اقامت فرانسه از طریق آموزش زبان

ویزای فرانسه
بیش از ۲۶۰ میلیون نفر در پنج قاره به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در حدود ۷۰ کشور در جهان زبان فرانسوی زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی است.
زبان فرانسه، به شکلی غیر‌ رسمی، زبان رسمی سیاست است. این زبان، یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد، دادگاه بین‌المللی لاهه، شورای اروپا، ناتو، صلیب سرخ، عفو بین‌الملل، پزشکان بدون مرز، کمیسیون اروپا و بسیاری دیگر از سازمان‌ها و مراکز بین‌المللی جهان است.
تکلم به زبان فرانسوی امتیاز خوبی برای موفقیت تحصیلی در فرانسه است حتی اگر برای ادامه تحصیلات عالی در این کشور لزوما به تسلط به این زبان نیاز نباشد.
دوره های یادگیری زبان فرانسه در فرانسه جزو محبوب ترین دوره های خارج از کشور می باشد که برای متقاضیان آموزش زبان فرانسه مزایای زیادی دارد که از آنجمله می توان به یادگیری زبان فرانسه در محیطی فرانسوی زبان، بهره مندی از اساتید زبان فرانسوی، یادگیری با لهجه صحیح بدون ریسک در یادگیری آوا، اصوات و تلفظ، بهره مندی از بهترین متدهای آموزشی و معتبرترین منابع آموزشی، استفاده از همایش ها و سمینارهای محلی و یادگیری فرهنگ همگام با آموزش زبان فرانسه اشاره کرد.
برای پذیرش دوره زبان فرانسوی در فرانسه شرایط خاصی و سختگیرانه ای وجود ندارد زیرا هر کسی می تواند اقدام به آموزش و یادگیری زبان فرانسوی نماید. اما بحث بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که هر پذیرشی باعث اخذ ویزای فرانسه نمی شود. متقاضیان باید سن مناسب جهت تحصیل دوره زبان فرانسوی داشته باشند و گپ تحصیلی بیش از چهار سال بهتر است که نداشته باشند. از طرف دیگر دوره های زبان برای اخذ ویزا باید تمام وقت باشد. در واقع این به این معناست که دوره های زبان در هفته نباید کمتر از ۲۰ ساعت کلاس آموزشی داشته باشد همچنین نباید شخص متقاضی دوره زبانی که مجموع آن کمتر از ۸۰۰ ساعت آموزش دارد را انتخاب کند. زیرا برای اخذ ویزا با مشکل مواجه خواهد شد. دوره های زبان فرانسوی می توانند بین ۲ هفته تا ۵۱ هفته حداکثر آموزش داشته باشند پس بهتر است که برای اخذ ویزا دوره تحصیلی کمتر از ۴۰ هفته نباشد.

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت فرانسه از طریق آموزش زبان

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

 

اقامت فرانسه از طریق اموزش زبان
در کشور فرانسه تعداد بسیار زیادی از برنامه های آموزشی به زبان فرانسوی ارائه می شود. شما می توانید در کشور فرانسه بیش از ۱۴۰۰ برنامه آموزشی زبان فرانسه را بیابید. این دوره ها با طول زمانی متفاوت و در سطوح مختلف ارائه می شود. همچنین دوره زبان در فرانسه به صورت استاندارد و یا فشرده نیز ارائه می گردد که تمامی این فاکتورها در هزینه های تحصیل دوره زبان موثر می باشد. همان طور که قبلاً اشاره شد باید شما دوره انتخاب کنید که تمام وقت باشد. یعنی شما در یک هفته حداقل به ۲۰ ساعت تحصیل زبان مشغول باشید تا شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه را برای این دوره ها داشته باشید. کل دوره شما نیز اگر هفته ای ۲۰ ساعت آموزش زبان دارید باید حداقل ۴۰ هفته باشد.
همان طور که اشاره شد عواملی مانند طول دوره، فشرده بودن یا استاندارد بودن دوره های تحصیل زبان و سطوح مختلف آموزش در میزان هزینه های دوره زبان در فرانسه تاثیر گذار است. اما به طور کلی می توان گفت در کشور فرانسه هزینه تحصیل زبان می تواند بین ۵ هزار تا ۵۰ هزار یورو متفاوت باشد. این تفاوت به خاطر این است که بسیاری از آموزشگاه های زبان خدمات اقامتی دانشجو را فراهم می کنند و نسبت به امکانات رفاهی اقامتگاه های دانشجویان هزینه های متفاوتی دریافت می شود. اما در صورتی که دانشجو از خدمات رفاهی و اقامتی نخواهد استفاده کند هزینه های تحصیل زبان می تواند بین ۶ تا ۱۲ هزار یورو متغیر باشد.
تحصیل در مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس به زبان فرانسه در کشور فرانسه رایگان است. اما جهت ادامه تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان فرانسه است.

از این رو متقاضیان تحصیل رایگان در فرانسه ترجیح می‌دهند تا جهت تقویت زبان خود در دوره‌های زبان در فرانسه شرکت کنند تا ضمن تقویت زبان در این کشور با فرهنگ غنی فرانسه و فرصت‌های تحصیلی پیش رو از نزدیک آشنا شده و بتوانند تصمیم صحیحی جهت انتخاب مسیر زندگی و شغلی خود بگیرند.
دوره‌های زبان در کشور فرانسه در دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی یا خصوصی برگزار می‌شود. به‌ صورت کلی این دوره‌ها به‌صورت ترمیک برگزار می‌شود و هر سال شامل ۲ ترم ۴.۵ ماهه است.
دوره‌ها از سطح مبتدی (A1) آغاز شده و تا سطح حرفه‌ای (C2) ادامه پیدا می‌کند. با توجه به شرایط متقاضی امکان ثبت‌نام در دوره‌های مختلف وجود دارد.

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت فرانسه از طریق آموزش زبان

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

 

اقامت فرانسه از طریق اموزش زبان

مزایای تحصیل دوره زبان فرانسه عبارتند از:

دریافت پذیرش تحصیلی از یک آموزشگاه زبان فرانسه با سرعت بالا و صرف زمان کم

شهریه‌‌ای بسیار مناسب و پایین برای تحصیل در آموزشگاه‌های دولتی زبان در فرانسه

شانس بالای دریافت ویزای زبان فرانسه نسبت به گذشته

زمان انتظار کوتاه (حدوداً ۳ ماه) برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت فرانسه

نیاز نداشتن شرایط سخت و خاص از نظر سن، تحصیلات، مدرک زبان و…

امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۷ سال (از ابتدا)

بهره‌مندی از مزایای ویزای دانشجویی. مانند کار پاره‌وقت، بیمه، خوابگاه و…

دریافت کارت اقامت موقت فرانسه بعد از یک ماه از ورود به خاک این کشور

امکان کار یا ادامه تحصیل در فرانسه با دریافت مدرک B2 زبان فرانسوی

امکان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و یا کار با دریافت مدرک B2 زبان فرانسوی

عدم نیاز به بازگشت به ایران برای تمدید یا تبدیل ویزای زبان فرانسه

و در آخر کیفیت بالای یادگیری زبان فرانسه در کشور فرانسه، نسبت به آموزشگاه‌های داخل ایران

شاید برای شما سوال پیش بیاید که برای اخذ ویزای زبان فرانسه به مهارت و مدرک زبان نیاز است؟

خیر. شما برای اخذ ویزای زبان فرانسه به مدرک زبان نیازی ندارید. اما توجه داشته باشید که به مهارت در زبان فرانسه نیاز دارید. البته نیازی به تسلط کامل نیست، اما شما باید حداقل آشنایی با زبان فرانسه را داشته باشید. چراکه میزان شانس دریافت ویزای شما، با میزان آشنایی و تسلط شما به زبان فرانسوی رابطه دارد. هرچه میزان آشنایی شما با این زبان بیشتر باشد؛ شانس دریافت ویزای آموزش زبان فرانسه در کشور فرانسه نیز برای شما بالاتر است.

 

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

3 × 4 =