تاثیرات مثبت سفرهای تجاری

سفر تجاری

سفرهای تجاری چه تاثیراتی بر ما و زندگی ما خواهند داشت ؟ با ما همراه باشید تا شمیران گشت تاثیرات مثبت سفرهای تجاری را بررسی نماید.

۱-سفرهای تجاری فرصت توجه بیشتر به خود را فراهم میکنند :

زندگی پر مشغله ی حرفه ای و خانوادگی در قرن بیست ویکم ، بطور طبیعی باعث کمبود وقت آزاد و عدم صرف زمان کافی برای انجام فعالیت های شخصی مورد علاقه ی ما میشود . ساعتی مطالعه بدون وقفه ، گوش سپردن به موزیک دلخواه در خلوت ، ساعتی ورزش بدون تلفن های پیایی ، خوردن غذایی خاص که حتی اسم آن حال همسر و فرزندانتان را خراب  میکند ، یک دوش آب گرم طولانی ویا استراحت در وان حمام و زمانی را در آرامش به تفکر پرداحتن ، از جمله مواردی است که احتمالا بسیار دوست می دارید ولیکن به دلیل مشغله ی زیاد ، برای مدتی طولانی از انجام آنها محروم شده اید . یک سفر تجاری هر قدر هم که کوتاه و فشرده باشد ، باز هم امکان انجام یک یا چند کار دلخواه شخصی را برای شما فراهم میکند تا در نهایت فرد خوشحال تر وخوش اخلاق تری برای شرکت و خانواده ی خود باشید .

 

موسیقی گوش دادن

 

۲-سفرهای تجاری توانایی شما در برنامه ریزی و مدیریت زمان را بهبود می بخشند :

مدیریت زمان و برنامه ریزی دقیق از لازمه های یک سفر تجاری و البته ضامن دستیابی به اهداف سفر و استفاده ی بهینه از فرصت های در پیش رو است . شما پیش از سفر و در طول یک ماموریت اداری بطور مرتب در حال برنامه ریزی هستید. از تنظیم برنامه جلسات و بازدیدها گرفته تا مدیریت زمان جهت رسیدن به تاکسی ، قطار ، هواپیما و تنظیم زمان خواب و بیدار باش و غیره .  بطور معمول مدیران پر سفر نسبت به دیگر افراد سازمان قابلیت بیشتری در برنامه ریزی و مدیریت صحیح زمان دارند .

 

زمان

 

۳- سفرهای تجاری تجربیات شما را افزایش داده و افق دید شما را گسترده تر می کنند :

به گفته سعدی بسیار سفر باید تا پخته شود خامی ! حضور در مکان های جدید و برخورد با فرهنگ ها ، زبان ها و سبک های مختلف زندگی در جوامع گوناگون ، رویارویی با مشکلات و مسائل مختلف و ملاقات با افراد جدید از نژادها و ملیت ها ی متفاوت باعث پر بار تر شدن کوله بار تجربیات و البته گسترده تر شدن افق دید شما میشوند . گاه تاثیر این تجربیات جدید به حدی عمیق و نهادینه است که افراد را مشتاق به یادگیری یک زبان خارجی و یا مطالعه ی حرفه ای در خصوص فرهنگ و تاریخ یک کشور جدید می کند و تاثیرات چشمگیری نه تنها در تجارت بلکه در زندگی شخصی آنان بر جای می گذارد. 

 

تجربه

 

۴- سفر های تجاری از شما فرد خوشحال تری می سازند :

کامیابی و پیشرفت های شغلی ، افزایش اعتماد به نفس ، قدردانی بیشتر از زندگی شخصی و خانوادگی ، توانمندی در مدیریت زمان و برنامه ریزی همراه با افزایش تجربیات فردی و حرفه ای ، خارج شدن از چرخه عادت ، حرکت و پویایی و سایر مزایای سفر های تجاری ، دست به دست هم میدهند و احساس شیرین رضایت خاطر و البته شادابی و طراوت را برای شما به ارمغان می آورند.

 

سفر تجاری

 

۵-استفاده از مسافت های پیموده شده ی پروازی (مایلج ) :

شرکتهای هواپیمایی به منظور تشویق مسافرین و ایجاد حس وفاداری در مشتریان خود ، در ازاء تعداد و مسافت هر سفر هوایی ، امتیازاتی در قالب مسافت های پیموده ی شده ( مایلج ) به مسافرین خود اختصاص می دهند . از مایلج های جمع آوری شده می توان برای تهیه بلیط رایگان ، ارتقاء کلاس پروازی ، استفاده از سالن استراحت مسافران کلاس تجاری در فرودگاه ، اقامت با تخفیف در هتل های طرف قرار داد و یا خرید کالاهای مختلف استفاده کنید . یکی از مزایای سفر های متوالی برای مدیران پر سفر ، امکان استفاده از امتیارات حاصل از مایلج های پروازی برای مسافرت های شخصی و خانوادگی آنان می باشد . 

 

سفر تجاری

چنانچه در حال تصمیم گیری برای یک سفر تجاری می باشید می توانید از خدمات انواع ویزا ، از جمله ویزای تجاری توسط آژانس شمیران گشت بهرهمند شوید کافی است با ما تماس بگیرید .

منبع : کتاب اصول مسافرتهای تجاری |  تالیف : رضا خزاعی 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

5 × سه =