اقامت در کانادا

اقامت در کانادا

کشور کانادا یکی از کشور های پیشرفته و مدرن است که از لحاظ اقتصادی بسیار مستحکم می باشد. کانادا کشوری وسیع است که در قسمت شمالی قاره آمریکا قرار گرفته است. مساحت این کشور در حدود ۹٫۹۸میلیون متر مربع است که این کشور را در زمره‌ی چهارمین کشور پهناور دنیا قرار داده است. جالب است بدانید مرز زمینی کانادا و آمریکا طولانی ترین مرز مشترک بین دو کشور در جهان است. هم اکنون جمعیت ساکن در این کشور پهناور در حدود ۳۵ میلیون نفر است که حدود ۸۰% این جمعیت در قسمت جنوبی کانادا که دارای آب و هوای گرم تر و مطبوع تری هست و دارای فرهنگ غالب تر فرانسوی است، زندگی میکنند. این کشور برترین دانشگاه ها در سطح جهان را در خود جای داده است. کانادا کشوری مهاجر پذیر می باشد که امروزه به یکی محبوب ترین مقاصد مهاجران در سراسر کشور تبدیل شده است. سطح بالای رفاه اجتماعی و فرهنگی، اقتصاد قوی و در حال رشد و نرخ پایین بیکاری باعث شده متقاضیان مهاجرت به این کشور افزایش یابد. در ادامه این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت در کانادا میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

شرایط اقامت کانادا

عوامل مهمی برای دریافت اقامت کانادا دارای اهمیت است اما شرایط اقامت کانادا بسته به روشی که انتخاب می کنید متغیر است. اما به طور کلی مهم ترین آن ها را می توان سن، مدرک تحصیلی، نمره مدرک زبان، سابقه کار و تمکن مالی دانست. سن شما در برخی از روش ها مانند تحصیل بسیار مهم است و در روش دیگری مانند سرمایه گذاری اهمیت کمی پیدا می کند. معمولاً در روش تحصیل هر چه سن کمتری داشته باشید شانس بالاتری خواهید داشت. برای اقامت کاری هر چه سن شما بالاتر رود باید سابقه کار بیشتری نیز ارائه دهید؛ مدرک تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی و سابقه کار از دیگر عوامل مهم در اخذ اقامت کاری کانادا می باشد.

در روش های سرمایه گذاری و کارآفرینی معمولاً ایالت های کانادا به صورت جداگانه شرایط خاصی را وضع کرده اند. میزان سرمایه مورد نیاز در این روش ها حداقل ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار یورو می باشد. در برخی از روش ها سابقه کار مدیریتی نیز دارای اهمیت می باشد. در ادامه شرایط اخذ اقامت در کانادا از طریق روش های مختلف با جزئیات بیشتری بررسی می شود. 

 

 

اقامت موقت کانادا (مدت دار)

تمامی افرادی که برای مدت زمانی از پیش تعیین شده جهت بازدید، تحصیل و یا کار، تصمیم به اقامت در کانادا دارند بایستی از طریق اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) روادید و جواز مورد نیاز را دریافت نمایند. اقامت این افراد مطابق با مدت تعیین شده در ویزا و جواز آنها قانونی می باشد. افراد در طول دوره‌ اقامت موقت خود می توانند از مزایای تعیین شده توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) استفاده نمایند. هرچند بعد از اتمام اعتبار ویزای صادر شده، متقاضی بایستی برای تمدید ویزای اقامتی و یا ترک کانادا اقدام نماید.

 

 

اقامت دائم کانادا (بدون محدودیت)

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا از روش های مختلفی امکان اقامت کانادا، بدون محدودیت زمانی را برای مهاجرین فراهم می سازد. از محبوبترین این روش ها سیستم اکسپرس اینتری، برنامه‌های استانی و کارآفرینی را می توان اشاره کرد. افراد با دریافت این نوع وضعیت اقامتی بدون نگرانی از محدودیت زمانی و اجازه‌ی اقامت، می توانند به تحصیل، کار و زندگی بپردازند. مهاجران در این وضعیت اقامتی با دریافت کارت اقامت در کانادا، بدون هیچ محدودیتی توانایی ورود و خروج به کانادا و بهره مندی از تمامی حقوق فردی و اجتماعی را خواهند داشت.

 

 

اقامت در کانادا

 

 

تفاوت اقامت کانادا و شهروندی کانادا

یکی از بزرگترین سوالاتی که برای متقاضیان مهاجرت به کانادا پیش می آید، درک تفاوت بین اقامت کانادا و شهروندی کانادا می باشد. بیشتر متقاضیان مهاجرت به کانادا مسیر خود را با دریافت ویزای اقامت موقت از طریق تحصیل در کانادا، کار در کانادا و یا سرمایه‌گذاری در کانادا شروع می کنند. این افراد طی مدت زمان اقامت موقت خود در کشور کانادا با بهبود بخشیدن شرایط خود برای دریافت اقامت دائم کانادا تلاش می کنند. در کنار این مسیر معمول، گروهی از متقاضیان به عنوان نیروی کار متخصص مستقیما برای اقامت در کانادا اقدام خواهند کرد.

نکته بسیار مهمی که در ارتباط با اقامت دائم کانادا وجود دارد این است که متقاضی بایستی از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) در این مسیر قدم برداشته و موفق به دریافت کارت اقامت در کانادا خود شود. بسیاری از مهاجرانی که موفق به اخذ شهروندی کانادا شده‌اند، می توانند با استفاده از برنامه‌ی اسپانسرشیپ همسر و فرزندان، خانواده خود را برای اقامت دائم در کانادا یاری کنند.

فرد مهاجر در صورت اخذ اقامت دائم خود می تواند برای دریافت کارت اقامت کانادا اقدام کند. این کارت برای مدت پنج سال اعتبار دارد و در طی این مدت به دارنده‌ی این کارت اجازه‌ تحصیل، کار و زندگی بدون محدودیت را اعطا می کند. به طور کلی هر مهاجری می تواند از طریق یکی از برنامه‌های نیروی کار متخصص فدرال، برنامه کاندید استانی، اسپانسرشیپ خانواده، برنامه سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و تجربه کانادایی موفق به دریافت اقامت در کانادا شود.

 

 

دو تفاوت عمده اقامت کانادا و شهروندی کانادا:

  • اولین تفاوت مربوط به اجازه رای دادن و تاثیر گذاری اجتماعی می باشد. افراد دارای اقامت دائم با وجود امکان اقامت بدون محدودیت در کانادا توانایی رای دادن را نخواهند داشت. در صورت اخذ شهروندی کانادا این افراد می توانند با دریافت پاسپورت کانادایی در همه انتخابات برگذار شونده در کانادا شرکت نموده و تاثیرگذار باشند.
  • دومین تفاوت بسیار مهم بین این دو، میزان قابلیت اعتماد آنها می باشد: اقامت کانادا می تواند تحت شرایطی خاص ملغی و یا رد شود. در نقطه مقابل، شهروندی از آن دسته حقوقی می باشد که تقریبا تحت هیچ شرایطی ملغی نمی گردد.

 

 

اقامت کانادا از روش اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا یکی از کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت کانادا است که مختص افراد متخصص و دارای تحصیلات است. شاید بهتر است بگوییم قطعا ارزانترین روش کسب اقامت دائم کانادا از همین طریق است. در این روش متقاضیان پروفایل خود را در استخر اکسپرس اینتری ثبت می کنند و بر اساس توانمندیها، تحصیلات ، دانش زبان و شرایط فردی دیگر، موفق به کسب امتیازاتی می شوند. منظور از کسب امتیاز این است که اداره مهاجرت کانادا حداقل امتیازاتی را برای شرایط مختلفی تعیین کرده است که در صورت رسیدن امتیازات شخص متقاضی به حد نصاب، امکان حضور وی در این برنامه فراهم می شود که در صورت پذیرش اقامت دائم کانادا را کسب می کند.

 

 

 

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی از مهم‌ترین جنبه‌ های فرهنگی کانادا مسئله انسجام خانواده است و غالباً آن دسته افرادی هم که وارد این کشور می شوند دارای چنین فرهنگ و بینشی هستند. با اینکه مهاجرانی که با ویزای کاری و سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت در کانادا اقدام می کنند در اولویت پذیرش دولت کانادا می‌ باشند اما کانادا نمی‌ تواند از مسئله کانون خانواده مهاجران چشم‌ پوشی نماید. جالب‌ توجه است که یکی از روش‌ های مهاجرت و دریافت اقامت در کانادا در سال ۲۰۲۱ مهاجرت از طریق ازدواج است که اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرط دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج به رسمیت شناخته شدن ازدواج است.

دانستن این نکته نیز ضروری است که برای دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج چیزی به‌ عنوان ویزای نامزدی وجود ندارد. تنها زمانی می توانید نامزد خود را با استفاده از قوانین اسپانسرشیپی برای اقامت دائم به کانادا بیاورید که وی شریک زندگی شما محسوب گردد. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که مأمورین ویزا، با دقت تمامی جوانب را بررسی می کنند و حتی اگر حس نمایند که رابطه دو نفر ساختگی است درخواست اسپانسرشیپی و پروسه اقامت در کانادا با شکست مواجه می شود.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت در کانادا میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۷

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

شش + 17 =