اقامت اروپا

اقامت در اروپا

قاره اروپا به عنوان دومین قاره کوچک دنیا بعد از قاره اقیانوسیه شناخته شده است. این قاره با قاره آُسیا در یک امتداد خشکی قرار گرفته اند ومشترکا خشکی اوراسیا را به وجود آورده اند. همچنین مرز بین قاره آسیا و قاره اروپا کوه های معروف اورال می باشد. قاره اوپا از نظر ماحت حدود ۱۰ میلیون کیلومترمربع می باشد و با بیش از حدود ۷۳۰ میلیون نفر تشکیل دهنده حدود ۱۱ درصد از جمعیت جهان می باشد. در صورت کلی با توجه به اینکه از نظر مساحت کوچکتر از سایر قاره های جهان است اما از نظر تراکم جمعیت بعد از قاره آسیا دارای رتبه در سطح جهان می باشد. از نظر جغرافیایی به لحاظ دارا بودن آب و هوای معتدل شمالی دارای سرسیزترین نقاط دنیا است و مناطق و مناظر طبیعی بسیار دیدنی و جذاب را در دل خود جای داده است. در ادامه این مطلب با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت تحصیلی در سوئیس میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

 

قاره اروپا دارای حدود ۵۲ کشور کوچک و بزرک و مستقل و وابسته می باشد که هر کدام شرایط و موقعیت های بسیار خوب و منحصر به فردی دارند. لازم به ذکر است که ۳۲ کشور از این تعداد دارای یک اتحاد بدون مرز می باشند که تحت عنوان پیمان شنگن حوزه ای را به نام حوزه شنگن تشکیل داده اند که این موضوع باعث ایجاد امتیاز فوق العاده بالایی برای اتحادیه اروپا شده است و افراد غیر اروپایی در صورت ورود به یکی از کشورهای حوزه شنگن می توانند در سایر کشورهای شنگن بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشند. همچنین افرادی کع قصد دارند از طریق کشورهای اروپایی به اخذ اقامت اروپا دست پیدا کنند قطعا انتخاب درستی انجام داده اند، زیرا دارای نظام های فوق العاده قوی و منظم از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و… می باشد. قاره اروچا به لحاظ اینکه مقر اروپایی سازمان ملل متحد در کشور سوئیس و دادگاه لاهه در کشور هلند می باشد و به لحاظ اینکه بهترین شهر دنیا یعنی وین، پایتخت کشور بسیار زیبای اتریش در این قاره قرار دارد به آرام ترین و بی دغه دغه ترین قاره جهان برای زندگی معروف شده است. به همین دلیل سالانه تعداد بی شماری برای مهاجرت به اروپا و کشورهای اروپایی اقدام می نمایند با هدف اینکه به اخذ اقامت و تابعیت دست پیدا کنند.

 

 

آشنایی با انواع اقامت اروپا، چند نوع اقامت اروپا داریم؟

تنوع در روش های اخذ اقامت اروپا موجب می شود تا متقاضیان با خیالی آسوده و با توجه به شرایط خود و خانواده شان به دنبال بهترین راه برای اخذ اقامت اروپا باشند.

 

 

به طور کلی راه های مهاجرت به اروپا عبارتند از:

 • اقامت اروپا از روش تمکن مالی
 • اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج
 • اقامت اروپا با تولد
 • اقامت اروپا از روش تحصیل
 • مهاجرت به اروپا از طریق کار

 

 

اقامت اروپا از روش تمکن مالی

این نوع مجوز اقامت اروپا به اشخاصی تعلق میگیرد که از تمکن مالی بالایی در کشور خود برخوردار باشند.

شخصی که بتواند ثابت کند برای خود و خانواده اش (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) ماهیانه حدود ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ یورو درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی خواهد بود.

این درآمد می‌تواند از چهار محل ثابت شود:

۱.سود سپرده بانکی     ۲.اجاره نامه ملک       ۳.حقوق بازنشستگی     ۴.سود سهام شرکت بورسی

 

مزایای مهاجرت به اروپا از روش تمکن مالی

 • ساده ترین روش اخذ اقامت اروپا
 • عدم نیاز به مدرک زبان در بیشتر کشور ها
 • معاف از پرداخت مالیات سالانه با داشتن اقامت تمکن مالی اروپا
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن
 • سهولت در تمدید مجوز اقامت
 • عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
 • امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر
 • سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان

برخی کشور ها ارائه دهنده این نوع اقامت در اروپا هستند و برخی دیگر این مورد را در قوانین مهاجرتی‌شان ندارند.

 

 

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های اخذ اقامت در اروپا، ثبت شرکت است. یکی از نقاط قوت ثبت شرکت در اروپا، مالکیت صد در صدی شرکت است. می توانید از راه های مختلفی مانند ثبت شعبه، نمایندگی کسب و کار خود را راه اندازی کنید ولی برای آغاز فعالیت تجاری خود به صورت قانونی به مجوز اقامت کشور مورد نظر نیاز دارید. این مجوز اقامت در ابتدا به صورت موقت است و اقامت کارآفرینی آلمان یکی از این نوع اقامت هاست.

 

 

اقامت اروپا با سرمایه گذاری

این روش توسط کشورهای مختلفی مانند اسپانیا، یونان، پرتغال برای جذب سرمایه خارجی معرفی شد که یکی از محبوب ترین و مطمئن ترین روش های اخذ اقامت اروپا است. در این روش با خرید ملکی به میزان تعیین شده، می توانید اقامت کشور مورد نظر را به دست آورید. این میزان در این سه کشور مختلف است ( اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو، یونان ۲۵۰ هزار یورو، پرتغال ۳۵۰ هزار یورو). در این روش نه تنها اقامت کشوری را به دست می آورید بلکه با اجاره ملک می توانید درآمد یورویی کسب کنید.

 

محبوب ترین نوع اقامت اروپا چیست؟

یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت اروپا، اثبات تمکن مالی است. این روش گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که به دنبال جایگاه دوم هستند. در این روش به هیچگونه سرمایه گذاری نیاز ندارید تنها باید درآمد حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره ملک و یا حقوق بازنشستگی نشان دهید که مبلغ مشخصی درآمد ماهیانه دارید.  در اقامت تمکن مالی معاف از پرداخت مالیات هستید. از نقاط قوت این پکیج سهولت در تمدید آن است.

 

 

اقامت اروپا و تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت در اکثر کشور های اروپایی از طریق خون می‌باشد. هرچند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست اما از موارد تاثیرگذار محسوب می‌شود.
تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می‌شود، که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می‌یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می‌شود. معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنان چه شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می‌شود، البته به شرط اینکه شرایط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.
بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد است، نمی‌تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می‌شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می‌باشد.

 

 

اقامت در اروپا

 

 

اقامت اروپا از طریق کار

اقامت اروپا و کشورهای اروپایی در بسیاری از موارد از طریق کار می باشد. اما اینکه آیا می توان به همه کشورهای اروپایی مهاجرت نمود یا خیر یک موضوع قابل بحث است که در ادامه به آن می پردازیم. در اکثر کشورهای اروپایی افراد برای اخذ ویزای کار به یک Job offer (پیشنهاد شغلی) از طرف یک کارفرما یا یک کمپانی داخل کشور موردنظر نیازمند هستند که بتوانند بر اساس آن پیشنهاد شغلی یک ویزای کار دریافت کنند. مقاضیان پس از دریافت این ویزای کاری می توانند وارد کشور مقد در اروپا شده و اقامت کاری را دریافت کنند و پس از پرداخت مالیات پس از چند سال اقامت دائم نیز دریافت نمایند. در عموم کشورهای اروپایی پس از حدود ۵ الی ۶ سال می توان اقامت دائم دریافت نمود. نکته مهم این است که در برخی کشورهای دیگر به صورت استثنا نیازی به این پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما یا کمپانی نیست، مانند کشور آلمان و اتریش که ویزایی را تحت عنوان ویزای جستجوی کار (job seeker) اعطا می نماید که متقاضیان با اخذ این ویزا می توانند در این دو تا کشور در یک فرصت ۶ ماهه کار پیدا کنند و پس از آن از اقامت کاری و سپس اقامت دائم دریافت نمایند. کشورهای آلمان و اتریش در رتبه برترین کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای دنیا قلمداد می شوند، تا آنجایی که شهر وین پایتخت اتریش ده سال پی در پی بهترین شهر دنیا اعلام شده است.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اقامت تحصیلی در سوئیس میباشد .

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۶

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

17 − چهارده =