انواع مدرک زبان انگلیسی | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

انواع مدرک زبان انگلیسی

مدارک بین المللی

مقدمه : مدرک زبان انگلیسی

می گفتند که تا سال ۲۰۰۰ میلادی، هر کس زبان انگلیسی بلد نباشد بی سواد است. در سال ۲۰۰۰، دیگر هر کس زبان انگلیسی و کامپیوتر بلد نباشد بی سواد به حساب می آید. در آن زمان، با چند جمله انگلیسی صحبت کردن، می گفتند فلانی زبانش خوب است.

امروز، بعد از حدود ۲۰ سال که می شود سال ۲۰۲۰ میلادی، بدون داشتن مدرک زبان معتبر، نمی توانید بگویید من زبانم خوب است. دیگر نمی پرسند زبانت چطور است؛ می پرسند “آیلتس/تافل داری؟ چند گرفتی؟”

داشتن مدرک زبان در دنیای امروز مزایای بسیار زیادی دارد. در این مقاله، به شما کمک می کنیم اهمیت داشتن مدرک زبان را بیشتر از پیش درک کنید.

 

ویزای تحصیلی

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه های معتبر

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

مدارک بین المللی زبان ؛ سوالات متداول آیلتس، تافل، اف سی ای وCAE

آزمون آیلتس (IELTS)

واژه‌ IELTS مخفف عبارت International English Language Testing System  به معنی سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی است. امروزه به جرات می‌توان گفت آزمون آیلتس معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی در سراسر جهان محسوب می‌شود، چرا که بیشتر دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی و کشورهای مهاجرپذیر در سراسر جهان مدرک آیلتس را به عنوان یک مدرک معتبر زبان انگلیسی پذیرفته‌اند.

آزمون آیلتس به چهار بخش اصلی گوش کردن (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) تقسیم شده و در دو ماژول Academic و General Training برگزار می‌شود.

آزمون آیلتس آکادمیک مخصوص افرادی است که به دنبال ادامه تحصیل یا فعالیت حرفه‌ای در یک محیط انگلیسی زبان هستند. مدرک آیلتس آکادمیک توانایی‌های آکادمیک شما را نمایش داده و میزان آمادگی شما را برای تحصیل یا شرکت در دوره های تخصصی به زبان انگلیسی می‌سنجد.

آزمون آیلتس جنرال برای کسانی مناسب است که برای تحصیلات مقدماتی، اشتغال یا کارآموزی قصد سفر به کشوری انگلیسی زبان را دارند. مدرک آیلتس جنرال یکی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و بریتانیا است. این آزمون بر خلاف آیلتس آکادمیک روی انگلیسی روزمره مورد استفاده در اجتماع یا محیط کار تمرکز دارد.

نمره این مدرک زبان انگلیسی از ۰ تا ۹ متغیر است. شرط گرفتن پذیرش در بیشتر دانشگاه ها و موسسات آموزشی معمولا داشتن نمره ۶.۵ تا ۷ است.

محتوای انگلیسی آزمون آیلتس از نوع British است اما لهجه شما یا آمریکایی بودن کلماتی که به کار می‌برید هیچ تاثیر منفی در نمره شما نخواهد داشت.

مدرک ایلتس، از تاریخ برگزاری ازمون تا دو سال اعتبار دارد. 

مدارک بین الملل

بخش‌های چهارگانه‌ آزمون IELTS:

  • مهارت شنیدن (Listening): زمان حدودا ۳۰ دقیقه برای پاسخ به ۴۰ سوال در ۴ بخش در اختیار شما قرار می‌گیرد. پس از اتمام پخش فایل های صوتی آزمون، ۱۰ دقیقه به شما فرصت داده می‌شود پاسخ‌ها را به پاسخنامه منتقل کنید. موضوعات مورد بحث در فایل های صوتی آزمون آیلتس، معمولا موضوعات اجتماعی، مکالمه بین چند نفر، موضوعات دانشگاهی، یک مکالمه ۴ نفره یا یک کنفرانس هستند.
  • مهارت خواندن (Reading): یک ساعت زمان برای ۴۰ سوال در این بخش تخصیص داده شده‌ است. سه متن حداکثر ۲۷۰۰ کلمه‌‎ای به شما داده می‌شوند. این متن‌ها جنبه‌ علمی ندارند بلکه موضوعات عمومی استخراج شده از مجله‌ها، روزنامه‌ها، کتاب‌ها و جزوات هستند. حداقل یک متن استدلالی در این بخش جای داده‌ می‌شود. در صورت وجود کلمات تخصصی، واژه‌نامه‌ای کوتاه در اختیار شما قرار داده می‌شود. در این بخش، زمانی برای انتقال پاسخ‌ها از دفترچه‌ی سوال به پاسخنامه، در نظر گرفته نشده‌ است.
  • مهارت نوشتاری (Writing): یک ساعت زمان برای نوشتن دو انشا (Essay) تعیین شده است. موضوع اول، جدول یا نموداری است که باید آن را تشریح کنید. دقت کنید متن تشریح نباید کمتر از ۱۵۰ کلمه باشد. در انشای دوم باید مخالفت یا موافقت خود را نسبت به مسئله‌ای بیان کنید. انشای دوم باید حداقل ۲۵۰ کلمه باشد. چنانچه تعداد کلمات انشاها، کمتر از حد نصاب گفته شده باشد، از نمره‌ی آن بخش، کم خواهد شد.
  • مهارت گفتاری (Speaking): این بخش در سه قسمت انجام می‌شود.
  • در قسمت اول، شما باید در طول ۴ یا ۵ دقیقه مکالمه‌ای به صورت پرسش و پاسخ در مورد موضوعات شخصی از جمله محل زندگی، شغل و علاقه‌های خود انجام دهید.
  • در قسمت دوم کارتی به شما داده می‌شود که حاوی چند سوال در مورد موضوعی خاص است، سپس ۱ دقیقه زمان برای فکر کردن و ۲ دقیقه زمان برای صحبت خواهید داشت.
  • در قسمت سوم، باید مکالمه‌ای دو طرفه با شخص مصاحبه کننده به مدت ۴ یا ۵ دقیقه و در مورد موضوع قسمت دوم انجام دهید.

آزمون TOEFL iBT

یکی دیگر از مدارک بسیار مهم زبان انگلیسی که گرفتن آن برای افراد زیادی اهمیت دارد مدرک TOEFL است . واژه‌ی TOEFL مخفف عبارت “Test Of English as a Foreign Language” به معنی “آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی” است. این آزمون توسط موسسه‌ آمریکایی ETS برگزار می شود و طبیعتا محتوای انگلیسی آزمون هم از نوع American است.

از وقتی که آزمون آیلتس وارد کار شده، آزمون تافل گستردگی سابق خود را ندارد چون بسیاری از موسسات آموزشی در اروپا به سمت آزمون‌ های آیلتس و PTE متمایل شده‌اند. اما این چیزی از اعتبار آزمون TOEFL کم نکرده و اگر هدف شما مهاجرت به آمریکا است، همچنان به مدرک TOEFL نیاز دارید!

مدت اعتبار مدرک TOEFL، دو سال است. این آزمون به دو صورت کاغذی (PBT) و اینترنتی (iBT)  انجام می شد اما به تدریج آزمون کاغذی جای خود را به آزمون اینترنتی داده است.

مدرک تافل، از تاریخ آزمون تا ۲ سال اعتبار دارد.

 

ازمون تافل

 

آزمون TOEFL Junior

آزمون TOEFL Junior مخصوص دانش آموزان بالای ۱۱ سال طراحی شده که می‌خواهند از زبان انگلیسی به عنوان ابزاری برای موفقیت های آینده خود استفاده کنند.

آزمون TOEFL Junior به دو شکل Standard Test و Speaking Test انجام شده و هم به صورت کاغذی و هم آنلاین برگزار می‌شود.

فرم Standard test آزمون TOEFL Junior شامل سه بخش اصلی است: گوش کردن (Listening Comprehension)، درک معنی و ساختار (Language Form and Meaning) و خواندن (Reading Comprehension). هر بخش ۴۲ سوال داشته و برای انجام این سه بخش به ترتیب ۴۰، ۲۵ و ۵۰ دقیقه وقت خواهید داشت.

فرم Speaking Test آزمون TOEFL Junior همانطور که از اسمش پیداست توانایی داوطلبان را در مهارت صحبت کردن می‌سنجد. مصاحبه در مجموع ۱۸ دقیقه طول می‌کشد که در آن از داوطلب ۴ سوال پرسیده شده و نمره ای از ۰ تا ۱۶ به او داده می‌شود.

امتیاز کلی داده شده به داوطلب در قالب کارنامه‌ای به او داده می‌شود که سطح CEFR او را هم نمایش خواهد داد.

مدرک تافل جونیور، از تاریخ آزمون تا ۲ سال اعتبار دارد.

آزمون PTE

آزمون PTE (مخفف Pearson Test of English) یکی از جدیدترین آزمون‌ های بین المللی زبان انگلیسی است که به تازگی مورد توجه بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی قرار گرفته است. آزمون PTE هم درست مثل آیلتس در دو حالت جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید به PTE جنرال و اگر می‌خواهید در دانشگاه های استرالیا و بعضی از دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل دهید، به احتمال زیاد به فرم آکادمیک این مدرک زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

نمره آزمون PTE از ۰ تا ۹۰ محاسبه می‌شود که نمره ۹۰ در آزمون PTE درست همانند آیلتس ۹ خواهد بود.

آزمون GRE General

واژه‌ی GRE مخفف عبارت Graduate Record Examination به معنی “سنجش توانایی تحصیلی” است. این مدرک زبان انگلیسی مناسب کسانی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکای شمالی در مقطع ارشد و دکترا دارند. گرفتن پذیرش از بسیاری از دانشگاه های آمریکایی علاوه بر مدرک TOEFL، به مدرک GRE نیز نیاز دارد.

آزمون GRE هم درست همانند TOEFL، توسط موسسه ETS برگزار می‌شود.

تفاوت بزرگ آزمون GRE با دیگر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی این است که آن مهارت‌هایی را می‌سنجد که مرتبط با یک زمینه خاص نبوده و در طول زمان شکل می‌گیرند.

 برخی از بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی در ایران:

۱-آموزشگاه زبان ایران اروپا 

موسسه زبان ایران اروپا تنها موسسه ای می باشد که در تمامی سایت ها و منابع خبری معتبر در رنک اول بهترین موسسات زبان در کشور قرار دارد و با وجود شعبات محدود ، بدون شک در سال های اخیر خود را به عنوان مطرح ترین موسسه آموزشی کشور معرفی نموده است.

۲-آموزشگاه زبان اسپیکان

اسپیکان برای کسانی که در تهران زندگی می کنند، آموزشگاه شناخته شده ای است. این موسسه با ۱۰ سال سابقه درخشان با داشتن دپارتمان های تخصصی زبانهای انگلیسی، (IELTS,TOEFL,PTE)، در خدمت دانش اموزان و دانشجویان می باشد. 

بهره گیری از سیستم آموزش بین المللی ESA، اساتید Native و تحصیلکرده ، برنامه ریزی فردی همراه با آزمونهای سنجش پیشرفت، استفاده از کتابها و نرم افزارهای کمک آموزشی روز دنیا، کلاس های رایگان رفع اشکال، ارائه کارنامه پایان ترم اینترنتی و سامانه آزمون تعیین سطح آنلاین از جمله خدمات آموزشی نوین و بی رقیب این آموزشگاه و دلیل استقبال فراوان علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی به این آموزشگاه می باشد.

۳-موسسه گاما یا آموزشگاه زبان گاما

آموزشگاه زبان گاما ادعا دارد که می توان در ظرف مدت زمان بسیار اندکی در حدود ۶ تا ۹ ماه شرایط قبولی و اخذ نمره آزمون آیلتس را برای فرد فراهم سازد.

بنابراین می توان گفت که تمرکز عمده این موسسه بر برگزاری دوره ها و آزمون های مرتبط با آزمون آیلتس می باشد که فعالیت های گسترده دیگری نیز در زمینه آموزش زبان انگلیسی  و تدریس زبان های معتبر جهان دارد. این موسسه آزمون آیلتس را با بهره گیری از توان اساتید داخلی که در این زمینه از تجارب بالایی برخوردار هستند انجام می دهد.

۴-آکادمی زبان اکسیر 

آکادمی زبان اکسیر، با شعارِ “یک سبکِ زندگی”، عمیقا بر کیفیت آموزشی و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف تمرکز کرده و باور دارد موفقیت، به جز با ایجاد یک سبک زندگی اصولی امکان پذیر نمی باشد. موفقیت شما، در گرو انجام یک برنامه منسجم و اصولی تحت نظارت کارشناسان ارشد آموزش است.

قطعا اکسیر، تنها مرکز آموزشی می باشد که با ترکیب چندین عنصر، کیفیت آموزش را پس از دهه ها در ایران بالا برده است؛ اکسیر یعنی ترکیب عشق، هنر و آموزش.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

نه − دو =