اقامت در فرانسه | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

اقامت در فرانسه

اقامت در فرانسه

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است. این کشور یکی از سه کشوری است که سواحلی هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس دارد . به دلیل شکل نقشه این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب شش‌ضلعی داده‌اند. فرانسه از جنوب با آندورا و اسپانیا، از شرق با ایتالیا و سوئیس و آلمان و لوکزامبورگ و بلژیک، از جنوب با موناکو مرز زمینی دارد. همچنین از طریق کانال مانش با انگلستان هم‌مرز است.

بر پایه مساحت، فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه فراتر از ۶۵/۲ میلیون تَن است که با این شمار، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. پایتخت فرانسه، شهر پاریس است. این شهر بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است.

اقامت فرانسه و حق شهروندی این کشور باعث می‌شود که فرد از تمام حقوق یک تبعه فرانسه مانند حق رای و استفاده از خدمات عمومی بهره‌مند شود. فرانسه به طور کلی کشوری با سیاست مرزی نسبتا باز است، اما با تلاش های اخیر و همانطور که در قانون جولای ۲۰۰۶ نیز منعکس شده است، دولت فرانسه موفق به جلوگیری از مهاجرت افراد غیر متخصص به این کشور شده است.

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت در فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اقامت در فرانسه

در این مقاله به بررسی روش های مختلف جهت اقامت فرانسه خواهیم پرداخت و توصیه می کنیم که این مطالب را از دست ندهید. چند روش را برای شما عزیزان شرح میدهیم:

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج:

ازدواج با فردی که تابعیت فرانسه را دارد بهترین و سریع‌ترین راه برای دریافت اقامت فرانسه است. این پروسه بین ۶ ماه تا ۱ سال طول می‌ کشد، روش دوم برای اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج، ازدواج با فردی است که دارای اقامت دائم فرانسه است. این روش نسبت به روش قبل نیاز به زمان بیشتری دارد و حتی ممکن است تا ۴ سال نیز طول بکشد. روش دیگر، ازدواج با شخصی است که اقامت موقت فرانسه را دارد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد:

تولد فرزند یکی از راه‌های اخذ اقامت فرانسه است. گرفتن اقامت همه کشورها از این طریق تابع قانون خاک و خون است. قانون خاک به این معناست که اگر فرزندی در کشوری متولد شود اقامت یا تابعیت آن کشور به او تعلق میگیرد. قانون خون نیز به این معنی است که اگر پدر و مادر تبعه کشوری باشند، فرزند نیز تابع یا مقیم آن کشور محسوب می‌شود. فرانسه از جمله کشورهایی است که اخذ اقامت آن فقط از طریق قانون خون امکان‌ پذیر است.

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت:

افراد که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را دارند، می توانند از طریق اخذ ویزای تجاری فرانسه اقدام کنند و این امکان برای متقاضی اقامت فرانسه وجود دارد که در تردد بین کشور فرانسه و کشور خودش باشد و تنها نکته ایی که متقاضیان باید در نظر بگیرند این است که حتما باید از اتباع فرانسوی افرادی را استخدام کنند و ماهیانه بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو حقوق پرداخت نمایند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای تحصیلی:

فرانسه از جمله کشورهایی است که تحصیل در آنها به صورت رایگان می‌باشد. زبان تدریس فرانسوی است متقاضی تحصیل در فرانسه باید به زبان فرانسوی مسلط باشد. افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل را دارند باید توجه داشته باشند که معمولا نظام تحصیلی کشور فرانسه به سه دسته تقسیم می‌شود عبارتند از: تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه – تحصیل در مقطع فوق لیسانس در فرانسه – تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی:

یکی از ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا قانون تمکن مالی می باشد. در سالهای اخیر اخذ اقامت از روش تمکن مالی برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه دارای جذابیت فراوان بوده است.

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار:

برطبق قوانین اتحادیه اروپا از جمله کشور فرانسه افرادی که میخواهند از طریق کار برای اخذ اقامت فرانسه اقدام کنند، نیازمند دعوت نامه از سمت کارفرما هستند و برای اینکه یک کارفرما بتواند برای شخص متقاضی کار در فرانسه دعوت نامه کاری ارسال کند باید کار مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور فرانسه آگهی کند و اگر شخصی برای کار مورد نظر پیدا نشود به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی را تمدید می‌نماید و اگر مجددا شخصی برای آن کار مورد نظر پیدا نشود این امکان برای شخص متقاضی کار در فرانسه ایجاد می‌شود که از طریق اخذ دعوت نامه کاری وارد فرانسه شود و از طریق اقامت کاری بعد از طی یک پروسه ۷ ساله اقامت فرانسه را اخذ نماید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای توریستی:

افرادی که تمایل دارند از کشور فرانسه دیدار کنند و یا اقوامی‌ در کشور فرانسه دارند می‌توانند برای ویزای توریستی اقدام کنند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق پناهندگی:

به طور کلی اخذ اقامت فرانسه از طریق پناهندگی امکان پذیر است اما به هیچ عنوان انتخاب این روش جهت مهاجرت و اخذ اقامت پیشنهاد نمی گردد.

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت در فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اقامت در فرانسه

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

چهار × 4 =