اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان سالانه کشور کانادا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود. کشور کانادا به دلیل جمعیت پایین خود هر ساله اقدام به پذیرش تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی می‌کند. این دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی وارد کانادا می شوند و پس از فارغ التحصیلی به استخدام شرکت‌های دولتی و خصوصی این کشور درآمده و باعث رشد اقتصادی هر چه بیشتر کانادا می‌شوند.

عده‌ای تصور می‌کنند تمام فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا به گرفتن پذیرش از دانشگاه خلاصه می‌شود؛ اما در حقیقت اخذ ویزای تحصیلی نیازمند طی کردن مراحل مشخصی است. در این مقاله به طور کامل با مهاجرت تحصیلی و تمامی قوانین و مسائل مربوط به آن آشنا می‌شوید.

شاید شما نیز جزو علاقه‌مندان به تحصیل در کانادا باشید. در این صورت به منظور تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در این کشور نیازمند کسب اطلاعات جامع و کامل و قوانین روز مهاجرت تحصیلی به کانادا خواهید بود. برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیازمند اخذ ویزای تحصیلی خواهید بود. این شرط برای تمامی دانشجویان بین‌المللی یکسان است. ویزای تحصیلی کانادا مجوزی است که توسط اداره مهاجرتی کانادا به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی تنها با اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا قادر به دریافت مجوز تحصیلی خواهند بود. مدت اعتبار ویزای تحصیلی در حالت معمول بستگی به مدت زمان دوره تحصیلی دارد. دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا بیش از زمان قید شده در مجوز تحصیلی را داشته باشند، می‌بایست پیش از اتمام زمان مشخص شده در مجوز تحصیلی، مجوز خود را تمدید کنند. اخذ ویزای تحصیلی کانادا شامل قوانین و مراحل مشخصی است.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

ویزای کانادا

مجوز تحصیل (Study Permit) چیست؟

برای تحصیل در کانادا، شما باید یک مجوز تحصیل (Study Permit) داشته باشید. مجوز تحصیل به دانشجویان یا دانش آموزان غیر کانادایی، اجازه‎‎‎ی تحصیل در کانادا را می‎دهد.اما این مجوز به معنای ویزای تحصیلی کانادا نیست و با آن نمی‎توانید وارد کانادا شوید، بلکه باید همراه با آن یک ویزای ویزیتور هم داشته باشید. نگران نباشید، نیازی نیست برای ویزای ویزیتور به صورت جداگانه اقدام کنید. به طور اتوماتیک همزمان با مجوز تحصیل، ویزای ویزیتور هم صادر خواهد شد.

طول مدت ویزای تحصیلی کانادا

مدت این مجوز تحصیل، به اندازه‎ی طول مدت تحصیل شما بعلاوه ۹۰ روز است. این ۹۰ روز به شما فرصت می‌‎دهد که کانادا را ترک کنید یا برای تمدید اقامت خود اقدام نمایید.

اگر دانشگاه یا مدرسه‎ی شما به شما پذیرش مشروط داده و شما باید قبل از ورود به دوره‎ی اصلی، دوره‎ی دیگری را بگذرانید، مجوز تحصیل شما به اندازه‎ی طول مدت آن دوره ها بعلاوه‎ی یک سال است. زمانی که دوره‎ی اصلی شما شروع شدِ، می‎توانید برای تمدید اقامت خود اقدام نمایید.

اگر تحصیل شما تا پایان مدت مجوز تحصیلتان تمام نشد، باید برای تمدید اقامت خود اقدام کنید. در غیر این صورت، باید تحصیل را متوقف کرده و کانادا را ترک کنید.

اگر تحصیل شما زودتر به اتمام برسانید، مجوز شما دیگر تا ۹۰ روز پس از تکمیل تحصیلتان معتبر نیست و تاریخی که در مجوز تحصیل ذکر شده اهمیتی ندارد. در این مورد باید مدرکی ارائه کنید از تاریخ اخذ مدرکتان و یا نامه‎ای که در آن دانشگاه تاریخ فارغ‌التحصیلی‌‎تان را به شما اطلاع داده است.

در زمان تحصیل در کانادا می‎توانید به ایران یا کشور های دیگر سفر کنید. اما در هنگام بازگشت به کانادا باید مدرکی نشان دهید که شما در دانشگاه یا مدرسه ثبت نام کرده‎اید و همچنان مشغول به تحصیل هستید. همچنین ویزای ویزیت شما نیز باید معتبر باشد.

برای تمدید اقامت، باید ۳۰ روز قبل از پایان مهلت اقامت اقدام شود. واضح است که پاسپورت نباید در این مدت منقضی شود و نمی‎توان اقامت را بیشتر از تاریخ اعتبار پاسپورت تمدید کرد.

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید باید تمام شرایط زیر را رعایت فرمایید.

ارائه نامه رسمی معتبر مبنی‌بر پذیرش از موسسه DLI  به همراه اطلاعات زیر:

نامه رسمی موسسه.

برنامه و مقطعی که شما متقاضی تحصیل در آن هستید.

میزان شهریه‌ای که باید بپردازید.

تاریخ شروع و پایان دوره تحصیلی شما در این مقطع يا دوره.

سن شما  باید ۱۸ سال یا بیشتر باشد.

اگر متقاضی ویزا زیر ۱۸ سال باشد والدین او به‌جای او درخواست ویزای تحصیلی را ارائه کنند.

سابقه کیفری نداشته باشید.

مدارک ویزا را خودتان تکمیل کنید و تحویل دهید. (به‌جز افراد زیر ۱۸ سال که توسط والدین انجام می‌دهند)

مدارک مربوط به شرایط مهاجرتی خود در حال حاضر را ارائه دهید (مثلا آیا پناهنده‌اید یا ساکن چه کشوری هستید)

مدارکی مبنی‌بر دلایل خروج از کشور کانادا پس از دوران تحصیل را ارائه دهید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

ویزای کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مراحل زیر را طی کنید:

انتخاب موسسه آموزشی DLI

مکاتبه و برقراری ارتباط با موسسه

دریافت نامه پذیرش تحصیلی

دریافت و تکمیل فرم مربوط به ویزای تحصیلی کانادا

آماده کردن مدارک موردنیاز

گرفتن نوبت سفارت

انجام انگشت‌نگاری از ده انگشت و عکس در محل سفارت کانادا (فرایند بیومتریک)

انتظار برای جواب ویزا

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

سه × دو =