اقامت در فرانسه از طریق کار

اقامت در فرانسه

جمهوری فرانسه به عنوان بزرگترین و زیباترین کشور اروپایی از اهمیت فراوانی در میان کشورهای اروپایی برخوردار است. این کشور با دارا بودن رتبه پنجم اقتصاد به عنوان یکی از قدرت های مهم اقتصادی جهان محسوب می شود. کشور فرانسه عضو سازمان های جهانی مختلف مانند ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه جهانی و گروه هفت است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و دولت فرانسه مالک صنایع مخابراتی، راه آهن، برق و انرژی هسته ای و بخش های مهم کشور فرانسه است. این کشور زیبای قاره سبز دارای امتیازهای ویژه ای است که بر اساس همین امتیازها در صدر مقاصد مهاجرتی مهاجران قرار می گیرد. از جمله این امتیازها می توان به تحصیل رایگان در دانشگاه های برتر این کشور، بالا بودن استانداردهای جهانی زندگی، بالا بودن کیفیت زندگی، بهره مندی از امکانات پیشرفته یک کشور کاملا پیشرفته و اقامت در شهرهای افسانه ای اشاره کرد. در این مقاله شمیران گشت همراه باشید .

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ اقامت کاری در فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

 

ویزای کار فرانسه و شرایط عمومی

فرانسه بزرگ ترین کشور اروپایی می باشد و دارای جاذبه های فراوانی است که اقامت در این کشور را خوشایند می سازد. از جمله راه های مهاجرت به فرانسه کار در فرانسه و اخذ ویزای کار فرانسه می باشد. کشور فرانسه از نظر نیروی کار ماهر دچار کمبود است و امکان کار را برای نیروهای متخصص خارجی فراهم آورده است. البته کشور فرانسه ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهد و جهت اخذ ویزای کار فرانسه ابتدا نیاز به یافتن یک کارفرمای فرانسوی و یک پیشنهاد شغلی دارید. برای تحقق این امر لازم است ابتدا زبان فرانسوی را یاد بگیرد زیرا اکثر موقعیت های شغلی در فرانسه به زبان فرانسوی نیاز دارند. لازم به ذکر است کارفرمای فرانسوی تنها در صورتی که تست بازار کار را انجام داده باشد می تواند شما را در آن سمت شغلی استخدام کند. تست بازار کار به این صورت است که شغل مورد نظر ابتدا در کشور فرانسه به مدت سه ماه آگهی می شود و اگر نامزد مناسبی یافت نشود، برای مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی می شود و اگر مجددا نامزد مناسبی یافت نشد، کارفرما می تواند فردی را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند.

 

 

ویزای کار فرانسه و انواع آن

برای کار در فرانسه نیاز به ویزای بلند مدت کار در فرانسه دارید. این نوع ویزا برای اقامت بیش از سه ماه صادر می گردد و جهت کار در فرانسه می باشد. مدت اعتبار آن یک سال است. برای کار در فرانسه نیاز به مجوز اقامت و مجوز کار نیز دارید. برخی از این ویزاها به شرح زیر می باشد:

ویزای کاری بلند مدت فرانسه: برای متقاضیان کار در فرانسه بیش از سه ماه

ویزای نیروی کار حقوق بگیر فرانسه: برای کار در فرانسه تا سقف یک سال. قرارداد کار باید توسط DIRECCTE تایید شده باشد.

ویزای فرانسه برای راه اندازی تجارت: باید یک برنامه تجاری ارائه دهید و اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای اجرای آن را دارید.

ویزای بلند مدت فرانسه برای ورزشکاران: مختص ورزشکارانی که حداکثر تا یک سال قصد اقامت در فرانسه و فعالیت در حرفه های ورزشی را دارند.

در ادامه مقاله به ویزای کاری بلند مدت فرانسه خواهیم پرداخت. هزینه درخواست این ویزا ۹۹ یورو می باشد که در سفارت از شما اخذ می شود.

 

 

 

شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان و مهاجرت به فرانسه از طریق کار چگونه است و چگونه در فرانسه کار کنیم؟

برای درخواست کار در کشور فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه شما باید رزومه خود را برای کشور کارفرماهای مختلف ارسال بفرمایید. در جهت سهولت این امر، شما باید از آگهی به زبان فرانسوی استفاده بفرمایید و مدارکتان را نیز به این زبان ترجمه نمایید. شایان ذکر است که در اکثر شرکت های بزرگ این امکان وجود دارد که از فرم های انلاین استفاده گردد.

لذا مدارک شما باید با مدارک فرانسوی معادلسازی گردد و گواهینامه های دوره های مرتبط با کار بسیار کمک کننده است. در طول پروسه شاید نیاز به مصاحبه شغلی باشد که معمولا توسط تلفن یا از ظریق تماس تصویری انجام می شود.

 

 

اقامت در فرانسه

 

کار در فرانسه و نرخ بیکاری در فرانسه

کار در فرانسه به این دلیل که نرخ بیکاری بالایی دارد، خیلی مورد استقبال افراد نمی باشد با توجه به آمار بحران افتصادی در سال های اخیر باعث شده است دانشجویان زیادی پس از تحصیل برای کار به کشور های اروپایی مانند سویس، آلمان، اتریش و بلژیک مهاجرت کنند نرخ بیکاری کشور فرانسه ۷.۸ درصد می باشد ( یعنی از هر ۱۰۰ نفر در فرانسه بصورت میانگین ۸ نفر بیکار هستند ). البته این نرخ در سال ۲۰۱۵ بالای ۱۰ درصد رسیده بود که نرخ بالایی است.

 

کار در کشور فرانسه و اخذ اقامت از طریق کار در فرانسه نیاز به ویزای کار و دریافت مجوز کار در فرانسه می باشد. همه ی افراد خارج از اتحادیه اروپا برای کار در فرانسه نیاز به مجوز کار دارند. کار در کشور فرانسه و درخواست ویزای کار فرانسه نیاز به پیشنهاد شغلی دارد. فرد بایستی کار فرمای خود را از طریق سایت های کاریابی پیدا کند و به واسطه آن به دولت فرانسه درخواست دریافت مجوز ( ویزا ) ی کار بدهد.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ اقامت کاری در فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۸

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

2 × 3 =