اقامت تحصیلی در فرانسه

اقامت تحصیلی فرانسه

فرانسه یکی از بزرگترین کشورها در اروپا است. این کشور با آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ در شمال شرقی، سوئیس و ایتالیا در جنوب شرقی و اسپانیا در جنوب غربی و انگلیس از طریق کانال انگلیسی با فرانسه هم مرز است. این کشور به عنوان دروازه ورود به اروپا در نظر گرفته می شود، زیرا چندین فرودگاه بین المللی بزرگ در آن وجود دارد که دو مورد از این ها در پاریس قرار دارند. فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری جهان است. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد زیادی از بازدید از کشور متنوع فرانسه لذت ببرند از جمله زیبایی طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه های هنری و گالری ها و موارد دیگر. مردم در فرانسه مودب و بسیار رسمی هستند. مردم این کشور همچنین به دلیل شیک بودن در ظاهر و لباس خود شناخته شده اند و برخی کشورها به دلیل همین ویژگی ها شهروندان فرانسه را متکبر می دانند. در ادامه این مطلب با شمیران گشت همراه باشید .

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت تحصیلی در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

کشور فرانسه هر ساله یک چهارم بودجه خود را صرف آموزش می کند و این نشان دهنده اهمیت بالای آموزش در این کشور می باشد. نزدیک به ۳۵۰۰ موسسه آموزشی شامل دانشگاه و مدارس عالی وجود دارد که دانشجویان می توانند برای تحصیل در آن ها اقدام کنند، همچنین به طور معمول شهریه دانشگاه های فرانسه رایگان است.

زبان رسمی مردم این کشور فرانسوی است هرچند به انگلیسی تسلط دارند، البته اکثر دوره های دانشگاهی به زبان فرانسه می باشد لذا باید تسلط کامل به این زبان داشته باشید. سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری در این کشور ارائه می شود. سیستم آموزش عالی کشور فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است. برای تحصیل در فرانسه، چندین دانشگاه مطرح فرانسوی هستند که همیشه در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا قرار دارند. دانشگاه‌های ایکول نرمال، سوربون، ایکول پلی‌تکنیک، دانشگاه پییر و ماری کوری و دانشگاه پاریس از جملۀ این دانشگاه‌ها هستند.

 

 

تحصیل در فرانسه و شرایط عمومی

سیستم آموزش تحصیل در فرانسه بسیار متمرکز و سازمان یافته است . هم چنین سیستم تحصیل در فرانسه  بخش های بسیار زیادی دارد که به سه مرحله تقسیم میشود.
  • مرحله اول: آموزش ابتدایی

 

  • مرحله دوم : آموزش متوسطه

 

  • مرحله سوم: آموزش عالی

 

همه برنامه های آموزشی تحصیل در فرانسه ، توسط وزارت آموزش پرورش ملی تنظیم شده است. رئیس این وزارت ، وزیر آموزش و پرورش ملی است. در نظام آموزشی فرانسه قانون بر عرف حکم فرماست از این رو سیستم آموزشی به صورت رایگان است و فقط هزینه ثبت نام  در دانشگاه اخذ می شود و هزینه شهریه گرفته نمی شود اما نکته ای که دارد هزینه های زندگی در فرانسه و به طور مثال در پاریس بسیار زیاد است. از دیگر معایب تحصیل در فرانسه این است که شما اگر ۱۰ سال ادامه تحصیل در فرانسه بدهید در این کشور به شما تابعیت نمی دهند و همیشه باید با ویزای تحصیلی در فرانسه بمانید.  دانشجویان با استفاده از کارت دانشجویی از رستورانها و مراکز تفریحی و هنری می توانند از تخفیف ویژه ای استفاده نمایند.

 

 

تحصیل در مدارس

اگر در فرانسه زندگی می کنید، فرزند شما مجاز به آموزش رایگان فرانسه خواهد بود که به طور کلی از استاندارد بالایی برخوردار است. سیستم تحصیل در فرانسه به چند مرحله تقسیم شده است که در ادامه خلاصه ای از سیستم آموزش فرانسه از جمله مهد کودک، آموزش ابتدایی، متوسطه و دانشگاه را مشاهده خواهید نمود. بیشتر دانش آموزان در فرانسه در مدارس محلی ثبت نام می کنند که آموزش در آن رایگان است. با این حال، خانواده های خارجی ممکن است مدرسه بین المللی را برای سهولت در انتقال فرزندشان از طریق ادامه آموزش به یک زبان و برنامه درسی آشنا در نظر بگیرند. اگر چه تحصیلات در فرانسه برای کودکان مقیم فرانسه بین شش تا شانزده سال اجباری است، بسیاری از کودکان در سن سه سالگی وارد پیش دبستانی می شوند و بیش از ۵۰ درصد افراد ۱۸ تا ۲۱ ساله در فرانسه در آموزش عالی تمام وقت هستند.

 

 

مدارس فرانسه

 

تحصیل در مقطع کارشناسی

برنامه های مقطع کارشناسی در فرانسه را می توان در بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها یافت. برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی، باید مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشید و همچنین شرایط دیگری را نیز برآورده کنید. سال تحصیلی در یک کالج یا دانشگاه فرانسه از نیمه سپتامبر تا پایان ژوئن سال بعد می باشد. برخی از موسسات ممکن است در طول سال نیز ثبت نام کنند. اگر مایل به حضور در یک موسسه آموزش عالی در فرانسه هستید، باید مقدمات تحصیل در فرانسه خود را زودتر از موعد مشخص کنید و درخواستی را حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ شروع دوره های مورد نظر خود ارائه دهید. اخیراً، فرانسه بسیاری از گزینه های تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی را در کنار سایر کشورهای اروپایی با مدرک زبان انگلیسی ارائه می نماید. بنابراین، اکنون دانشجویان دیگر نیازی به گذراندن قطعی زبان فرانسه ندارند و در واقع آسان تر می توانند در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنند.

راه های مفیدی برای اطمینان از واجد شرایط بودن برای تحصیل در فرانسه وجود دارد مثل گذراندن دوره های آمادگی. این نوع دوره ها باعث می شود دانشجویان مقطع کارشناسی قبل از شروع دوره خود، یک دوره آموزشی اضافی کسب کنند. انگلیسی خود را از طریق یک دوره آمادگی زبان انگلیسی بهبود بخشید. اگر هدف شما تحصیل در فرانسه است، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما به اندازه کافی خوب است تا در کلاس ها شرکت کنید و سخنرانی ها را بفهمید. برخی از دانشگاه ها به مدرک زبان فرانسه نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر به مهارت های انگلیسی قوی نیاز دارند. این دوره ها شما را برای هر یک از آزمون های زبان که دانشگاه ها نیاز دارند، آماده می کند.

 

در فرانسه بیش از ۳۵۰۰ موسسه ی آموزش عالی فعالیت می کنند از جمله:

  • ۷۷ دانشگاه دولتی که مدارک مختلف در مقاطع مختلف ارائه می دهد. این دانشگاه ها به عنوان مراکز علمی و تحقیقاتی اصلی فرانسه بشمار می روند.
  • در فرانسه نوعی سیستم موازی با دانشگاه، با عنوان “گراند اِکول” وجود دارد. گراند اِکول ها با برگزاری دوره های پنج ساله ی اقتصاد، تجارت، مدیریت، هنر و دیگر رشته های تخصصی، مدرکی معادل با فوق لیسانس به دانشجو ارائه می کند.
  • مدارس معماری
  • بیش از ۳ هزار مدرسه ی تخصصی با ارائه ی مدارک در موضوعات مختلف از جمله مدیریت هتل داری، هنر آشپزی، گردشگری و امور اجتماعی.

 

 

هزینه‌های زندگی و تحصیل در فرانسه برای دانشجویان خارجی

هزینه‌های زندگی و تحصیل در فرانسه را تا رسیدن به یک درآمد مطلوب می‌توان به‌گونه‌ای مدیریت کرد که چندان گران نشود. حتی در شهرهای گرانی مانند بوردو، لیون و تولز می‌توان با ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه زندگی کرد که بیشتر آن نیز صرف هزینه‌های مسکن می‌شود. در برخی شهرهای کوچک‌تر می‌توان هزینۀ زندگی را پائین‌تر هم آورد. البته در مورد شهر پاریس این‌گونه نیست: هزینه‌های زندگی در شهر پاریس در کمترین حالت حدود ۱۲۵۰ تا ۱۴۰۰ یورو در ماه است و این میزان هزینه تنها در صورتی میسر می‌شود که دانشجو بتواند خوابگاه دانشجویی بگیرد!

دولت فرانسه متعهد شده که تعداد بورسیه‌ها را بالاتر ببرد و سازمان‌های زیادی هستند که به دانشجویان خارجی بورسیۀ تحصیل در فرانسه می‌دهند.

  • دانشجویان زیر ۲۵ سالی که دوسال از اقامت آنها در فرانسه می گذرد، می توانند درخواست بورسیه تحصیلی کنند. معمولا اکثر کسانی که تقاضای بورسیه تحصیلی کرده اند، با درخواست آنها موافقت شده است.مزایای دیگری که این امکان را فراهم می کند تا شما در فرانسه به راحتی تحصیل کنید، هزینه های ارزان زندگی در فرانسه  نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است.

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت تحصیلی در فرانسه میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۶

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

8 − چهار =