اقامت تحصیلی در سوئیس

تحصیل در سوئیس

کشور سوئیس کشوری فدرالی و کنفدراسیونی واقع در حوزه شنگن، واقع در اروپای غربی به پایتختی برن، دارای جمعیتی برابر با ۸.۵ میلیون نفر و وسعتی معادل ۴۱ هزار و ۲۸۵ کیلومتر مربع می باشد. زبان های رسمی این کشور آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی و واحد پولی آن فرانک سوئیس می باشند. دین رسمی این کشور مسیحی می باشد. از جمله شهرهای مهم سوئیس می توان به زوریخ، ژنو و لوزان و بازل اشاره کرد. در ادامه این مطلب با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت تحصیلی در سوئیس میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

 

ویزای تحصیلی سوئیس و شرایط عمومی آن

کشور سوئیس تحصیلات در سطح عالی ارائه می دهد و مدارس و دانشگاه های آن در سطح عملی بالایی قرار دارد. همچنین سوئیس در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی پیشگام است. بنابراین ویزای تحصیلی سوئیس از ارزش بالایی برخوردار است. دانشگاه های سوئیس رنک بالایی در دنیا دارند، سوئیس جز بیست کشور ثروتمند دنیاست و از امن ترین کشور ها  در اروپا می باشد. این کشور از ۲۶ ناحیه یا کانتون تشکیل شده است، که هر کانتون به صورت مستقل برای نحوه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تصمیم می گیرد. هر کانتون محتوای درس، مدت زمان تحصیل و چگونگی تحصیل را مشخص می کند بنابراین تحصیل در سوئیس در کانتون های مختلف می تواند متفاوت باشد.

 

 

 

ویزای تحصیلی سوئیس برای تحصیل در مدارس سوئیس

زبان تحصیل در کانتون های (بخش‌های) مختلف سوئیس متفاوت است. زبان آموزش در مدارس سوئیس با توجه به زبان بومی هر ناحیه ممکن است، ایتالیایی، آلمانی یا فرانسوی باشد. اکثر دانش آموزان سوئیس از کودکی یکی از زبان‌ های بومی سوئیس و زبان انگلیسی را نیز در سطح بسیار پیشرفته یاد می‌گیرند. دانش‌ آموزانی که زبان مادری آنان انگلیسی نمی باشد، جهت تحصیل در مدارس سوئیس اغلب با مشکلاتی رو به رو می شوند، البته مدیران مدارس به دلیل رفع مشکلات زبانی این دانش آموزان در کنار دروس دیگر کلاس های فشرده زبان را فراهم می‌ کنند. سطح زبان دانش آموزان با شرکت در این کلاس ها ارتقا می‌ یابد. بعلاوه این امکان برای دانش آموزان فراهم شده تا در مدارس بین المللی و دو زبانه سوئیس تحصیل کنند. هزینه و شهریه تحصیل در مدارس شبانه و بین المللی سوئیس با توجه به خدمات و امکاناتی که ارائه می‌دهند، ۵۰ هزار فرانک تا ۱۲۰ هزار فرانک می باشد. این شهریه شامل: وعده‌ های غذایی دانش آموز، شهریه یک سال تحصیلی، هزینه خوابگاه، امکانات تفریحی و بیمه دانشجویی دانش آموز می باشد. از آن جا که زبان تحصیل در مدارس دولتی و رایگان سوئیس انگلیسی نمی‌ باشد. عموماً دانش آموزان بین المللی ترجیح می‌دهند در مدارس انگلیسی زبان و خصوصی سوئیس ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام دانش آموزان در مدارس بین المللی سوئیس والدین می‌توانند از طریق ویزای دیدار به مدت سه ماه به سوئیس بیایند.

 

 

تحصیل در سوئیس

 

تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی

تحصیل در سوئیس یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است. زیرا این کشور دارای تعداد زیادی از بهترین دانشگاه های جهان است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید ابتدا شما رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید و پس از آن به فکر انتخاب دانشگاه خود باشید. از آنجا که شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس متفاوت می باشد باید شما در دقت داشته باشید که دانشگاهی را انتخاب کنید، که با شرایط شما سازگار باشد. در کشور سوئیس خیلی از دانشگاه ها مدارک مربوط به آموزش های پاره وقت، آموزش های از راه دور، آموزش های غیر حضوری و همچنین آموزش های فنی و حرفه ای را معتبر نمی دانند. در این دانشگاه ها مدارک مربوط به مدارس شبانه را هم مورد قبول نیست. یکی از مزایای تحصیل در سوئیس این است که، به علت اینکه در این کشور تحصیل به زبان های مختلف انجام می شود دوره های زبان متفاوتی از قبیل انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نیز برای دانشجویان فراهم شده است و می توانند با گذراندن این دوره ها وارد مقطع لیسانس شوند. شرط معدل برای تحصیل در سوئیس ممکن است برای پذیرش برخی دانشگاه ها مهم باشد. در این مقطع برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک آیلس نمره ۶ نیاز می باشد. برای تامین بخشی از هزینه ها، دانشجو می تواند تا سقف ۱۶ ساعت در هفته کار پاره وقت انجام دهد.

 

 

انواع دانشگاه های سوئیس

سوئیس دارای سه نوع دانشگاه است:

  • دانشگاه های (UNIs): برنامه های دوره ای در سطح علمی و تئوری

 

  • دانشگاه های علوم کاربردی و هنر (UASAs): ارائه آموزش علمی و حرفه ای

 

  • دانشگاه های آموزش و پرورش معلمان (UTEs): ارائه آموزش تمرین گرا مانند آموزش ابتدایی، متوسطه و نیازهای ویژه

 

سال تحصیلی در کشور سوئیس به دو ترم تقسیم می شود. ترم پاییز معمولا از سپتامبر تا دسامبر و ترم پایانی از فوریه تا مه می باشد.

 

 

مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس

برنامه های کارشناسی ارشد در حوزه های مختلف از جمله هنر، مهندسی، حقوق، پزشکی و علم در دسترس می باشد و دانشجویان بین المللی می توانند برای آن اقدام نمایند. طول دوره کارشناسی ارشد در سوئیس ۳ تا ۴ ترم می باشد.

به صورت معمول برای درخواست یک برنامه کارشناسی ارشد، سوابق آموزشی قبلی نیاز است. نیازهای ورود برای هر دانشگاه متفاوت است، بنابراین وب سایت رسمی دانشگاه به عنوان بهترین مرجع شناخته می شود.

سوئیس بدلیل آرامش منحصر به فرد و همچنین امنیت بالا جایی مناسب برای زندگی می باشد. با توجه به این دلایل کشور سوئیس مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکتری کشور سوئیس را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری افزایش دهند.

 

 

تحصیل در سوئیس در مقطع دکتری

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دکترا بسیار مناسب می باشد و از همین جهت دانشجویان بین المللی بسیاری را مجذوب خود کرده است. شهرت دانشگاه های بسیار عالی این کشور باعث شده است که ۵۰ درصد دانشجویان متقاضی دوره دکترا در کشور سوئیس از دانشجویان بین المللی باشند و از آنجا که در این کشور تحصیل آن به چندین زبان ارائه می شود، برای دانشجویان با زبان های مختلف امکان تحصیل در این کشور وجود دارد. برای تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی، به مدرک آیلتس ۷ به بالا نیاز دارید. نکته مثبت دیگری که مورد تحصیل در این کشور وجود دارد این است که تحصیل در مقطع دکترا می تواند به صورت رایگان باشد. امکان بورسیه دکترا در سوئيس نیز وجود دارد. در واقع برای رایگان شدن دوره دکتری شما یا باید به عنوان کمک استاد در مقاطع پایین تر مشغول به آموزش دانشجویان شوید و یا اینکه در پروژه های تحقیقاتی همکاری نمایید. در صورت انجام این کار علاوه بر اینکه دانشگاه شما رایگان می شود، به شما حقوقی نیز داده می شود. حقوق دانشجویان دکتری که در کارهای یاد شده بین ۲ تا ۶ هزار فرانک سوئیس ماهیانه متغیر می باشد. اما اگر دانشجویان دکترا در زمینه های پزشکی فعالیت داشته باشند، می توانند سالیانه تا ۵۰ هزار فرانک سوئیس درآمد داشته باشند. شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس در مقطع دکترا داشتن مقالات معتبر، نمرات بالا، دانش زبان و داشتن سوپروایزر است. که ابتدا دانشجو باید سوپروایزر را پیدا نموده و با ارسال مدارک خود برای وی و انجام مصاحبه بتواند پذیرش را دریافت نماید. شرط معدل برای تحصیل در سوئیس در این مقطع بسته به دانشگاه متفاوت و مهم است.

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت تحصیلی در سوئیس میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۸

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

9 + بیست =