اقامت در آلمان | ویزای نمایشگاهی | شمیران گشت

اقامت در آلمان

اقامت در آلمان

آلمان کشوری است در قاره اروپا که از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند هم مرز می باشد و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت ترین کشور اروپایی است. پایتخت آلمان شهر برلین و زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است. تولید ناخالص داخلی آلمان در سال ۲۰۱۵ حدود ۳.۸۱۵ تریلیون دلار و واحد پول این کشور یورو می باشد.

مردم آلمان اصلاً نژادپرست نیستند و برخوردشان با غریبه‌ها و مهاجران خوب است. مخصوصاً اگر به ظاهر و سر و وضع خود برسید. مردم آلمان مردمی بسیار قانون مند هستند و این حقیقت درباره آنها وجود دارد. اگر با کسی در آلمان قرار می‌گذارید بسیار حواس خود را جمع کنید. مخصوصاً اگر قرار کاری دارید. لباس نامرتب یا تأخیر در رسیدن به محل قرار، تقریباً اعتماد به شما را از بین خواهد برد.

ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا شما را با روش‌های مخلتف مهاجرت به آلمان اعم از تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه‌گذاری، همراه، ازدواج، تولد، شرایط خاص و پناهندگی آشنا کنیم. در ادامه به تفکیک در مورد هرکدام از روش‌های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت دائم آلمان توضیح خواهیم داد. کشور آلمان از نظر صنعتی بسیار پیشرفته است و از هر نظر برای اقامت و مهاجرت منحصر به فرد است؛ از این رو افراد زیادی در جهان ترجیح می‌دهند که آلمان را برای مهاجرت و ادامه زندگی انتخاب کنند.

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت در آلمان

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اقامت در آلمان

روشهای اخذ اقامت آلمان:

اخذ تابعیت در آلمان از طریق ثبت شرکت: طبق قوانین مهاجرتی آلمان، اشخاص غیر اروپائی می توانند اقامت اروپا و مشخصا اقامت آلمان را از طریق ثبت شرکت برای سهامداران و مدیر عامل شرکت بدست آورند.

اخذ تابعیت در آلمان از طریق تحصیل: یکی دیگر از راه های اخذ اقامت در آلمان از طریق تحصیل می باشد. دانشگاه های آلمان دارای سطح و رتبه علمی خوبی در جهان هستند، امکان تحصیل تقریبا رایگان در دانشگاه های آلمان برای دانشجویان بین المللی سبب شده که آلمان مقصدی عالی و مقرون بصرفه به منظور تحصیل بین المللی باشد.

اخذ تابعیت در آلمان از طریق کار: یکی از راههای اخذ اقامت آلمان از طریق کار می باشد. آلمان کشوری پیشرفته است و بعلت بسترهای صنعتی بسیار پیشرفته و کمبود جمعیت کاری و جوان، نیاز به نیروی کار متخصص زیادی دارد. با توجه به صنعتی و قدرتمند بودن این کشور در حوزه های مختلف اقتصادی، نیروی انسانی داخلی این کشور که عموما رو به پیری گراییده است، پاسخگوی چرخاندن چرخه های جامعه آلمان نیست. به همین جهت جمهوری فدرال آلمان برای رفع این کمبود به جذب نیروی کار خارجی روی آورده است

اخذ تابعیت در آلمان از طریق کارت آبی: در پی کمبود نیروی کار و نیاز اتحادیه اروپا به نیروی انسانی در برنامه چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در سال ۲۰۰۷ طرح و برنامه ای با ایده ی الهام گرفته از طرح گرین کارت آمریکا و با استفاه از نماد پرچم اتحادیه اروپا که به رنگ آبی است تحت نام Bluecard ارائه نمود که طی آن نیروهای کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند در قالب این برنامه به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به غیر از کشورهای انگلستان، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این برنامه خودداری نمودند، مهاجرت کاری داشته باشند.

اخذ تابعیت در آلمان از طریق تولد : معمولا اخذ تابعیت کشور المان از طریق تولد در شرایط خاصی امکان پذیر است. کشور آلمان مشخصا و به طور اصلی نظام تابعیتی خون را انتخاب نموده است مانند دیگر کشورهای همسایه اش و به طوری که اگر طفلی با پدر یا مادر آلمانی در کشور آلمان یا خارج از آلمان متولد شود طبق اصل خون تابعیت المان را اتخاذ می کند نکته اساسی اینکه قانون آلمان مادر آلمانی را هم پذیرفته است نه مانند برخی کشورها که فقط پدر را اینگونه می شناسند.

اخذ تابعیت در آلمان از طریق ازدواج : از ديگر راههای اخذ اقامت آلمان ، ازدواج با فرد تبعه اين كشور مي باشد. البته دقت نماييد كه اين امر بايد كاملا واقعي باشد و شخص نبايد تنها با هدف اخذ اقامت آلمان ازدواج سوري با شهروند آلماني داشته باشد. چراكه قوانين سختگيرانه اي در اين باب از سوي سفارت و اداره مهاجرت آلمان وجود دارد كه تا شخص واقعي بودن ازدواج خود را ثابت نكند نمي تواند اقامت اخذ كند.

اخذ تابعیت در آلمان از طریق پناهندگی: اخذ تابعیت آلمان از طریق پناهندگی از سایر مواردی می باشد که مورد توجه افراد در خصوص زندگی در این کشور نیز قرار گرفته است. یکی از طرق مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت از این کشور، از طریق پناهندگی می باشد. هر ساله تعداد بی شماری از افراد که قصد مهاجرت برای داشتن زندگی بهتر و راحت تر دارند، وارد کشور آلمان می شوند.

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت در آلمان

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اقامت در آلمان

میزان رضایت مهاجران آلمان

میزان رضایت مهاجرت به آلمان بیش از ۹۸ درصد اعلام شده است که این رقم بی‌سابقه است. رشد در این کشور به سادگی فراهم شده است و این‌طور که شواهد نشان می‌دهد افرادی که به قصد کار وارد این کشور شده‌اند و افرادی که سخت‌کوش هستند، می‌توانند به نتیجه مطلوبی دست یابند. یک نکته را در نظر بگیرید که اگر می‌خواهید در این کشور زندگی و کار کنید، دانستن زبان انگلیسی کافی نبوده و بهتر است زبان آلمانی حداقل در سطح B۱ را اخذ نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

3 × پنج =