اقامت شغلی در فرانسه | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

اقامت شغلی در فرانسه

کار در فرانسه

فرانسه بزرگ ترین کشور اروپایی می باشد و دارای جاذبه های فراوانی است که اقامت در این کشور را خوشایند می سازد. از جمله راه های مهاجرت به فرانسه کار در فرانسه و اخذ ویزای کار فرانسه می باشد. کشور فرانسه از نظر نیروی کار ماهر دچار کمبود است و امکان کار را برای نیروهای متخصص خارجی فراهم آورده است. البته کشور فرانسه ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهد و جهت اخذ ویزای کار فرانسه ابتدا نیاز به یافتن یک کارفرمای فرانسوی و یک پیشنهاد شغلی دارید. برای تحقق این امر لازم است ابتدا زبان فرانسوی را یاد بگیرد زیرا اکثر موقعیت های شغلی در فرانسه به زبان فرانسوی نیاز دارند. لازم به ذکر است کارفرمای فرانسوی تنها در صورتی که تست بازار کار را انجام داده باشد می تواند شما را در آن سمت شغلی استخدام کند. تست بازار کار به این صورت است که شغل مورد نظر ابتدا در کشور فرانسه به مدت سه ماه آگهی می شود و اگر نامزد مناسبی یافت نشود، برای مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی می شود و اگر مجددا نامزد مناسبی یافت نشد، کارفرما می تواند فردی را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند. در ادامه این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی کار در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

 

کشور فرانسه با جمعیتی بیش از ۶۵ میلیون نفر، بزرگ‌ترین کشور در اروپا است. برای کار و زندگی در فرانسه ضروری است که شما زبان فرانسوی را قبل از شروع حرکت به آنجا یاد بگیرید؛ به‌ خصوص که قراردادهای کوتاه‌مدت کاری نسبت به موقعیت‌های دائمی در دسترس‌تر هستند. هنگامی‌ که در فرانسه هستید، علاوه‌ بر سطح زندگی بالا، از یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی قوی برخوردار خواهید شد. علاوه بر مهارت زبانی، برای کار در فرانسه لازم است که از قبل از طرف یک کارفرما در فرانسه به کار دعوت شوید، زیرا شما به بهانه پیدا کردن کار نمی‌توانید ویزا بگیرید. بنابراین شرط اصلی اخذ ویزای کار فرانسه، داشتن دعوت‌نامه کاری از طرف کارفرمای فرانسوی است.

 

 

ویزای کار فرانسه و مشاغل مورد نیاز

علارغم اینکه فرانسه رتبه دوم اقتصادی در اتحادیه اروپا را دارد، از نرخ بیکاری نسبتا بالایی برخوردار است که علت آن ناسازگاری بین نیازهای کمپانی ها و نیروی کار ماهر موجود در فرانسه است. کشور فرانسه به طور ویژه در زمینه های فناوری اطلاعات، بهداشت و مهندسی از کمبود نیروی کار رنج می برند. در حالیکه به تعداد کافی از کارگران کشاورزی، تولیدی و معدنی برخوردار است.

رشته های مهندسی، تحقیق و توسعه، ای تی و بخش بانکی بیشترین حجم استخدام را در بخش خدمات داشته اند. همچنین مشاغل در زمینه گردشکری مانند هتل ها و رستوران ها و خدمات مراقبت برای خانه، مراقبت پزشکی، مراقبت کودکان و سالمندان، خرده فروشی و آموزش زبان از مشاغل پر طرفدار برای خارجیان می باشد.

 

 

کار در فرانسه

 

ویزای کار فرانسه و موسسات کاریابی

مهم ترین نکته در یافتن شغل مناسب جهت اخذ ویزای کار فرانسه تسلط بر زبان فرانسوی است. در صورت ضعف در زبان فرانسوی شانس شما برای یافتن یک شغل مناسب به شدت کاهش پیدا می کند. موقعیت های شغلی که با زبان انگلیسی استخدام می کنند بسیار محدود هستند، بنابراین یادگیری زبان فرانسوی تقریبا الزامی است. برای جستجوی کار می توانید از موسسات و سایت های کاریابی استفاده کنید. با ارائه رزومه کاری خود می توانید برای موقعیت های شغلی موجود در خواست دهید.

 

 

مدارک مورد نیاز کارفرما برای ویزای کاری فرانسه

کارفرما برای اینکه دعوتنامه ای را برای تبعه خارجی ارسال نماید، باید، اول شرایط و مدارک ذیل را ارائه نماید:

 • نامه ای راجع به نقش کارمند یا دلایل استخدام آنها و جزئیات وظایفی که انجام می دهند.
 • فرم درخواست مجوز کار
 • چهار نسخه از اطلاعات توضیحی در صورتی که کارمند در خارج از فرانسه مستقر است.
 • استعلام از ثبت نام و برند تجاری برای اشخاص حقوقی
 • یک کپی از گذرنامه کارمند یا سند هویت ملی
 • برای کارکنانی که قبلا در فرانسه زندگی می کردند یک کپی از مجوز اقامت مجاز در فرانسه
 • روزمه یا CV کارمند یا سایر مدارک و مهارت ها و سابقه کاری
 • در صورت لزوم یک کپی از مدارک مورد نیاز برای موقعیت کاری مورد نظر

 

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت طولانی مدت فرانسه

بعد از آن که کارفرما شرایط مورد نیاز برای دعوتنامه کاری را برآورده نمود در مرحله بعد نیاز است که متقاضی کار با آن دعوتنامه کاری برای اخذ ویزای کاری فرانسه اقدام نماید که این خود مستلزم ارائه مدارک و شرایط کافی توسط خود متقاضی است. لذا متقاضی مهاجرت برای اخذ ویزای کاری فرانسه باید مدارک ذیل را ارائه نماید:

 • یک پاسپورت که در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد و حداقل ۳ ماه پس از تاریخ برنامه ریزی شده برای خروج از فرانسه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست اقامت طولانی مدت (cerfa no 14571*05) به طور کامل تکمیل، امضا و تاریخ خورده باشد.
 • اثبات محل اقامت، به ویژه برای اتباع خارجی که قصد بازدید از خانواده و یا سفر شخصی انجام می دهند.
 • اثبات یک تضمین کافی مبنی بر بازگشت به وطن
 • ارائه بیمه خدمات درمانی و هزینه های پزشکی که حداقل تا ۳۰۰۰۰€ (یورو) را پوشش دهد.

 

 

کار در فرانسه و بررسی ویزای همراه

کار در فرانسه برای اشخاصی که دارای همسر و فرزند هستند و می خواهند به عنوان همراهشان به کشور فرانسه آمده و در کنار باشند نیز امکان وجود دارد. شخص برای الحاق خانواده خود بایستی  ثابت کند که تمکن مالی کافی دارند. شخص باید درخواست خود را به اداره مهاجرت کشور فرانسه ارائه دهد و این اداره است تصمیم می گیرد که شخص شرایط الحاق خانواده را دارد یا خیر؟ پس از اینکه با درخواست شخص موافقت شد به شخص ویزا برای ورود به فرانسه اعطا می گردد که وارد فرانسه شده و اقامت بلند مدت خود را دریافت می کنند. به طور معمول شخص باید حداقل ۱۸ ماه دراین کشور اقامت داشته باشد تا بتواند خانواده را به خود ملحق کند و نمی تواند همزمان درخواست الحاق خانواده بدهد، ولی در بعضی از موارد اقامتی مانند ویزای استعداد و ویزاهای استارت آپ خانواده شخص راحت تر می توانند به فرد ملحق شوند و در بعضی موارد حتی فرزند زیر ۱۸ سال شخص نیاز به دریافت اقامت ندارد و می تواند در کنار شخص در فرانسه زندگی کند (DEM) ولی مدت زمانی که شخص ویزا کار در فرانسه دریافت کرده است باید حداقل ۱۸ ماه از اقامت وی بگذرد و بعد برای خانواده خود درخواست اقامت جداگانه بدهد و قبل از این خانواده وی می توانند با ویزاهای توریستی و یا کوتاه مدت به فرانسه رفت و آمد داشته باشند.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی کار در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۹

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

10 + چهار =