اخذ اقامت در فرانسه

اقامت در فرانسه

فرانسه کشوری واقع در غرب اروپا به پایتختی پاریس می باشد. زبان رسمی این کشور فرانسوی و دین رسمی آن مسیحی می باشد. فرانسه با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، آندورا و اسپانیا هم مرز است. نظام سیاسی فرانسه جمهوری و واحد پولی آن یورو است. فرانسه دارای جمعیتی برابر با ۶۷ میلیون و ۳۴۸ هزار نفر و وسعتی معادل ۶۴۰ هزار و ۶۷۹ کیاومتر مربع می باشد. به منظور اخذ اقامت فرانسه می بایست  ویزای ورود به این کشور را از اخذ کرده و بنا بر نیاز از بین ویزاهای موجود این کشور درخواست اخذ ویزای فرانسه نمود. کشور فرانسه به عنوان مهد دموکراسی و هنر شناخته شده و مقصد اول بسیاری از دوستداران اقامت در اروپا محسوب می شود. روش های اقامت در فرانسه به ۶ دسته شامل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد تقسیم بندی می شوند که در ادامه به صورت کلی به هر یک از آنها خواهیم پرداخت. در این مقاله با شمیران گشت همراه باشید .

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ اقامت در فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

 

اقامت فرانسه از طریق کار

ویزای کاری فرانسه به دو نوع ویزای نخبگان و متخصصین تقسیم بندی می شوند. ویزای نخبگان به افراد که از کارفرمایی در فرانسه پیشنهاد کاری با حداقل حقوق سالیانه ۷۳۰۰۰ یورو داشته و دارای تسلط به زبان فرانسه و دارای شرایط سنی مناسب و همچنین سابقه کاری مرتبط می باشند تعلق می گیرد. این ویزا مختص افراد دارای مهارت مورد نیاز در فرانسه می باشد.

ویزای کاری متخصصین مختص فارغ التحصیلان مقطع  لیسانس و بالاتر بوده و متقاضی می بایست دارای پیشنهاد کاری با حداقل حقوق برابر با ۷۰ هزار یورو در سال باشد و سایر شرایط مندرج در بخش ویزای نخبگان را داشته باشد.

حداکثر زمان ممکن برای تمدید ویزای نخبگان (ویزای تلنت فرانسه) ۴ سال بوده و پس از باید به نوع دیگری از اقامت کاری تمدید شود. در سال پنجم می توان برای اقامت دائم فرانسه اقدام کرد. لازم به ذکر است که شرایط اخذ ویزای همراه در فرانسه داشتن تمکن مالی برای تامین مخارج خود و همراه می باشد و این درخواست بهتر است چند ماه پس از اقامت سرپرست خانواده در فرانسه صورت بپذیرد تا شانس موفقیت ویزای همراه افزایش یابد. همچنین می بایست بدانید اخذ ویزای همراه لزوماً به معنی اجازه کار همراه نمی باشد و این مجوز در صورت موافقت اداره مهاجرت فرانسه با این درخواست صادر خواهد شد. هزینه درخواست ویزای همراه ۳۶۸ یورو می باشد. نرخ بیکاری در یک کشور می تواند فاکتور مناسبی برای تصمیم گیری در مورد اخذ اقامت یک کشور باشد.

 

 

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

یکی از ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا قانون تمکن مالی می باشد. در سالهای اخیر اخذ اقامت از روش تمکن مالی برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه دارای جذابیت فراوان بوده است. اگرچه سابقا بسیاری از متقاضیان از روشهای دیگر از قبیل روش خرید ملک و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت برای مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه اقدام می‌نمودند، اما هم اکنون روش تمکن مالی طرفداران بیشتری پیدا کرده و با توجه به شرایط بسیار سهل الوصول آن و راه های VIP که به واسطه اقدامات ویژه موسسه حقوقی و بین المللی آتیه نگر سام جهت اخذ اقامت فرانسه در کمترین زمان ممکن ایجاد شده است، بهترین گزینه برای متقاضیان اخذ اقامت این کشور می‌باشد. دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی بدون نیاز به داشتن مدرک زبان خارجی و قابلیت تمدید قطعی و راحت، نسبت به سایر روش های موجود مورد استقبال بیشتری از سوی متقاضیان قرار گرفته است.
در حالی که سایر روشهای مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت بر اثبات دارایی های فرد یا انتقال دارایی های متقاضی در خارج از کشور اشاره دارد و متقاضی ملزم به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در خارج از کشور می‌باشد، اما روش تمکن مالی تاکید بر داشتن تمکن مالی در داخل کشور دارد و متقاضی الزامی در خارج کردن سرمایه خود ندارد.

 

 

اقامت فرانسه

 

 

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اقامت فرانسه از طریق تحصیل و اخذ آن به وسیله اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد. کشور فرانسه دارای دانشگاه های برجسته بسیاری نظیر دانشگاه سوربن، دانشگاه پاریس، دانشگاه بوردو، دانشگاه استراسبورگ و غیره می باشد. وقتی دوره و برنامه تحصیلی مورد نظر خود را یافتید می توانید فرایند درخواست اقامت فرانسه از طریق تحصیل را آغاز نمایید. ابتدا یک تائیدیه درخواست از وبسایت دانشگاه مورد نظر خود اخذ می کنید، به علاوه می توانید حداکثر برای ۳ دانشگاه درخواست دهید. هنگام درخواست لازم است اطلاعات شخصی و ریزنمرات مدارک تحصیلی پیشین خود را ارائه دهید. گاهی برخی مدارک استاندارد بین المللی نیز ممکن است جهت اخذ پذیرش تحصیلی از جمله GRE، GMAT، LSAT، IELTS، DELF، DALF لازم باشد. به این ترتیب مشاهده می کنید که اقامت در فرانسه از طریق تحصیل و اخذ آن به وسیله اخذ پذیرش نیازمند شرایط اقامت در فرانسه و مراحل ویژه ای است.

 

 

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری از دو طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در بخشهای اقتصادی فرانسه امکان پذیر است. ویزای ثبت شرکت ویزای نخبگان نامیده می شود و برای موسسین شرکت و مدیران شرکت و موسسان شرکت های نوآور و یا استارتاپ ها می باشد و در تمامی موارد می بایست دارای بیزنس پلن و طرح توجیهی با حداقل میزان حقوق پرداختی به کارمندان طبق قانون کار فرانسه می باشد. این ویزا ۴ ساله بوده و پس از ۴ سال باید به یکی از انواع اقامت فرانسه تبدیل شود. در سال پنجم می توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد. لازم به ذکر است حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و ثبت شرکت در فرانسه ۳۰ هزار یورو می باشد. امکان اخذ ویزای همراه نیز برای متقاضی وجود خواهد داشت ولی اجازه کار همراه تنها با موافقت و مجوز اداره مهاجرت فرانسه امکان پذیر خواهد بود.

ویزای سرمایه گذاری در فرانسه ویزای پاسپورت نخبگان ویژه سرمایه گذاران مشاغل بوده و می بایست منجر به ایجاد شغل در بخشهای مورد نیاز صنعتی و اقتصادی فرانسه شود. سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه حداقل ۳۰۰ هزار یورو می باشد. مدت زمان این ویزا نیز ۴ ساله بوده و پس از اتمام مدت ویزا قابلیت تبدیل به نوع دیگر اقامت دارد. در سال پنجم امکان اخذ اقامت دائم فرانسه وجود دارد. امکان بردن همراه برای این نوع ویزا وجود دارد و همراهان پس از مدت کوتاهی امکان پیوستن به شخص سرمایه گذار را خواهند داشت. هزینه درخواست ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ۳۶۸ یورو می باشد.

 

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ اقامت در فرانسه

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم میتوانید از طریق آیکن گوشه پایین سمت راست یا نوار کنار سمت چپ ثبت درخواست کنید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۷

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط
نظر خود را به اشتراک بگزارید

3 × سه =