اقامت کاری در آلمان

اقامت کاری

جمهوری فدرال المان در مرکز اروپا، با جمعیتی بالغ بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. این کشور از شرق با جمهوری چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوییس، از شمال با دانمارک، از غرب با فرانسه، بلژیک، هلند و لوگزامبورگ همسایگی دارد. به قطع این کشور با ۹ کشور اروپایی هم مرز می باشد. زبان اصلی مردم این کشور المانی، واحد پول این کشور یورو و از شهرهای بزرگ آن می توان به هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت اشاره کرد. المان به عنوان قطب اقتصاد اروپا، ثروتمندترین و هفتمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا، همیشه درهای خود را به روی متخصصین گشوده است. المان بعد از کشور ژاپن و امریکا سومین صنعت بزرگ دنیا و تولید کننده خودرو در جهان محسوب میشود، بنابراین از صنایع بسیار پر رونق در این کشور صنعت خودرو سازی و ماشین آلات سنگین است. قابل ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور پنج در صد می باشد. در این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای طلایی یونان

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق کار

کشور آلمان از جمله قطب های مهم اقتصادی در سراسر جهان محسوب می گردد که به دلیل صنایع متعدد در این کشور نیاز مبرمی به نیروی کاری متخصص و تحصیل کرده دارد. به دلیل نیاز این کشور به نیروی کاری متخصص و تحصیل کرده به متقاضیان کار در سراسر دنیا ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کارآلمان یا job seeker ارائه می دهد که با این نوع ویزا متقاضیان می توانند به آلمان سفر و در مدت زمان مشخص به دنبال کار بگردند و با یافتن کار این امکان وجود دارد که به اخذ اقامت آلمان بصورت دائم و در نهایت پاسپورت این کشور موفق شوند.

کشور آلمان با مساحتی معادل ۳۵۶.۳۷۸ کیلومتر مربع جمعیتی در حدود ۸۴ میلیون نفر را در خود جای داده است . پایتخت و بزرگترین شهر کشور آلمان شهر برلین است که در کنار شهرهای هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت از آنها به عنوان موتورهای اقتصادی نه تنها در کشور آلمان که در سراسر اروپا یاد می شود. آلمان همسایگان متعددی دارد که می توان از کشورهایی نظیر دانمارک، لهستان، بلژیک،جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، هلند و لوکزاموبورک نام برد.

 

 

اقامت کاری

 

نرخ بیکاری آلمان بسیار پایین است چرا که بیشتر از اینکه نیروی کار انسان و جمعیت کارگر داشته باشد، شرکت ها و کارخانجات بسیاری در این کشور مشغول به فعالیت هستند. کشور آلمان از یک بازار اقتصادی پر رونق همراه نیروی کاری مجرب تشکیل شده است. قدرت این کشور در اقتصاد و صنعت آنچنان اهمیت دارد که در اتحادیه اروپا قانون گذاری ها و سیاست های مالی را در دامنه گسترده اعمال می کند. کشور آلمان به دلیل ثبات اقتصادی، سیاسی و نرخ فساد اداری بسیار کم و سطح بالای نوآوری و خلاقیت در صنعت می توان مکان بسیار مطلوبی برای نیروی کاری جوان و مجرب در کلیه صنایع به شمار آید. لازم به ذکر است کشور آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپا می باشد و به عنوان یکی چهار تولیدکننده برتر شناخته شده جهان قرار گرفته است.

آلمان پس از آمریكا و ژاپن سومین قدرت بزرگ صنعتی جهان است. بهبود وضعیت اقتصادی این كشور پس از جنگ جهانی دوم «معجزه اقتصادی آلمان» خوانده می شود. صنایع مهم آلمان شامل صنایع الكترونیكی, مكانیكی, مواد شیمیایی, منسوجات, خوراکی و وسایط نقلیه است. از آغاز دهه ١٩٨٠ رشد كلانی در صنایع تكنولوژی پیشرفته آلمان رخ داده است. کشور آلمان در داشتن نیروی كار با كمبود و پیری روبرو بوده و در این کشور تعداد بسیاری «كارگر مهمان» بویژه از تركیه و کشورهای آسیایی به كار گماشته شده اند.

 

 

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت یا blue card آلمان

شرایط برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند به قرار زیر می باشد:

  • شما بایستی فارغ التحصیل دانشگاه معتبری باشید که مورد تایید کشور آلمان باشد.
  • شما بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی، با شرکت یا کمپانی آلمانی در دست داشته باشید. قابل ذکر است که شما بدون پیشنهاد کاری نمی توانید اقدام جهت دریافت کارت آبی آلمان نمایید.
  • بایستی حقوق دریافتی شما در قرارداد منعقد شده با شرکت ذکر شده در المان حداقل سالی ۴۵۰۰۰ یورو باشد حال اگر شما فارغ التحصیل رشته های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین، اقشار پزشک _ بجز دندان پزشکان_ باشید کفایت می کند که حقوق شما سالی ۳۵۰۰۰ یورو باشد. متذکر می شوم رشته های ذکر شده جز مشاغل خاص و مورد نیاز در کشور المان می باشد.

 

 

مدت اعتبار کارت آبی یا Blue card آلمان

مدت اعتبار کارت آبی المان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد ۴ ساله باشد که کارت شما اعتباری ۴ ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم المان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد.

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان ۴۱ ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. در آمد یک فرد مهندس در کشور المان حداقل از سالی ۳۵۰۰۰ یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی ۸۰۰۰۰ یورو قابل زیاد شدن می باشد. این میزان در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای طلایی یونان

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

 

نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان

  • Blue card المان که از سال ۲۰۱۲ به اجرا در آمده است در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند.
  • Blue card المان یک ویزای کاریست که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دایم کشور المان را نیز میسر می کند. این کارت به دارندگان خود اجازه زندگی و کار در کشور آلمان را می دهد. با داشتن کارت آبی المان فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند ، آنها حق اقامت و کار در آلمان را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا می باشند.
  • بواسطه داشتن Blue card آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده می شود که دیگر قوانین، شرایط و اولویت بندی هایی که در مراتب استخدامی در نظرفته می شود حذف گردد و نیازی به این نیست که ابتدا شهروندان المانی برای استفاده در پست های خالی ادارات به کار گماشته شوند و می توان بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمود.
  • شما با داشتنBlue card آلمان و مدرک زبانB-1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از ۳ سال موفق به دریافت اقامت دایم کشور آلمان می شوید و پس از گذشت سه سال از اقامت دایم خود می توانید در خواست پاسپورت آن کشور را دهید. ( عنایت فرمایید شما با داشتن اقامت دایم کشور آلمان اگر بیشتر از شش ماه خارج از این کشور زندگی کنید اقامت دایم شما باطل می گردد و این نکته ای است که باید افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از این طریق را دارند مدنظر داشته باشند.)

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۸

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

چهارده + بیست =