اهداف گوناگون برای دریافت ویزای آلمان اقدام می نمایند، به همین جهت انواع مختلفی از دعوتنامه کشور آلمان وجود دارد که به شرح زیر است:

 • دعوتنامه کاری
 • دعوتنامه پزشکی
 • دعوتنامه تحصیلی
 • دعوتنامه کارآموزی
 • دعوتنامه توریستی
 • دعوتنامه خویشاوندی
 • دعوتنامه رسمی نمایندگان
 • دعوتنامه نمایشگاه های تجاری
 • دعوتنامه دانشمندان و محققان

دعوتنامه توریستی کشور آلمان

کشور آلمان به عنوان مقصد توریستی محبوب، سالانه عده زیادی از مردم جهان را به خود جذب می نماید و گردشگران به منظور بازدید از این کشور ملزم به اخذ ویزای توریستی آلمان می باشند؛ لذا ارائه دعوتنامه از سوی شخص ساکن در آلمان که بیانگر نحوه آشنایی و اهداف متقاضی می باشد در روند اخذ ویزا می تواند بسیار موثر واقع شود.

دعوتنامه خویشاوندی کشور آلمان

یکی از اهداف متقاضیان برای سفر به کشور آلمان، بازدید از خانواده و دریافت ویزای همراه آلمان می باشد برای دریافت این ویزا خانواده متقاضی ملزم به ارسال دعوتنامه می باشند که بیانگر: تاریخ بازگشت، دلیل سفر، اثبات نسب، محل اقامت و غیره باشد. جهت اثبات نسب؛ شخص می تواند گواهی تولد و یا ازدواج را ارائه دهد و در صورتی که شخص ساکن در آلمان، از اقوام درجه دوم باشد ارتباط خود را می تواند با عکس به اثبات رساند.

دعوتنامه کاری کشور آلمان

آلمان کشور توسعه یافته و دارای فرصت های تجاری فراوان است که بسیاری از اشخاص را به منظور انجام این اهدف به خود جذب می کند، وجود دعوتنامه در پرونده متقاضی به تسریع دریافت ویزای کار آلمان می تواند کمک کند، این دعوتنامه در صورتی که از سوی شرکت آلمانی باشد؛ باید توسط مدیر به صورت رسمی ارسال گردد و این دعوتنامه می تواند بیانگر رابط تجاری و یا قرارداد باشد.

دعوتنامه پزشکی کشور آلمان

آلمان دارای بیمارستان های مجهز و پزشکان مجرب بسیاری می باشد که کشور های دیگر فاقد آن می باشند، در صورتی که بیمار نیازمند مراجعه به بیمارستان های آلمان و دریافت خدمات درمانی از سوی پزشکان آلمانی باشد به ویزای مداوای پزشکی آلمان نیاز دارد، و جهت اخذ این ویزا، ارائه دعوتنامه از سوی پزشکان و ذکر مواردی از قبیل: مشکلات پزشکی، آزمایشت لازم، نوع خدمات درمانی، تاریخ رفت و برگشت بیمار الزامی می باشد.

دعوتنامه تحصیلی کشور آلمان

دانشجویانی که قصد کسب علم و دریافت ویزای تحصیلی آلمان را دارند باید از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند تقاضای دعوتنامه کنند، در این دعوتنامه که از سوی استاد یا رئیس دانشگاه ارسال می شود باشد مسائلی از قبیل: هدف تحصیل، زمینه تحصیل، تاریخ سفر و غیره را ذکر کند.

دعوتنامه دانشمندان و محققان کشور آلمان

در صورتی که محققان و دانشمندان از سوی مراکز تحقیق و یا دانشگاه ها به منظور بازدید دعوت شوند، ملزم به اخذ ویزای بازدید محققان از آلمان و ارائه دعوتنامه از سوی مراکز ذکر شده می باشند، این دعوتنامه شامل مواردی از جمله: تاریخ بازدید، دلایل انتخاب متقاضی، اهداف بازدید، برنامه سفر و غیره می شود.

دعوتنامه کارآموزی کشور آلمان

در صورتی که متقاضی قصد شرکت در موسسه و یا کالج در راستای کارآموزی و یا دریافت ویزای فنی و حرفه ای آلمان را داشته باشد باید از مربی اصلی و یا سرپرست موسسه دعوتنامه را دریافت کند که مسائل ذیل در آن ذکر شود:

 • وظایف کارآموز
 • موضوع آموزش
 • نامه پذیرش
 • تاریخ تحصیل/ کارآموزی
 • معرفی شخص پوشش دهنده هزینه

دعوتنامه رسمی نمایندگان کشور آلمان

این دعوتنامه از سوی سازمان و یا دولت برای نمایندگان و یا سازمان های دیگر به منظور بازدید ارسال می گردد، در این نامه باید مسائلی از قبیل: اهداف سفر، ارتباط با سازمان آلمانی، تاریخ سفر، تامین بودجه شفاف سازی شود.

دعوتنامه نمایشگاه های تجاری کشور آلمان

این دعوتنامه از سوی سازمان دعوت کننده به منظور دعوت به حضور و یا بازدید از نمایشگاه تجاری و اخذ ویزای بازدید از نمایشگاه های تجاری آلمان ارسال می گردد، محتوا این نامه شامل تاریخ نمایشگاه و برنامه سفر متقاضی می گردد.

دعوتنامه

 

نحوه نگارش دعوتنامه کشور آلمان

دعوتنامه باید به صورت رسمی نوشته شود و شخص ساکن در آلمان آن را امضا کند، درج نکات ذیل در متن دعوتنامه الزامی می باشد:

 • نام سفارت
 • برنامه سفر
 • تاریخ و دلیل سفر
 • امضای دعوت کننده
 • آدرس و شماره تلفن سفارت
 • نام متقاضی و شماره پاسپورت
 • مدارک اثبات رابطه و دلیل دیدار
 • نام و اطلاعات تماس دعوت کننده
 • محل اقامت، آدرس و شماره تلفن متقاضی

راهنمای سفر به دعوتنامه آلمان

 

سالن تئاتر شاسپیل فرانکفورت

سالن تئاتر شاسپیل فرانکفورت یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری و توریستی این شهر بوده و توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جلب کند.

امروزه بسیاری از تورهای گردشگری نیز بازدید از سالن تئاتر شاسپیل شهر فرانکفورت را در اولویت های خود قرار داده اند و گردشگران می توانند با شرکت در یکی از بهترین این تورها، سفری بسیار بی نظیری را نیز برای خود به ارمغان آورند.

شهر فرانکفورت یکی از بهترین و دیدنی ترین شهرهای آلمان می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بی نظیر و جذاب خود توانسته است توجه بسیاری از توریست ها را از کشورهای مختلف به سوی خود جذب کند. شما نیز می توانید بازدید از این شهر و جاذبه های آن را در اولویت های سفر اروپایی خود قرار دهید و از این طریق یکی از بهترین و فراموش نشدنی ترین لحظات را برای خود به ارمغان آورید.

توجه داشته باشید که از زیباترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شهر فرانکفورت، سالن تئاتر شاسپیل شهر فرانکفورت می باشد که این سالن تئاتر با داشتن تاریخ و قدمت بسیار بی نظیر خود در میان مردم این شهر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همین امر سبب شده است تا بسیاری از گردشگران و توریست ها در سفر خود بازدید از سالن تئاتر شاسپیل شهر فرانکفورت را در اولویت های خود قرار دهند.

 

 

نزدیک ترین جاذبه های گردشگری به سالن تئاتر شاسپیل شهر فرانکفورت

شما می توانید به همراه بازدید از سالن تئاتر شاسپیل فرانکفورت، از سایر جاذبه های نزدیک به این سالن نیز بازدید داشته باشید.

اگر می خواهید با یک تیر چند نشان بزنید می توانید در بازدید خود از سالن تئاتر شاسپیل شهر فرانکفورت، اسم برخی از جاذبه های نزدیک به این سالن را نیز به خاطر سپرده و از این طریق یکی از فراموش نشدنی ترین لحظات را برای خود به ارمغان آورید. از نزدیک ترین جاذبه های گردشگری به سالن تئاتر مذکور می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– موزه جوان

– ارتباطات فرانکفورت موزه

– موزه گیرش فرانکفورت

– بازارچه زاکسن هاوزن فرانکفورت

– منطقه رومربرگ فرانکفورت

– خانه کهن اپرا فرانکفورت

– موزه هنر مدرن

– موزه اشتادل

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۱ / ۵. تعداد آرا: ۱

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

12 + یک =