اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

انگستان کشوری پادشاهی است که به همراه ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی جز بریتانیا محسوب می شوند. انگلیسی زبانی است که برای مردمان این کشور به رسمیت شناخته شده است. پوند واحد پول انگلستان می باشد. پایتخت انگلستان شهر لندن است. قدرت اقتصادی این کشور در اروپا و جهان در کنار ارزش و قدرت بالای پاسپورت انگستان، آن را به عنوان کشوری محبوب در بین مهاجرین تبدیل نموده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد که تحصیل یکی از مهم ترین آن ها است. ویزای تحصیلی انگلستان به دو صورت تعریف می شود. تحصیل در مدارس تحت عنوان ویزای Tier 4 Child که برای افراد زیر ۱۸ سال می باشد و ویزای Tier 4 General برای افراد بالای ۱۸ سال است. در ادامه به جزییات ویزای تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف می پردازیم.

برای ادامه تحصیل در انگلیس نخستین گام اخذ پذیرش تحصیلی این کشور است، پذیرش تحصیلی به این معنی است که یکی از کالج‌ها، دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزش عالی معتبر در انگلیس نامه‌ای حاوی یک کد اختصاصی موسوم به (CAS) یا Confirmation of Acceptance of Studies برای متقاضی ارسال کند و این نامه به همراه تمکن مالی، مهمترین عوامل در صدور ویزای تحصیلی انگلیس خواهند بود. در مجموع می‌توان گفت نامه پذیرش تحصیلی انگلیس شرط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی است اما خود به تنهایی برای ورود به این کشور و ادامه تحصیل کافی نخواهد بود. متقاضیان ادامه تحصیل در انگلیس می‌بایست شرایطی داشته باشند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

ویزای کانادا

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس یا همان ویزای Tier 4 یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به انگلیس محسوب می‌شود. ویزای تحصیلی انگلیس را می‌توان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

 • ویزای عمومی تحصیلی (Tier 4 General study visa)
 • ویزای کودکان (Tier 4 child study visa)
 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی (Tier 4 short term study visa)

ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس (Tier 4 short term study visa) برای دوره‌های آموزشی تا ۶ ماه (آموزش زبان) صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند از ۱ هفته پیش از آغاز دوره وارد خاک انگلیس شود.

ویزای عمومی تحصیلی انگلیس (Tier 4 General study visa) که به آن ویزای دانشجویی نیز گفته می‌شود برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) و متقاضیان بالای ۱۶ سال صادر خواهد شد و تا زمان پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. دارندگان این نوع ویزای تحصیلی قادر خواهند بود از ۱ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی وارد انگلیس شوند.

ویزای کودکان (Tier 4 child study visa) که به ویزای دانش آموزی انگلیس نیز شهرت دارد، ویژه تحصیل تا پیش از مقطع کارشناسی خواهد بود و برای متقاضیان واجد شرایط ۴ تا ۱۶ ساله صادر خواهد شد. از مزایای این ویزا امکان صدور ویزای همراه برای خانواده کودک است.

ویزای تحصیلی انگلستان و بورسیه تحصیلی:

انگلستان، گزینه‌های مختلفی را جهت پشتیبانی مالی دانشجویان، فراهم کرده است. این گزینه‌ها شامل بورسیه، کمک‌هزینه تحصیلی، جوایز مالی و وام‌ها است. در زیر مهم‌ترین بورس‌های تحصیلی موجود در این کشور ذکر شده است:

بورس‌های تحصیلی اسکاتلند

بورسیه‌های چوینینگ ( Chevening)

برنامه بورس و کمک‌هزینه تحصیلی برای کشورهای مشترک‌المنافع

بورس‌های تحصیلی در گیتس کمبریج

بورسیه تحصیلی رودز (Rhodes) انگلستان

بورس تحصیلی رودز (Rhodes) انگلیس در دانشگاه آکسفورد

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید

ویزای کانادا

ویزای تحصیلی انگلستان و معرفی دانشگاه‌های برتر انگلستان:

دانشگاه آکسفورد به سلطنت خود به‌عنوان بهترین دانشگاه انگلستان برای سال ۲۰۲۱ ادامه می‌دهد. این موسسه نخبگان، از رتبه‌بندی سال گذشته یک پله سقوط کرده و اکنون پنجمین دانشگاه برتر جهان است، درحالی‌که موسسه رقیب آن، دانشگاه کمبریج در رتبه هفتم قرار دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس عبارتند از:

 1. کپی فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس
 2. پاسپورت جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار بعلاوه پاسپورت‌های قدیمی
 3. دو قطعه عکس تمام رخ در سایز ۵/۴ * ۵/۳
 4. پرینت حساب بانکی ۶ ماه گذشته
 5. نامه تمکن مالی از بانک
 6. ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)
 7. واچر هتل مهم اقامت در انگلیس در صورت نداشتن دعوتنامه
 8. اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشند.

باید توجه داشت در صورتی که برای بیش از یک نفر درخواست ویزای تحصیلی می‌دهید، برای هر کدام از آنها باید فرم اختصاصی پر شود و برای همراهان نیز باید فرم مخصوص فامیلی تکمیل شود.

بسیاری از دانشجویان بین المللی در انگلستان تمایل دارند که پس از پایان تحصیلات خود، اقامت دائم و در نهایت تابعیت انگلستان را به دست آورند. روش های مختلفی برای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس وجود دارد. تحصیل در انگلیس یکی از این روش ها است. شما با ویزای تحصیلی انگلستان دسترسی به بازار کار انگلیس پیدا می نمایید و در صورتی که بتوانید کاری مناسب با حداقل حقوق پایه بیابید می توانید ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید و اگر ۵ سال کار کنید و مالیات بپردازید اقامت دائم اخذ می نمایید و با سپری شدن ۱۰ سال از اقامت خود می توانید درخواست پاسپورت انگلستان را داشته باشید. البته شما از راه های دیگر همچون سرمایه گذاری و ازدواج نیز می توانید اقامت تحصیلی خود را تغییر دهید و پس از گذشت مدت زمان لازم اقامت دائم انگلستان را به دست آورید. 

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

5 × دو =